krzysztofagriculture

ASF

539 postów w tym temacie

Państwowy Instytut Weterynaryjny potwierdził wystąpienie drugiego ogniska afrykańskiego pomoru świń w gminie Gródek. Ognisko choroby zlokalizowane jest w odległości ok. 13 km na północ od gospodarstwa, w którym stwierdzono ostatnie zachorowanie świń na ASF. Za każde zwierze z budżetu państwa zostaje wypłacone odszkodowanie. Co o tym sądzicie, czy jest się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jest spory problem i zagrożeniei to nie kwestia tych gospodarstw, ale głupoty ludzi co decyduja o odstrzale dzików. ministerstwo środowiska wcale nie czuje tematu i problemu. np dla nich zostawianie patrochow dzikow lub martwych dzików luzem w lesie tak jak padna - to normalna kolej rzeczy i obiegu w naturze. nie wiedzą tego ze w obecnej sytuacji nalezaloby zachowac wyjątkowe zabezpieczenia takie aby było czysto a wirus sie nie szerzył pomiedzy innymi zwierzętami poprzez takie martwe szczatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padlinę z ASF do utylizacji przywieźli pod Inowrocław prawdopodobnie bez szczególnych środków ostrożności?! @ar ty masz dość mleka,a ja "blondynek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i znowu jestem w strefie, przerabialiśmy to dwa lata temu, tym razem jakaś łajza przenosi po Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-co oznacza ta STREFA-czy świnki hoduje się dożywotnio,czy można sprzedać i po ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w żółtej, czyli pierwszej najmniej restrykcyjnej. Teoretycznie można produkować i można sprzedawać ale muszą być ubite w strefie. Sęk w tym, że w powiecie nie mamy ubojni. Następnie muszą być wszystkie zbadane i mogą być sprzedawane poza strefę bo są zdrowe przecież. Wet wydaje kwit i mogą jechać w Polskę.

W praktyce to jest tak, nie ma komu ubić i nie ma komu kupić świń ze strefy, ZDROWYCH podkreślam bo te sztuki co mogą wyjechać ze strefy są gruntownie zbadane. Sokołów nie kupuje bo nie chce stracić odbiorcy, woli zerwać kontrakty z rolnikami i kupić u duna. Dziwnym trafem Sokołów takim łukiem nie załapał się na strefę, przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też odstawiam do Sokołowa,ale do Robakowa pod Poznaniem-to jak u mnie ASF wejdzie-nie będę miał z czego dokładać do WIEKUISTEJ HODOWLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Nas już nawet się gotuja, weterynaria urządza spotkania z większymi rolnikami, żeby ich uświadomić ze nie dostana ani złotówki jak się nie ogrodza, maty, dezynfekcja wszystkich wjezdzajacych pojazdów, itd. Weź tu inwestuj, albo coś kup, porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja z pierwszej ręki, telefon do kolegi - szefa sztabu zarządzania kryzysowego i potwierdził na 100% wystąpienie ASF na terenie województwa mazowieckiego. Nie ma złudzeń. Tej nocy pojechało do spalenia 28 sztuk świń. To będzie 16+ przypadek ASF u świń i pierwszy w mazowieckim. Załatwili nas. Nie rozumiem jednego, dlaczego jeśli afrykański pomór świń jest zupełnie niegroźny dla ludzi to po co ta bioasekuracja? Przecież można bezpiecznie jeść mięso z wirusem i nic się nie stanie. Na wschód od naszej granicy nikt nie zwalcza ASF i nie ma wymyślonej pandemii jak u nas.

Koledzy rolnicy i nie tylko, zapraszam wszystkich do dyskusji, temat może nieciekawy bo to biedny wschód za Wisłą i nikogo nie obchodzi nasz los ale wszyscy jesteśmy jednym narodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chlewnię "w szczerym polu"-i weź tu się ogroć?na wschodzie to żyją 42 lata-popiją spirtem,wirusa zabiją w sobie :)... u nas SOBÓR zwołany na połowę września,ościenne powiaty już miały-warunki,jak u lokizoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz położone maty przed wejściem do chlewni? Tabliczki z informacją "Nieupoważnionym wstęp wzbroniony"? U nas wet jeździ i sprawdza. Spotkanie dopiero we wrześniu? Ale mają zapłon, nie dziw, że to się rozłazi. To celowe działanie określonych służb. Nic k.wa nie robią, stawiają tylko znaki i kładą maty na drodze tak naprawdę nic nie znaczącej bo tam to przewóz świń jest taki, że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, sam ze sobą mam pisać? @biedron jesteś w niebieskiej strefie śmierci, minimum na rok. Żyjesz? Jak nastroje? Wiem że nie masz trzody ale masz sąsiadów, kolegów. A to http://www.farmer.pl...-asf,66659.html nic nie daje, mleko się rozlało.

 

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/podlaskie-cale-wojewodztwo-strefa-zagrozona-asf/pgjj7v

"(...)Dziś Sejm ma zająć się ustawami, umożliwiającymi sprzedaż świń ze stad, w których nie wykryto ASF. Mają być one skupowane, a po uboju w specjalistycznych ubojniach ich mięso ma zostać poddane obróbce cieplnej w celu zabicia wirusa (...)"

 

Paranoja pokonuje kolejne granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ustawa wejdzie w życie-to dopiero ceny popikują w dół-Sokołów już ogranicza uboje-czyści magazyny,żeby się Duny obłowiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to dokładniej wyjaśnić? W spółce z Sokołowa pewnie duży udział mają duny? Ustawa wejdzie dzisiaj w sejmie, jeszcze senat musi zatwierdzić ale szybciej wejdzie rozporządzenie weta bo UE powiększyła strefę zagrożoną i do 15 października niet dla sprzedaży świń w większości strefy żółtej czyli tej z najmniejszymi ograniczeniami. Decyzyję w UE wydali w sobotę a nasi posłowie nic nie robili bo... mieli wakacje. Nóż się w kieszeni otwiera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś-ponoć duńczycy dobrze zarabiają na Sokołowie,bo dywidendy rolnikom-dostawcom nie płacą(dostawcy nie są przecież udziałowcami-CHYBA)-na odbiór blondynek do Robakowa czeka się tygodniami,a dodryndać się-UUU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producenci świniów, zwróćcie się do firm produkujących kolczyki identyfikacyjne o szczegóły , ale za chwilę mogą być gorące dni z dostępem do kolczyków.

Jaskółki ćwierkają że specust. wyeliminuje tatuownice na rzecz kolczyków.. w krótkim czasie trzeba będzie "jubilera" odwiedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolczykuję od lat-sokołów kwestionował tatuaże,albo za mało tuszu,czy też nie w tym miejscu walnięty-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nie będą potrzebne kolczyki. 20 przypadek ASF, zapowietrzą mnie prawdopodobnie a wy dalej sobie róbcie jaja, chyba czas wypchnąć zboże bo zostanę z towarem. Zmiany stref się nie szykują bo dzika chorego nie ma a przypadek wystąpił w niebieskiej, chociaż kto wie co UE wymyśli. Powoluśku zaraza idzie na zachód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-nie robię sobie jajów z Ciebie,ani z siebie-piszę jakie problemy mam i miałem z Sokołów S.A.-Żyję i utrzymuję rodzinę z blondynek i paru hektarów ziemii,która ich nie wyżywi jak to cholerstwo do nas przywlecze,a będzie jestem pewien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że Ty i Rodzina żyjecie z blondynek ???

Mój kalkulator mówił że coraz częściej bywało odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator "mówi"dokładnie odwrotnie-kiedyś mu zaufałem i żyłem z renty rodziców,sprzedając pszenicę i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Możesz twierdzić inaczej ale jestem pewien że ja też funkcjonuje z blondynek. Na mojej ziemii dużo się nie wyciągnie, a była monokultura, a gospodarstwo przez 15 lat powiększone z 13ha na 130ha, na pewno nie z tej ziemi, a kupiona za dość duże pieniądze. Bywało ciężko, gdzie się dokladalo do biznesu nawet więcej jak rok. Ale jak się to przetrzymalo to była nagroda. Boimy się ASF bo to nie tylko hodowcy ucierpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się