krzysztofagriculture

ASF

539 postów w tym temacie

Sponsorem pewnie Fundacja Batorego. Wcześniej były na KODowaniu -tak aborcji -mój brzuch -moja macica. 

A kleszcze to chyba jeżdżą na dzikach. Biedne kleszcze będą musiały dłużej czekać na podwózkę.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mi zaimponowala Ogórek dowalajac Ostaszewskiej, że u ciezarnej lochy to są małe dziki a u kobiety tylko zlepek komorek. Aż niedowiary że jest tak duża ,,Rzesza" hipokrytow w takich środowiskach 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nagle każdy mądry i kocha biedne dziki. Wielu z tych obrońców pewnie nigdy tego stworzenia na oczy nie widziało. Ale w gębie mocni. Rolnik ma dbać o dobrostan zwierząt. Robi to np mordując rocznie tysiące much. Czemu nikt nie broni i nie ratuje biednej muchy przed chemią i lepami zakładamymi przez okrutnego rolnika... 43pomocy.gif 42rzeznia.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtują 2 ważne rzeczy:

1. Jak te pustaki piją nie oblewając się?

2. Jak się podcierają?

P.S. po obejrzeniu materiału youtube.com w propozycjach do obejrzenia jako film podobny podało film pt. "Jak było w psychiatryku?" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak zależne są dane:
1980 liczebność świń w PL - 22 mln        liczebność dzika ok 50 000 szt
2018 liczebność świń w PL - 12 mln        liczebność dzika os 200 000-400 000 - 500 000 szt ( tego nie wie nikt )


oraz 
porównanie PL i DK
lesistość ok : 30 vs 15
pozyskanie dzika w sezonie 2013/14   260 000 szt vs 260 szt 
W Danii dzik uznawany jest jako szkodnik, eliminowany jest do zera, świat się nie zawalił, lasy się trzymają. Dania przy ludności na poziomie 5 mln ma ponad 1.7 mln myśliwych, Polska na ok 38 mln ma 130 000 myśliwych. 
 

 

Jeszcze jedna rzecz. W BDoL koszt gospodarki łowieckiej w Pl w sezonie poprzednim wyniósł 200 000 000 zł, w tym 100 000 000 to kwoty odszkodowań. 
A minimalne obciążenie gospodarstw rolnych na rzecz gospodarki łowieckiej wynosi - tu są różne dane, ale
16 mln hektarów gruntów rolnych x 100 kg żyta ( cena gus ok 54zł) to ok 850 000 000 zł.
Jest to kwota za którą nie należy się odszkodowanie z uwagi na szkodę nieprzekraczającą 100 kg żyta na ha. Myśliwi odbijają piłeczkę mówiąc że to nie prawda bo jak szkoda przekracza 100 kg/ha to płacimy. Z doświadczenia na 1 zł szkody przypada 0.5-0.6 zł odszkodowania. Naprawdę zaniżyłem udział własny gospodarstw w szkodzie/podatek na zwierzynę dziką.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Polska ma być liderem Agendy 21 ONZ. Może to wyjaśni dlaczego jest jak jest. Zakaz węgla, przymus szczepień, wygaszanie przemysłu i rolnictwa..... Zostaną tylko usługi, banki i apteki, 

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ansu napisał:

Zostaną tylko usługi, banki i apteki

Szwajcaria dla ubogich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/files/ASF/konf20170629/Afrykanski pomor swin.pdf
@lokizom ja Ci kuźwa nie zazdroszczę.
------------------------------------
Patrząc na ostatnią histerię , na opinie ważnych personów celebrytów, na mainstreamową papkę, analizy ekooszołomów to jesteśmy q...a  d..ie.
Ekofacebook poważa jak mantrę chłopy jajec nie myją i roznoszą ASeFy. Nie wykorzystali bioasekuracji tu 75%, tam 30 mln zwrotu środków na asekurację....
Z całym szacunkiem, ale przekaz piwetowskiej prezentacji mówi jedno. Hobbyści rozwalili profesjonalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy tam tych mądrych w Puławach. Ciągle jeszcze myślą że możemy mieć ASF u dzików a u świń da radę żeby go nie bylo. Zbyt dużo przecież dróg na przeniesienie, kraj dość duży,  rolnicy często chodzą do lasu, trudno żeby było inaczej gdyż większość z nich ma las i swój opał na przykład. Chodzą na grzyby, kosza zboze, siano ... A oni chcą żeby do świń to się nie przedostało, no jak to możliwe, jak???? A nawet jak się nie przedostanie to i tak jesteśmy praktycznie ,,wykluczeni" z eksportu swojej wieprzowiny, a o jej cenie wogole nie wspominajac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie w Niemczech i Francji to problem sie skończy wszyscy bąda mieli ASF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wtedy to cała Unia się zapcha mięsem i będzie katastrofa. Ale chyba gorzej niż teraz dla Nas nie może byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/skazone-lewamizolem-mieso-nie-pochodzilo-z-barbadosu-belgowie-sie-pomylili,84680.html

Spójrzcie niby 180 sztuk tylko wadliwego towaru mieli i przyjechalo do Nas niby 50-60 sztuk i uwaga 10 ton mrożonych serc. Wiec jak przyjechalo 10 ton serc to z ilu to mogło być sztuk? 180 jak piszą czy z około 10000 sztuk bo podejrzewam że serce waży około 1 kg

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę pecha i szczęścia dzisiaj była u mnie weterynaria bo sprzedawalem 9.05 swiniaki a to auto było wcześniej koło Giżycka gdzie to ognisko u świń było(jest) i teraz mam 30 dniowy monitoring stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tak, ale m.in. lekarz prowadzący stado musi badać temperaturę i diagnozowac ze jest bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie weszło to nie wejdzie, przynajmniej tą drogą. Sprzedawać można bo nie ma żadnej strefy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe ognisko ASF w Polsce 8 tysięcy sztuk w jednym gospodarstwie

Gmina Orla w powiecie bielskim  

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się