Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Nioski przydomowe

175 postów w tym temacie

Sie czlowiek posluchal nie tych osob co trzeba i nie, nie jestem mieszczuchem, po prostu u mnie nigdy rodzice nie trzymali zwierzat, ale coz, jak sie chce cos osiagac, to trzeba metoda prob i bledow zamiast slepo wierzyc w to co inni twierdza... Najlepsze jest to, ze ludzie majacy kury u mnie w okolicy slowem sie nie zajakneli w sprawie zyta, a wczoraj nagle pare osob "to ty nie wiedziales ze zyta nie wolno?" no nie cholera nie wiedziale bo jak mowilem ze zytem karmie to nikt sie nie zajaknal... Rezygnuje z oleju i maczki, nie mam na chwile obecna mozliwosci robic im peletu, ogarne gotowa pasze dla kur, albo pszenice i dosypie im dodatku dla niosek itd... Narazie dostaja gotowane pyry z dodatkiem Dolmix, buraki i zielonke... apetyt im sie nawet poprawil od wczoraj... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolfos robi bardzo dobre dodatki więc krok w dobrym kierunku

Tylko musisz to wymieszać z śrutą zbóż i dodaj coś białkowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako bialko mi sluzyla wlasnie maczka rybna... Przepuszczalem calosc przez peleciarke w robocie, no a teraz jak mam motorem targac np pszenice do roboty zeby tam zesrutowac i przepuscic przez peleciarke, to chyba bede podawal gole zboze a dodatek pojdzie po prostu w ziemniaki, tylko teraz poczytac czy ziemniaki nie szkodza zeby sie znowu nie nadziac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj niech te ziemniaki ostygną wymieszaj z premixem

Na opakowaniu powinno być ile na sztukę dziennie podać

Może być mało wapnia to kredy daj im osobno w karmik 

Edytowano przez jarki
Karmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, tam pisze 2,5 kg na 100kg paszy (no to ziemniaki za pasze pojda), a daje do zimnych juz ziemniakow... gniote razem tluczkiem i git, jedza to jak opetane... Zobaczymy efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kur pszenica, kukurydza, pszenżyto, nigdy jęczmień i żyto. Jako dodatek w małych ilościach i rzepak by zjadły. Dziadki mówili kura na rosół całe ziarna do karmienia na jajka śrutowane. Pamiętaj też o żwirku kury potrzebują drobnych kamieni po co to chyba wiesz. Burak pastewny też jest dobry jak masz możliwość gdzieś zasiać tylko że z tym trochę roboty ale na zimę zawsze się przyda lub jakieś odpady od warzyw od ogrodnika.

Edytowano przez damian9871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie tym kurom jakiegoś cjanku :) i temat będzie zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ty jesteś życzliwy :D albo konkurencji się boisz :)

Ci mówię zamiast laciatych kury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja wam powiem z tym jęczmieniem dla niosek też się staram nie dawać, najwyżej jakieś resztki bo silosów nie mam.. ALE... dużo osób bierze ode mnie jęczmień dla niosek... i to nie są jakieś śladowe ilości tylko ludzie wolą dawać jęczmień niż owies co mnie dziwi trochę... ostatnio coś zasłyszałem na lubelskim targowisku że dla niosek soja jest dobra bo większe jajka niosą niby że to... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owies zwłaszcza bezłuskowy to bomba kaloryczna tam jest dużo tłuszcz 

Co innego że one jeść nie chcą zwykłego czy jęczmienia ale różnorodność to +

Kiedy mam własną pszenicę to mam samą im dawać?? on nie wiem ?? 

Kuku już nie kupuję zbyt często gratisy (żyjące) przywoziłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... generalnie póki co drobiem Polska stoi a w dziale Ferma ciągle tylko upadające świnie i bydło więc kolejny apel żeby jednak redakcja się trochę postarała i o naszych kurkach pisała chociażby z racji takiej że w hodowli to już niewiele oprócz drobiu nam pozostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało a kury też by wykończyli tą kaczorową ustawą 

Faktem jest że Polska kurczakami stoi i się przestraszyli że lobby $$$ zakręci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Polsce dobrze stoją kurczaki i długo tak będzie dlatego że teraz ludzie nie jedzą już świni i krowy. Co przyjada do mnie znajomi z miasta (nawet nie takie duże - do 10 tysiecy mieszkanców) - to nic tylko kurczaka i to najlepiej samą pierś. Świni i krowy już nikt nie chce posmakować i nie zapowiada sie, żeby coś się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam się przywitać i do razu z pytaniem.

Mam 25 niosek które się całkiem dobrze się niosą, więc wszystkich jajek nie zjadamy i mam sporą nadwyżkę.

Sprzedaję te jajka znajomym. I teraz pytanie czy mogę te kury zgłosić na NIP-6 i spokojnie sprzedawać jajka, żeby życzliwi sąsiedzi mnie nie podali do skarbówki?

Nie jestem rolnikiem, posiadam hodowlę psów i corocznie i tak składam deklarację NIP-6, widziałam że tam są nioski. Nie chciałabym się wpakować w coś, wysyłając tą deklarację.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0