ppp197

Uprawa ziemniaka

519 postów w tym temacie

02 WS, w składzie tebu. Nie ma typowych zaleceń do ziemniaka, ale jak nie pomoże, to ewentualnie nic nie da, ale chyba nie zaszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie. W zalecanych środkach są inne substancje, ale nie jest łatwo je zdobyć w małych ilościach. Zobaczymy, czas pokaże, czy był jakiś efekt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia, czy np mogę w ten sposób zmniejszyć ilość występowania chociażby rizoktoniozy, czy później czarnej nóżki. Sposób prosty i niedrogi, a jak nie będzie efektu, to stracę parę złotych i pół godziny czasu zaprawiania. I może chociaż dziki będą mniej chętne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni są chorzy wycofują to czego idzie najmniej i jest najtańsze 

Kiedyś uczono że należy zapobiegać czyli zaprawiać 

Chyba tiuram byl w ziemniakach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na ziemniaka jeszcze propikonazol, czy jak on się tam zwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie. Zimno. Teraz w ciągu dnia ma być 7-8 stopni, nocami do -2. Wczoraj koło Świecia widziałem w kilku miejscach już na konkretnie posadzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimno ale zanim wzejdą to może się ociepli. Zostało mi jeszcze 225 kg Denara do wysadzenia, resztę do 20 arów dosadzę Otolią. Ale to bliżej maja, będzie sadzone na wrześniowy zbiór.

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jarki napisał:

Cepno? Raczej koło Chełmna/Stolna 

Cepno jeszcze nie sadziło. Na razie widziałem lokalnie u rolników, przed Świeciem od mojej strony, np Gacki, okolice Osia itp. Ale bez skradania się, tylko całe pola po 0,5 - 1 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spore areały. Ale opłaca się bo tutaj ziemniak 1,5-2 zł na olx. Na targu 2,5 od rolnika, 3 zł u handlarzy. A jak się wpadnie w czyjś gust z konkretną odmianą to można sporo sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się coraz bardziej modne robi, że ludzie przy wjeździe na posesję stawiają tabliczkę "sprzedam jajka ziemniaki cebulę". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się