krzysztofagriculture

ASF

539 postów w tym temacie

12 godzin temu, Pałuczanin81 napisał:

@zsz-to chyba u Ciebie ta lokalna grupa działania skutkuje-

TU sąsiedzi donosy na siebie piszą,groźby stosują,"haki"to

na pendrakach i w zeszycie żeby nie zapomnieć..policja raz w

tygodniu ehch SOLIDAROŚĆ.

"Zniszczę Cię i przejmę twoje grunta"-taka moja wieś

Stopień zidiocenia zwiększa się wraz ze wzrostem dzierżawionych   hektarów ,kochana władza zastanawia się nad wprowadzeniem bioasekuracji na terenie całego kraju,co do kapowania to u nas święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tofik71ws-racja..co do bioasekuracji jestem ZA tylko jak mają pensje

niech jeżdżą po gospodarstwach i dokładnie określają

teraz mam dziurę w siatce drutem związaną to "roślinni"

mówią,że mają okazję na dowalenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej w monotemacie. Macie filmik mareckiego. Babka wie. Ona reprezentuje  5 organizacji. Z podkarpacia na podlasiu. Pauk, a ty mówisz że w twej wsi się nie da :P A do tego jest ekolożką, więc więcej roboty ma niż my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak się obudziliście? Wcześniej robiliście ze mnie wariata jak zwracałem uwagę na problem. TEERAZ to już jest za późno

Normalne obrazki z mojego (nie dosłownie) podwórka

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty weź się od .... kto Wam bronił pisać o ASFie 

A oczywiste jest że jak się zbliża zagrożenie to człowiek się interesuje 

Tu ogromna większość to producenci roślin ale chyba wszyscy sobie zdają sobie z problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj-chyba "zbożowcom" zaczyna doskwierać?

@ikcomas-ja się zawsze interesowałem

TU lud radzi-hoduj byki i PO SPRAWIE

Moj wet.twierdzi,że niezależnie od nośnika NIE DO ZATRZYMANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki ze mnie zbożowiec założę się że wszyscy tu piszący mają większy udział zbóż w płodozmianie 

To samo jest we wsi czy mojej gminie większość liczących się ma 50/50 zboża/rzepak 

W skali kraju ten stosunek jest jeszcze dużo większy zobaczcie ilu jest na mono qq

Czy te kury wszystko zboże zjedzą a kto wie co z grupą jeszcze będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać, widzę i wiem. Jak dojdzie do Was to zrozumiecie o co chodzi, tylko zerkniecie i wszystko będzie jasne. Wrzucam tutaj żeby było dla innych. Jest tyle zmian, że ciężko znaleźć aktualne a tutaj będzie zawsze najnowsze i tego będę się trzymał. Konsekwentnie czy to Was śmieszy, czy dziwi, czy irytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi albo irytuje postawa innych NIETYKALNYCH

@ikcomas-lepiej napisz kogo prócz "świntuchów" to u Ciebie

dotyczy(jestś w strefie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rząd  obieca że ASF zlikwiduje w 2019 roku oby,chodż mnie świnki mnie obchodzą  bezpośrednio ,ale pośrednio niestety tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że @lokizom będzie miał zawsze inne zdanie niż ja ;)

Torunia nikt nie ruszy.  A prof w temacie lowiectwa ma inne zdanie niż rolnicy. Pzl twierdzi że najlepszym min śród jest właśnie profesor, mimo różnic politycznych. 

Za wycinke plus. 

Za GMO minus, 

Za puszczę plus. 

Za PŁ wielki minus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2017 o 13:42, Pałuczanin81 napisał:

Dziwi albo irytuje postawa innych NIETYKALNYCH

@ikcomas-lepiej napisz kogo prócz "świntuchów" to u Ciebie

dotyczy(jestś w strefie?)

masz na myśli obszary wyłączone ze stref mimo, że dookoła aż huczy? dziengi tawariszcz, balszoje dziengi

Miałem zignorować Twój post bo nie chce mi się tłumaczyć ale niech będzie. ASF dotyczy całego kraju - finansowo:

http://www.farmer.pl/finanse/ile-kosztuje-utylizacja-swin-na-obszarach-asf,72871.html

http://www.farmer.pl/finanse/ile-kosztuja-badania-asf-w-tym-roku,73467.html

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/koszt-badan-w-kierunku-asf-w-polsce-byl-dwukrotnie-zawyzony,69498.html

Myślisz, że wyższe składki OC to efekt większej szkodowości tak jak to nieudolnie podają media? Bzdura nagle od razu wszyscy zaczęli się rozbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-nie to miałem na myśli-

tylko czy wszystkie gałęzie w rolnictwie u Ciebie restrykcje jakieś maja czy tylko hodowcy świn?

może jest jak u @miwigosa-nie mam świń,mam pieniądze to nawet jak ŻNIN asf opanuje

mnie to nie dotyczy?(sprzedam rzepak,pszenice,buraki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 tylko hodowcy świń, tak jestem w strefie, aktualnie strefie śmierci tj. niebieskiej, ale pola to już różnie. Mitem są maty aż śmiech czasem bierze, większość kierowców i tak je omija poboczem z niezrozumiałych powodów. Ręce opadają. Odstrzał sanitarny nie istnieje, tzn. jest jakieś tam rozporządzenie weta, że nakazuje się bla bla. Ale to jest tak jak ja bym nakazał Tobie żebyś nie wiem np. posiał całość areału rzepakiem, bo ja tak chcę. Popukasz się w głowę i zrobisz jak zechcesz. Tak samo jest z myśliwymi i rozporządzeniami weta, ten sobie a tamten sobie. Wet pisze bo musi a myśliwy strzela bo chce. To nie tak. Przez odstrzał sanitarny rozumiem, że jeśli jest nakaz wybicia np. 100 dzików to podjeżdża ekipa, może być to np. wojsko i w ramach ćwiczeń snajperskich wali do wszystkiego co się porusza na 4 kończynach i robi chrum chrum. Jeden może się znajdzie, który potrafi liczyć do stu. Potem organizuje się wielkie ognisko i na stos. Nie badać do cholery tego, po prostu spalić tak jak to się robi w ogniskach choroby, tam nie przeszkadza że locha, że zaproszona, że szkoda, że nie mam za co żyć, że kredyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się