Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Słupy na polu

10 postów w tym temacie

Chyba warto, ale bez przesady i specjalnych nadziei. Sprawa przedawnia się po 20-30 latach, więc ważne, kiedy słup postawili. Niby bieg przedawnienia się przerywa, ale jeśli ktoś nic nie próbował załatwić, to pewnie już mu upłynął termin.

http://www.rp.pl/artykul/212825,734904-Zasiedzenie-slupow-i-instalacji-a-sluzebnosc-przesylu.html

moje są z 1972 roku i za nie to chyba ciężka sprawa :-\

a i można się spodziewać  kontroli pod byle pretekstem

a co jak wymieniają na nowe ?

Witam jestem przedstawicielem Krajowej Platformy Odszkodowań, specjalizujemy się w pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowań za bezumowne korzystanie z gruntów prywatnych tzn. za słupy energetyczne, linie gazociągu ...

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych więc jedynie co Państwo angażują w całym procesie odszkodowawczym to swój czas.

Poprzez rozbudowaną sieć partnerów działamy na terenie całego kraju.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.kpod.pl

Kontakt

Krajowa Platforma Odszkodowań

Tel: 71 723 07 97

Tel kom.: 690 980 660

mail: pawel.muszynski@kpod.pl

co o tym myślicie?

cytat z artykułu

Procedura wypłaty odszkodowań ma wyglądać następująco. Najpierw przedsiębiorstwo energetyczne dysponujące linią wystąpi do urzędników o wyznaczenie tzw. korytarza przesyłowego. Gdy decyzja o ustanowieniu korytarza przesyłowego stanie się ostateczna, to z mocy prawa na wszystkich działkach, przez które przebiega linia, powstanie tzw. służebność przesyłu. Następnie służebności przesyłu zostaną wpisane do ksiąg wieczystych wszystkich działek, a właściciele działek i przedsiębiorstwa energetyczne mieliby 14 dni na zawarcie ugody co do wysokości odszkodowania.

Jeśli nie będzie porozumienia, decyzje ustalające kwoty odszkodowań wydadzą urzędnicy. Jeżeli właściciele działek nie zakwestionują wycen, to nastąpi szybka wypłata ustalonych kwot.

http://www.farmer.pl...iagi,35046.html

i jeszcze to http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wyplatac-sie-z-drutow,36082.html

Polskie prawo umożliwia każdej osobie posiadającej linie energetyczne na swojej działce, które nie są jej własnością, lecz są użytkowane przez przedsiębiorstwo przesyłowe, aby mogła ubiegać się o odszkodowanie Jedyny problem jaki może się pojawić to kwestia służebności przesyłu. Dlatego nim zdecydujemy się złozyć wniosek do sądu przeciwko firmie energetycznej takiej jak Energa, lepiej wcześniej skontaktować się z firmą doradczą (oczywiście polecamy siebie), która przyjrzy się dokładnie każdemu przypadkowi z osobna i jesli się da to załatwi sprawę polubownie zamiast na drodze procesu sądowego, który ciągnie się często latami.

Znalazłem wiadomość która może wiele osób zainteresować i postanowiłem że się nią z wami podzielę. Chodzi bowiem o to że jeśli posiadamy na swojej działce, posesji, polu, itp. słupy wysokiego napięcia, a nawet wiszące kable to możemy starać się o odszkodowanie. Przyznam że nigdy o tym nie słyszałem, ale w sumie i tak zakład energetyczny chyba chciał tego uniknąć bo brakło kilka metrów by zajęli mój teren :( Szczegóły tutaj

najpierw należy sprawdzić czy było wypłacone odszkodowanie po postawieniu słupów na twojej działce jeśli tak to problem będzie mega do kwadratu.

Znalazłem wiadomość która może wiele osób zainteresować i postanowiłem że się nią z wami podzielę. Chodzi bowiem o to że jeśli posiadamy na swojej działce, posesji, polu, itp. słupy wysokiego napięcia, a nawet wiszące kable to możemy starać się o odszkodowanie. Przyznam że nigdy o tym nie słyszałem, ale w sumie i tak zakład energetyczny chyba chciał tego uniknąć bo brakło kilka metrów by zajęli mój teren :( Szczegóły tutaj

Albo napisz że prowadzisz takie sprawy

Lub opisz swoje doświadczenia w tym temacie

My tu jesteśmy STARE chłopy

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0