ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

... u mnie zaczęła się stonka pojawiać ...bez zabiegu się nie obejdzie jednak :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie jeszcze bez zabiegu, stara siedzi odkąd tylko z ziemi wyszły a już kwitły będą i na razie młodej nie ma.

Może bezpłodna jakaś w tym roku ;)

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak niestety okazała się hetero i do tego bardzo płodna,może o 500+ usłyszała. Z rana potraktowałem ją apaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no u mnie się pojawia ale stare osobniki i nie ma ich wiele natomiast widziałem już na spodzie liścia złożone jajca więc młode się pojawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadę moim zupę antygrzybową dać, bo pogoda sprzyja chorobom, ale na stonkę nie ma sensu pryskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja to zgodnie z tym co mówili na szkoleniu chemizacyjnym  - w soboty nie pryskam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby się potem wszystko w ewidencji zgadzało :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O resztki poprzedniego oprysku Ciebie raczej nie trzeba podejrzewać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sadziłem po Wymarzniętym rzepaku i nawigator im nie zaszkodził za to łubin całkowicie wykończył. A może po prostu susza albo mszyca coś przywlekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, jarki napisał:

Nie podlewałem pole jest po zmarzłym rzepaku 

Navigator chyba działa :( 

Moje podobne po navigatorze,nieco lepesze,ale już w zeszłym roku sie trafiały ,więc nie jestem pewny czy to nie wirus

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw myślałem że to liściozwój później nadmiar azotu 

Teraz już zbaraniałem i stawiam na navigator 

A może wszystko razem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to właśnie na chemię wygląda. Daymon pisze, że u niego nic nie zrobił, ale u Ciebie może być inaczej, zresztą zawsze to jednak inne warunki uprawowe i pogodowe, więc rozłożenie się środka w glebie też przebiega inaczej. Liściozwój dość łatwo poznać i przy nim kwiaty by tak nie sterczały w górę jak kikutowy rzepak, bo kwiaty ten wirus też kręci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu taka cisza pewnie uprawki przed pasadzeniem. Moje już w ziemi,w tym roku całe 10 aró.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wszyscy tam jakieś prima aprilisowe żarty w pszenicy dzisiaj i nikt nie ma czasu na ziemniory... zresztą Daymon gdybym nie wiedział że zawsze pierwszy sadzisz to bym też pomyślał, że to żart :)... u mnie też 10 arów kartofelka w tym roku ale jeszcze nic nie ronione jak na razie to pod jęczmień trochę szykuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam żarty nie w głowie 

Ziemniaki będą na wczesny zbiór 

Jak zwykle półtora kosza wysadzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, dasz radę to potem zjeść? ;) 

Miałem mieć 10 arów, jednak będzie 20, bo na jesień mam już klienta. Pole czyste, bo po dyni, badyle leżały przez zimę, niedawno poszła talerzówka. Ale z sadzeniem poczekam jakieś dwa tygodnie, bo wciąż zimno. Zresztą tu dopiero obornik pod zboża jare wożą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki u was to widzę na bogato jak obornik pod jare zboże idzie :) ja te kilka rozrzutników od kur wolę rzucić pod pszenicę ozimą.... kartofel i wszystko jare najwyżej drugi rok po oborniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się