ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

Też obstawiał bym liściozwój. Czy można z tym jakoś walczyć?może jakiś insekcyd żeby mszyca nie zarażała dalej. Wygląda to kiepsko :' -( 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te porażone słabiutko ale o dziwo rosą 20170613_063657.jpg

a to zdrowe już zaczynają kwitnąć20170613_063634.jpg

 

A to najgorsze miejsca i też kwitną 20170613_164601.jpg20170613_164540.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nic liściozwój. Ale widać, że uparte. Moje porażone nigdy nie kwitły, a Twoje... 0wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie to była plaga na przydomowych pomidorach . Wyglądały tragicznie ale owocowały . Bardzo dobrze radzi sobie z tym grevitax . Niestety trochę Cię pociągnie cenowo w dawkach polowych . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przypadkiem to nie są jakiś mieszane niedobory ?

Wapnia+boru i może jeszcze Cu Zn 

Co to za pole jesteś jego pewien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem byl tam wcześniej sad (parę starych jabłonek)3 lata temu zaorałem poszłowapno i zasiany łubin na poplon,potem rzepak i poplon z samosiewów. Pod ziemiaki poszła tylko lubofoska i 0-azotu 0-oprysków . Jestem pewien że to nie sa obiawy niedoboru wapnia i mikro. Pierwszy raz mam takie obiawy a nieraz stanowiska były słabiutkie. Ale w mojej okolicy widziałem jeszcze 3 tak porażone plantacje ziemiorów.

@witch5 Nie zamierzam niczym tego pryskać 100% ekologji obiecałem Mareckiemu;-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.59418b80dbe8e_Zdjcie-0131.jpg.16ec937abf6b33b035604bc21135e293.jpg

Tak to wygląda u mnie na chwile obecną, zdjęcie robione tosterem wybaczcie..., też obiecałem Mareckiemu że będą ekologiczne... a jak będzie to zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeśli ziemiory się w tym roku nie udadzą, to w każdym regionie naszego kraju mam pojechane... 43pomocy.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dajmon wyciąg z pestek grejpfruta to akurat można stosować w uprawach ekologicznych  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moje ziemniaczki tak z przypadku wczoraj załapały się na chlorotalonil+azoksystrobina 

Powinny być bardzo wdzięczne za taki rarytas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no i moje ekologiczne już nie będą... dwa dni temu poszedł Mospilan na stonkę... ech a miało być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grzyba jeszcze nie miałeś? Bo moje póki co się trzymają zdrowo, ale w najbliższym czasie wszystko może się zmienić. Stonki póki co też nie ma, bo w pobliżu nie ma ziemiorów. Wczesne powoli dochodzą do finiszu, bulwy nabierają wielkości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje Gala też wczesne powoli usychają  bulwy jakiś małe w smaku dobre a kolor żółciutki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU gniją bulwy-jak w 2010

nie dotrwały do listopada,łopatą "zupę"wynosilim z piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gnicie to też kwestia odmiany pamiętam taką odmianę sowa pyszne ale potrafiły gnić w redlinach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmiana Anuschka-

Denary dopiero skończyły karnację po oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...u mnie są chyba jeszcze zielone dokładnie nie wiem jutro się zrobi lustracje przy okazji sprawdzania zbóż do młocki... a w przyszłym roku kartofel będzie za stodołą koło truskawek więc będzie okazja żeby go odżywkami pociągnąć... nawet się zastanawiam czy nie zrobić eksperymentu i nie pryskać tylko połowy tych kartofli odżywkami i porównać... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jeśli będą odpowiednio dobrane do fazy wzrostu i zastosowane w kilku kompleksowych zabiegach to pomogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... kolejny eksperyment... zasiałem rzodkiew oleistą na poplon, w miejscu gdzie w następnym roku ziemniaki będą ... :) podobno rewelacja... zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się