ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

... no po to żeby były równe wschody :) u nas to każdy wałuje, w sumie takie powałowane rządki ładnie wyglądają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopóki się da to średnio co tydzień brony na przemian z obsypnikiem, lub szeroką gęsiostopką zanim kwitną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie kiedyś robiłem jak się uprawiało więcej teraz to się nie opłaca zahaczać maszyn 

Czasem sąsiad jeden czy trzeci się zaoferuje bo chyba patrzeć nie może :D 

Generalnie to haczka właściwie motyka i redło właściwie obsypnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... dzisiaj ziemniory 2 raz redlone już bez bronek...póki co pełna ekologia, najgorzej jak tu ze stonką będzie wygrać żeby to eko utrzymać... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś będzie. Moich dwa sezony nie musiałem pryskać, bo leptinotarsa decemlineata całe szczęście nie wystąpiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziesz miał drugi ;) Zarazy w suszy może też nie będzie, po raz kolejny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu na razie jej brak. Chociaż ziemniaki sobie radzą, bo w tym roku musiałem coś zmienić ;) Mam dwa rzędy w jednym :) bez bruzdy między nimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje też ładne ale te co były przykryte poooszły 

Trzeba będzie też podredlić i mieć nadzieję że dalej bez chemii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zarazę trza pryskać "w ciemno"-około nocy świętojańskiej.

Znajomy,co uprawia masowo-tak twierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wysoka temperatura (a póki co w tym sezonie w porównaniu z innymi latami jest chłodno), a pada mało, lub wcale, to ryzyko wystąpienia infekcji znacząco spada. Plantator nie będzie ryzykować, ja na 0,2 ha mogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj przeredliłem jeszcze raz to wam powiem że po tych ulewach  c 330 miał co ciągnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak patrzę po okolicy i się dziwię wcześnie sądziłem 

Mało tego nawet te co miałem przykryte zostają w tyle bo zimne stanowisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobny wątek był już poruszany ale może jakieś nowe spostrzeżenia kolegów na forum. Mam problem z uprawą ziemniaków polegającą na skręceniu młodych liści rośliny (zdjęcia z wczoraj). Sadzeniak nowego pochodzenia odmiana Irga. Pole po uprawie pszenicy, nawożone obornikiem końskim. Uprawa założona 20 kwietnia po posadzeniu przywałowana, następnie wykonany oprysk od chwastów środkiem Arcade 880 EC dwa tygodnie po posadzeniu ale przed wschodem ziemniaka.Na początku czerwca dokonałem oprysku środkiem Cristal Star 500 SC. Spotykaliście się z czymś podobnym?? Ziemniaki uprawiam od kilkunastu lat ale pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia. Zdjęcia uszkodzone uprawy w galerii.Proszę o pomoc bądź poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat już tylko amatorsko się zajmuję ziemniakami 

Mnie to wygląda na wirusowe sprawy możliwe że liściozwój 

Panowie od ziemniaków ???

 

Jakie herbicydy i kiedy szły w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, liściozwój. Zobacz, czy nie ma na nich np mszycy, lub podobnego dziadostwa, które może przenosić wirusa z innych pól. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenice pryskałem Lancet Plus ale osobiście nie sądzę żeby to było przyczyną. Liściozwój biorę pod uwagę ale nie ma na nich żadnej mszycy. Liście są czyste tyle że poskręcane. Co myślicie o wzmocnieniu uprawy czymś takim jak np. foliQ Aminovigor ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się