Skocz do zawartości

Gnojowica z pokrzyw

5 odpowiedzi na ten temat

#1 mieczyslaw

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 22 lip 2013 - 06:59

WItam,
Chcę przygotować dla moich warzyw w ogrodzie gnojowicę z pokrzyw, tyle że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Jak ją przygotować? Po jakim czasie jest gotowa? w jaki sposób ją dozować? Czy można nią nawozić wszystkie rośliny?

#2 jarki

Boss

• Moderatorzy
  • 49 Postów:
  • Locationkuj-pom

Napisany 22 lip 2013 - 12:22

http://www.moj-ogrod...emat-457-a/str0
"Głowa do góry,najgorsze jeszcze przed nami"

#3 kamakambo

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 05 paź 2015 - 08:05

Gnojówka z pokrzywy: do zrobienia nawozu z pokrzywy zbieramy młode liście i pędy pokrzywy, jeszcze przed jej kwitnieniem (1 kg pokrzyw na 10 litrów wody). Następnie szykujemy pojemnik na roztwór - może to być wiadro lub beczka – ważne, by pojemnik nie był metalowy, najlepszy będzie plastikowy. Wypełniamy wiadro pokrzywami tak, aby zostawić około 10 cm wolnej przestrzeni do krawędzi pojemnika i zalewamy rośliny wodą. Zostawiamy przygotowany nawóz z pokrzyw na minimum 2 tygodnie (do 20 dni), codziennie mieszając, by dostarczyć pokrzywom dodatkowy tlen potrzebny do fermentacji. Nawóz będzie gotowy, gdy przestanie się burzyć i nabierze ciemniejszego koloru.
😈

#4 mariel

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 15 lis 2015 - 18:22

A czy ktoś wie, dlaczego nie wolno podlewać gnojownicą z pokrzyw cebuli, kwiatów i krzewów owocowych?

#5 Marecki

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:
  • LocationKaszuby. A jak mnie tam nie ma, to Wąbrzeźno.

Napisany 16 lis 2015 - 00:02

Ja akurat się z tym nie zgodzę. Inne źródła jako wyjątek w stosowaniu podają tylko fasolę, ze względu na jej zdolności wiązania azotu w korzeniach. Ale w tym roku wszystko kilkukrotnie podlewałem rozcieńczoną gnojówką i żadnych efektów ubocznych nie było, nawet w tej cebuli czy fasoli. A do kwiatów to w ogóle jest idealna, szczególnie polecam do nawożenia róż.
Ostatni gasi światło.

#6 adasek

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:
  • LocationŚląsk

Napisany 14 sty 2016 - 00:16

Dokładnie co źródło to inna informacja. Ja też podlewam i nic się nie dzieje, stosuję również do kwiatów i krzewów, muszę przyznać że nie zauważyłem nic niepokojącego.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników