MałaMi

Wózek widłowy

10 posts in this topic

znajomy przerobił chlewnię na magazyn zostawiając strop na wysokości jak była

teraz pakuje tam nawóz i wiele innych towarów wszystko na paletach wwozi i wywozi

w takim przypadku wózek widłowy okazał się idealnym rozwiązaniem

Ma ktoś może paleciaka coś w stylu jak mają w marketach

Chodzi o przewożenie do 1000 na równej powierzchni

Paleciak to dobra rzecz. Używam u siebie do ziemniaków, do zboża siewnego w workach, do nawozu... Mniejsze maszyny też mam na paletach, bo łatwiej je ustawić wózkiem niż ciągnikiem i nie zajmują potem tyle miejsca.

Nie trzeba też takiego szukać w żadnej firmie ani wydawać majątku. Jest strona bezpłatnych ogłoszeń, raczej każdy zna. Przed chwilą sprawdziłem i ograniczając do 500zł znalazło kilkadziesiąt w całym kraju. Więc każdy blisko siebie powinien coś znaleźć. Czasem są nawet za 200zł.

Przydaje się nawet gdy nie ma twardego podwórka, bo nie każdego stać na polbruk. Ja używam w stodole, pod wiatą i na podwórku jak mróz złapie.

Ktoś z kolegów próbował używać masztu wózka widłowego uczepionego do TUZ ciągnika? Teoretycznie C360 byłby w stanie unieść i przewieźć ładunek o masie ok. 1 tony bez uszczerbku dla swojego zdrowia. ;)

Z tą 1 toną to przesada bo maszt jest dość ciężki kiedyś tak bele woziłem dla bydła , ogólnie nieporęczne ale tanie rozwiązanie i w błocie się dalej pojedzie niż c360 z turem . Obecnie pożyczyłem sąsiadowi 8)

Bele słomy, kiszonki czy sianokiszonki? Palety próbowałeś wozić?

Widły mają czynny napęd, czy trzeba podnosić całość?

Woziłem słomę i siano duża bela 180 x160 ,z sianem c 360 miała problem trochę za lekka była . Trzeba było podnosić całość palet nie podnosiłem bo nie mam wideł . Do układania lepszy tur bo można dopchać lepiej , pchanie masztem słabo wychodziło ładowanie na przyczepę katastrofa , za to w stodole bardziej zwrotny .

Ja potrzebuję czegoś do przytrzymania big baga w czasie załadunku zbożem i przewiezienia go w miejsce składowania. Ideałem byłoby jeszcze zapakować go na samochód, ale to już większym ciągnikiem. Wisienką na torcie byłaby możliwość przeładowania palet z nawozami z samochodu na swoją przyczepę.

Jeśli chodzi o maszt od widlaka i manewrowanie

Widziałem to na przednim TUZie przy 120KM inna robota