krzysztofagriculture

ASF

539 postów w tym temacie

@ikcomas to niebieski ludzik walczący z ASFem 

Czy trzeba być hodowcą aby rozumieć problem ?

Już to pisałem ale powtórzę jak w PL wykryto pierwsze ognisko 

Ówczesny naczelny Farmera uczulał że jak władza będzie robiła pozory 

Skończy się jak w Hiszpanii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to walka z wiatrakami ale lepiej robić coś niż położyć lachę. Uczulam i przekazuję wieści z frontu.

P.S. Nie działa mi na razie strona https://www.wetgiw.gov.pl/ to trochę utrudnia, może coś z przeglądarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie moge tego kuźwa zrozumieć! Jedyna pomoc z państwa dla rolników poszkodowanych wystąpieniem ASF to nieoprocentowany kredyt na spłatę obecnych zobowiązań. Kredyt goni kredyt i żadnych innych rozwiązań, radź sobie sam, mamy Cię w dupie! Taka jest walka z ASF naszego państwa, a tymczasem Czechy zamiast walczyć z rolnikiem walczą z wektorem wirusa czyli dzikiem. Biją na potęgę tysiące tych szkodników oby tylko choroba nie wyszła poza obszar chroniony i nie weszła na chlewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mamy powiatowy sabat-to mają wyjaśnić?

Od kiedy te info-miały być krocie za wygaszenie produkcji (390zł/szt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi politycy wolą żeby wszystkie świnie wymordować 

Natomiast dziki same zdechną na ASF 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli ASF opanuje kraj i protestów dużych nie będzie bo nie opanuje jednego dnia całej Polski, tylko stopniowo tak jak to sie dzieje teraz. Ani PSL ani PO ani PiS tego nie zmieni bo nikomu nie zależy na takiej mniejszości jak rolnicy, którzy i tak są mocno podzieleni między sobą. Zresztą z pozostałymi grupami społecznymi jest podobnie, nie zależy politykom za bardzo aby pomoc. Ważne aby dopchac sie do koryta, stworzyć pozory działań i ponownie dostać sie do koryta

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom, nie zgodzę się z Tobą. Rolnicy jako nieliczni potrafią się zjednoczyć. Spójrz na 15 rok.. Byłem na spotkaniu,  i atmosfera gorąca. Nie była tak gorąca w czasie protestów ws, ziemii- tu umówmy się dotyczyło to ściany zachodniej. Asf badziej wlkp i kujpom. Skupiska rolników. Opinia o politrukach też taka powierzchowna, miałem okazję z większością z kom rolnictwa z każdej opcji i kilku proludzkich byś znalazł. 
Protesty będą nasilały się im bliżej wyborów, ważne aby lokalni wiedzieli z kim idą. A im bliżej wyborów tym działania władzy będą bardziej chaotyczne. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzucą jakieś 500+ i 44% poparcia pyknie-gdzie @arszczecin masz teraz solidarność wśrod rolników?

może zach.-pom. jest ewenementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin

Oderwany od rzeczywistości jesteś widzę, im więcej jeździsz do Wawy tym bardziej wierzysz w ich pozorowane dzialania. W sąsiednich krajach już prawie dzikow nie ma a u Nas jakby komuś zależało naprawde to by była specustawa i pół roku dzikow nie ma a nie że minęło 5 lat i jest tak samo jak było, nawet gorzej bo doszły obowiązki na rolnikow

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pałuczanin81 napisał:

Jutro mamy powiatowy sabat-to mają wyjaśnić?

Od kiedy te info-miały być krocie za wygaszenie produkcji (390zł/szt.)

Daj znać co Ci obiecają  i nie daj się nabrać, że po 3 latach będziesz mógł wrócić do produkcji.

Poza tym wygaszenie produkcji a pomoc tym ze stref to dwie różne sprawy. Po co komuś kredyt, żeby spłacić inny kredyt jak tego też kiedyś trzeba spłacić? Niby na 10 lat nieoprocentowany a potem co? Nikt o tym nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lokizom napisał:

@arszczecin

Oderwany od rzeczywistości jesteś widzę, im więcej jeździsz do Wawy tym bardziej wierzysz w ich pozorowane dzialania. W sąsiednich krajach już prawie dzikow nie ma a u Nas jakby komuś zależało naprawde to by była specustawa i pół roku dzikow nie ma a nie że minęło 5 lat i jest tak samo jak było, nawet gorzej bo doszły obowiązki na rolnikow

Im częściej jeżdzę tym gorzej widzę !! Nigdzie nie napisałem że popieram ich pozorowane działania. Napisałem że chłopy w kryzysie wykazują solidarność. Nie ważne czy sąsiedzi się lubią, jak się sąsiadowi stodoła pali to się gasi. 
Napisałem również że KILKU politruków  dobrych byś znalazł. 

Pauk, Bronisław miał 70 parę pół roku przed. Spokojnie. 
Naprawdę, porównując to do protestu z 15 roku to tam było spokojnie, a dziś jest ogień!! Chwila. Zobaczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po-Lekarz Powiatowy i żadnych konkretów!

Budynki nie ogrodzone-tylko maty,buty i szmaty

osobne,rejestr wejść i wjazdów-nic o rekompensatach.Wymogi do spełnienia

za swoje,czas na kontrole do...IX.2019 bo ludzi nie mają.

Czas na poprawki 1 m-c od kontroli.

Jak WY tam na wschodzie w ogóle żyjecie?

Strefa czerwona(?)10 km i zakaz sprzedaży co najmniej 30 dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. To samo co u nas 2 lata temu. Mylisz strefy z obszarami zagrożonymi i zapowietrzonymi. Zapraszam do lektury poprzednich moich postów w tym temacie. Nie chce mi się znowu tłumaczyć, wszystko jest dokladnie opisane. Te 30 dni to jak masz ognisko w okolicy, w strefach żywiec jest tańszy, obiecali rekompensaty, ale tylko obiecali. Żywiec idzie normalnie jak nie ma ogniska. Mają znieść niebieską całkowicie ale kiedy nie wiem.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były konkrety na rekompensaty-

to raczej likwiduję..ba Powiatowy nawet nie wiedział,czy

to On ma wydać decyzję o likwidacji!super wiedza-jak

na brata wicewojewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy rekompensaty są tylko jak wystapi choroba i spełaniasz warunki bioasekuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekompensaty są za zaprzestanie produkcji jak nie będziesz mógł spełnić warunków bioaskuracji, a odszkodowanie za ubite sztuki to co innego. Jeśli choroba by wystąpiła na terenie gdzie nie jest wymagana bioasekuracja to państwo musi wypłacić odszkodowanie bez gadania bo to choroba zwalczana z urzędu; jeśli wystąpi na terenie gdzie obowiązuje bioasekuracja a jej faktycznie nie będzie to guzik dostaniesz. Dlatego wprowadzili na cały kraj żeby zminimalizować ilość wypłat odszkodowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pauk, trzymamy kciuki abyś sam zlikwidowali, a nie Ci zlikwidowano. 

OK 20% rolników dostaje odszkodowanie. Gdzieś w centrum k Warszawy gość z asekuracja 20 parę ton mięsa i powiatowy wracz nie chce wystawić papieru. Bo w kasie pusto. 

A główny geodeta mówi że a co tam asf. Mata wystarczy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geodeta myśli że wystarczy dać datek dla redemptorystów i po ASF 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda żeby po 8 latach budynek stał pusty-

inni nakupili cielaczków,a ja bydło mijam z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że nie miałem z Wałcza rodem-

a jakie klopsiki.paluchy lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast refundacji bioasekuracji-siatka na granicy!

Strefa daleko-Nas nie dogonyat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się