ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

Kolega swoje półtora morgi (na VII c) też zasadził chyba w sobotę :D

Ale On już tak ma ;)  przy takich HEKTARACH można szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja tam sobie dopiero pod ziemniory zagruberowałem przebronowałem i niech se leży i tak nie mam czasu w tej chwili sadzić, a bywało że się sadziło nawet początek maja i było dobrze ... jak się wyrobię to może przed świętami a jak nie to po ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak jarki napisał,przy takim areale może się uda i jeszcze mam wyjście awaryjne reszta nie wiem na co liczy. Chyba jutro rozwinę włóknine zobaczymy co zrobią ha ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daymon napisał:

No i stało się,nie wytrzymali do soboty dziś sadzarki ruszyły pełną parą diab.gif

Pojeździj pustą sadzarką 15 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... zasadzone... plany były ambitne coś jeszcze popryskać dziś, ale dobrze że pogoda dała chociaż te bulwy posadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad też sadzi. A ja czekam. Przez tą pogodę nie spieszy mi się. Może w piątek albo sobotę. Daymona pewnie będą niedługo kwitnąć... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza spytać @jarkigo kiedy Wyścig Pokoju przez Sobiejuchy jedzie-to wtedy sadzić będziemy "Lenino"..

@sapek "sadź pyry na Marka będzie pod krzakiem miarka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś równo 3 tygodnie,jeszcze im się zejdzie przez tą pogode wczoraj były piełaczowane;)narazie kły  4-5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimno robi swoje niestety. Cienka ta wiosna we wszystkim... Mogłaby chociaż stonka zdechnąć w tym zimnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie ziemniaka skrobiowego. Zastanawiam się czy w przyszłym sezonie nie wejść w uprawę ziemniaka skrobiowego, około 5ha, i czy orientujecie się ile wynosi nakład na 1 Ha uprawy ? Chodzi mi o sadzeniak, odchwaszczanie, fungicydy, insektcydy, nawozy NPK, bez amortyzacji . Dużo większy niż w przypadku rzepaku ozimego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU za zeszły sezon przy 40t/ha najlepszy zarobek.

Jadalne posadzone 1 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemiory wczoraj przykryte włókniną a w koło wszyscy dziś redlą.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja w tym roku posłucham się Mareckiego i też będę redlił może obejdzie się bez herbicydu zobaczymy... zresztą po afalonie czasem też badyle urosły więc wiele nie ryzykuję :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wielka plantacja odmiany gala jeszcze nietknięta 

@Florek w przełomie lat 80/90 sadziłem sporo ziemniaka również skrobiowe 

Nakłady są można powiedzieć takie same jak w jadalnych one zwykle są późniejsze

W rzepaku idąc po bandzie nakład jest sporo większy zwłaszcza NPK i fungicydy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek,  czyli jak Ci zarosną, to będzie na mnie? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marecki  jak  zarosną  to  dostaniesz śor #dziabatex# i odchwaścisz  koledze:)

 

 

Jarki nakład  na  pyrę  licząc  sadzeniaka z  zakupu  będzie  większy  niż   na  rzepak, nawożenie też  trzeba  dać + ochrona kilka  lat  temu   zrobiłem  kalkulację to  licząc  absolutnie wszystko od przygotowania  pola poprzez  zakup  sadzeniaka  nawożenie śor robociznę transport  to  koszty  pokryło  ok 25-27 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej jest, jak zamiast nawozu idzie swój obornik i dziabatex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak azot był i dość sporo ale P K już z obornika herbicydy były też chwastox czasem afalon sencor 

Ale fungi to już za grosze coś w stylu pencozeb choć bywały lata z alternariozą i bravo szło 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki jak mi zarosną to wezmę to na klatę... :) po prostu taki eksperyment zrobię i cała odpowiedzialność na mnie idzie bo to moja decyzja...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przed sadzeniem jeździłeś kilka razy czym tylko się dało ;) to będzie ok. U mnie ta metoda działa od kilkunastu lat. Wbrew pozorom trochę większe areały też można tak "przygotować". Miałem kiedyś tuczniki, sadziło się dla nich 2-3 ha, pole utrzymywane właśnie w taki sposób i do tej pory ani razu ziemiora nie pryskałem na chwasty, a mimo to nigdy nie były zarośnięte. O pole pod ziemniaki trzeba dbać od ścierniska i jest czyste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no gruberowałem dwa razy, dwa razy bronowałem i potem agregat przed sadzeniem ... oj spokojnie zobaczymy bardziej się teraz o maliny i zboża martwię bo te uprawy dostają tymi chłodami porządnie... a ziemnior to jaki będzie taki będzie...  byle tylko był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się sadzi 1kwietnia i pogoda nie rozpieszcza to trochę mało czasu na uprawki wiosenne,ja robiłem ale słabo to wschodziło potem po posadzeniu brony,piełacz,redło i abarot.  

Jak zarosną to po prostu zaproszę mareckiego na weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się