ppp197

Uprawa ziemniaka

512 postów w tym temacie

Dokładnie ;) Moim ziemiorom też już obiecałem "ręczną" ochronę przed chwastami. Tyle tego jest, że szybciej będzie w razie czego przejść i dziabnąć chabazia, niż cała "procedura" z opryskiwaczem. 

Edytowano przez Marecki
babun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... o kurcze kartofle jak malowane :)... ja dziś swoje drugi raz redliłem, już sporo poschodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje jeszcze motykol to redlony trochę po rozsówam. Pod oprysk bardziej na płasko redlę bo potym masa zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o to że jak pod sznurek, kilka dni temu dowiedziałem się nowej teorii na ten temat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2smiech.gif

No to już po moich. Nienawidzę krzywych rzędów. Teraz je przewieje i tyle będę miał 035.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z północy na poludnie rosną a wieje albo ze wschodu albo z zachodu. Dlatego nie przewiane :-P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to może być?? pomocyplacze.gif mszycy ani żadnego robactwa tam nie widać.medium.20170529_170210.jpg.b8fda9164eccdabdfdb1712d80c1334b.jpgmedium.20170529_170142.jpg.8b38e6b242645103892f18065dd9757d.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


- Wirus liściozwoju ziemniaka.
Wirus powodujący tę chorobę jest wirusem powodującym deformację ziemniaka (oprócz mozaiki i nekrozy). Liście zwijają się do środka. Wirus uszkadza rurki sitowe w roślinie, przez co liście przestają odprowadzać asymilaty wytworzone przez nie do korzeni, (liście nie zmieniają barwy). Gromadzenie asymilatów w liściach powoduje pogrubienie blaszki liściowej oraz rynienkowate zwijanie się do góry. Choroba ta objawia się na górnych liściach rośliny. Wirus ten jest wirusem trwałym przenoszonym przez mszycę brzoskwiniową, musi on przejść okres inkubacji aby mógł zarażać. Nie jest on przenoszony mechanicznie tak jak większość wirusów.

Może to. Ciężko stwierdzić dokładnie, Jeśli zwijają się nie tylko młode liście, a stare też, to może być jeszcze niedobór miedzi, często występujący w ziemniaku przy obfitej dawce azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 U mnie podobne objawy występują   na  miejscach gdzie  była  pryzma  obornika, przenawożenie azotem przy braku  wilgoci właśnie  tak  się  objawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że one nie widziały azotu,tyko lubofoska przed posadzeniem stanowisko po rzepaku

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybujałość mieszkańców = heterozja :D

 

 

Całkiem poważne kiedy sadzeniaki były wymieniane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Narazie nic. Sporo i raczej placami.

 

 

W tamtym roku pierwszy raz sadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi pomysły się skończyły. U mnie co roku mam coś takiego, ale dosłownie pojedyncze sztuki i nie robię z tym nic, bo nie ma sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plonuje to w ogóle-w  zeszłym roku zaorałem-byłem pewien,że od Galery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie metazanex i nawigawtor ale to 2 zimy temu.A zaatakowane 30% uprawy .

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to te same objawy. U mnie zaczyna się od skręcania liści i karłowatości, potem liście bledną i krzak usycha. Jak mi się nudzi, to jedynie wyrywam te pokurcze, bo u mnie to dosłownie max 1% całej uprawy. I ja nie stosuję chemii prawie wcale u siebie, więc moim zdaniem to wirus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się