Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
malec

kupno używanego ciągnika

43 postów w tym temacie

A to i ja się podepnę pod temat. Stoję przed wborem ciągnika do gospodastwa. Działalność ukierunkowana na produkcję zbórz + ok 20 krów.

Poszukuję sprzętu do 150 tyś. z drugiej ręki, z miarę bezawaryjnym i żwawym motorem. Czy ktoś kupował ostatnio ciągnik w takim przedziale cenowym ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbóż jest prawie 13,5 ha. do tego dochodzą łąki do koszenia trawy, i oczywiście ciągła obsługa tego wszystkiego.

Edytowano przez ikcomas
jarki sugerował ortografa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych max 2-3 miesiącach chcę kupić ciągnik. Ma to być coś co docelowo da radę z 3-metrowym biernym agregatem uprawowo-siewnym, obrotową 4-ką z zabezpieczeniami ścinanymi (gleby dość lekkie i małozakamienione), transport przyczep 12-15 ton. Åadowacz byłby dodatkowym atutem, który nie na co dzień, ale na zawsze się przyda. Celuję w 100-140 KM, jakaś mocniejszy, cięższy 4-cylindrowiec na kołach najlepiej 38 '' lub mniejszy 6-cyl. Ciągnik na pewno ma mieć rewers bezsprzęgłowy i w miarę komfortowy.

 

zakup realizuję z "młodego rolnika", a więc ciągnik ma mieć nie więcej jak 5 lat. Od razu mówię że ciągniki typu Ursus, Farmer odpadają. Raczej coś zachodniego, może... Zetor choć jak ostatnio zobaczyłem nowy na placu jakie ma wyposażenie w standardzie (czyli nie ma nic) i wąskie koła, to mi się odechciewa...

 

Budżet - chciałbym się zmieścić w 170 tys. netto, choć jeśli trafiłoby się coś naprawdę fajnego, to nie wykluczam wydania nieco większej kasy...

 

na razie moje typy

Deutz-Fahr Agrotron M410

http://otomoto.pl/de...ik-A479598.html

John Deere 6530

http://otomoto.pl/jo...30-A467955.html

McCormick MC115

http://adrol.otomoto...ow-A465217.html

 

Poradźcie coś. Może ktoś z Was ma coś ciekawego, ale wie kto ma, albo zna sprawdzonego, uczciwego sprzedawcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem JD to muły robocze (wiadomo lata 90 się skończyły)

ale nadal myślę że jednak ta marka jest najwytrzymalsza i ma ramę

co prawda lubi pociągnąć ze zbiornika ale robotę robi i najlepszy uciąg

tylko z firmowym czołowym+ te ich bajery trudno będzie zamknąć się w 170tys.

d2a9732ba502f58e156b96036b975230.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, JD i Fendt mocno się cenią i długo musiałyby pracować u mnie żeby na siebie zarobić. Dla tego lepsza chyba będzie może mniej renomowana ale tańsza marka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ten dojcz taki KRÓTKI?

w transporcie będzie ciekawy hip hop :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego towarzystwa wybrałbym zdecydowanie John Deera. Argument za to niezawodność tej serii i zawsze łatwa odsprzedaż. Wada większe zużycie paliwa, które da sie poczuć zwłaszcza podczas lekkich prac. Odnośnie McCormica, to ta seriia nie jest jeszcze taka zła, ale za kilka lat ten ciagnik strasznie straci na wartości. Ja poleca zastanowić się nad Fergusonami z serii 5400 lub najmniejszymi z serii 6400 - mają przystępne ceny, zapewniają wysoki komfort pracy i są oszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiele taka Kubota stoi?

 

Deutz krotki, ale nie aż tak bardzo, zdaje się że nieco ponad 2400 mm. Co do Deutza to wiem ze dużo jest opini o zawyżone mocy/mniejszej niż deklarowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kuboty 128. Niestety, to fajny ciągnik, ale z niezbyt udana skrzynią biegów - jest przyjemna w obsłudze, ale też potrafi się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz kubote ?

Jeśli tak to podziel się proszę doświadczeniami z tym traktorem

Bo trudno doszukać się rzetelnych opinii na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Deutz krotki, ale nie aż tak bardzo, zdaje się że nieco ponad 2400 mm. Co do Deutza to wiem ze dużo jest opini o zawyżone mocy/mniejszej niż deklarowana.

przez te nasze protestowanie , można było duzo ciągników porównać na żywo i powiem ci że dojcz przy johnym wyglądał jak ja sprzed kilkunastu lat do mnie dziś. Inna "waga" :P

A zetora przez przypadek gdzieś oglądalem i na tę moc to wyglądał - jak to @jarki mawia- jakby z puszek był zrobiony, to ten case z Twojego zdjęcia będzie wykonany z trwardszego materiału :P :P.

Najgorsza rzecz jest taka że nie ma jak uczciwie porównać maszyn. Nawet pytając sie rolników którzy zakupili daną maszynę , zawsze będzie super, bo kto sie przyzna że kupił badziew za sto parę tysi.

wg mnie soczysta zieleń, ale to tylko moje zdanie ;P

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dane znalazłem

 

Deutz Fahr Agrotron M410, rozstaw osi 2,42 m, masa 5155 kg, udźwig 9200 kg

John Deere 6530, rozstaw osi 2,65, masa 5230 kg, udźwig 5900 kg

John Deere 6430, rozstaw osi 2,4, masa 4535 kg, udźwig 5100 kg

 

Wychodzi na to, że Deutz jest masywniejszy od JD 6430. Z kolei JD 6530 (6 cyl.) mimo stosunkowo niewiele większej masy, będzie miał na pewno dużo lepsze parametry robocze bo ma sporo większy rozstaw osi. Deutz z pewnością nie wykorzysta przy swojej masie potężnego udźwigu podnośnika.

 

arszczecin, co do podskakiwania Deutza, to z pewnością w dużym stopniu zniweluje mu tę wadę amortyzowana oś, przynajmniej w przypadku tych konkretnych ciągników które zamieściłem z ogłoszeń. Przynajmniej będzie skakał miękko :)

 

są też takie ładne ciągniki w dobrych cenach

 

http://otomoto.pl/massey-ferguson-5455-A481316.html

 

Dzwoniłem, ciągnik w Szwecji, trzeba tylko wpłacić min. 30 proc. wartości (oczywiście podpisuje się umowę) i przywiozą.

 

jak dla mnie to oszustwo na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie, zapytam, ale jak pytałem o MF-a, to powiedziano mi że jest za granicą i trzeba wpłacić 30 proc. zaliczki, a na takie coś to na pewno nie pójdę

 

turystyk34, a co Twój znajomy kupował? możesz dać jakieś namiary do niego żeby podpytać co i jak?

 

Tak myślałem że turystyk34 nie odezwie się.

 

co myślicie o nieco starszych New Hollandach TS, np. TS135A?

jak tutaj:

http://otomoto.pl/new-holland-ts-135a-A476078.html

 

zakup dokonany, jest NH 6050

post-23197-0-49845700-1427951751_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Budżet - chciałbym się zmieścić w 170 tys. netto, choć jeśli trafiłoby się coś naprawdę fajnego, to nie wykluczam wydania nieco większej kasy..."

 

Budżet :) zmieściłeś się ???

Powiedz co te NH z plusem mają na PLUS???

 

Mnie wydaje się zarombisty i zapas MOCY jest

6TI :) 126 KM + podnośnik 7800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez te nasze protestowanie , można było duzo ciągników porównać na żywo i powiem ci że dojcz przy johnym wyglądał jak ja sprzed kilkunastu lat do mnie dziś. Inna "waga" :P

A zetora przez przypadek gdzieś oglądalem i na tę moc to wyglądał - jak to @jarki mawia- jakby z puszek był zrobiony, to ten case z Twojego zdjęcia będzie wykonany z trwardszego materiału :P :P.

Najgorsza rzecz jest taka że nie ma jak uczciwie porównać maszyn. Nawet pytając sie rolników którzy zakupili daną maszynę , zawsze będzie super, bo kto sie przyzna że kupił badziew za sto parę tysi.

wg mnie soczysta zieleń, ale to tylko moje zdanie ;P

Do tej soczystej zieleni dodał bym jeszcze czerwone koła.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z budżetem zmieściłem się, a wręcz wydałem sporo mnie bo niespełna 130 tys. netto, ograniczyłem budżet bo kawałek ziemi do kupna się trafił i kupiłem jeszcze tę ziemię.

 

Co ma Plus na plus...? na pewno mocniejszą hydraulikę 113 l/min/ 210 barów zamiast 63l/min/190 barów i 4 pary wyjść hydr., większy udźwig tak jak wspomniałeś (zamiast 6300 kg), skrzynia electro command 16/16 (swoją drogą szkoda że nie 17/16), kabina amortyzowana.... reszta chyba to samo.

Co ciekawe, silnik jest jeszcze na zwykłej pompie rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

"Co ciekawe, silnik jest jeszcze na zwykłej pompie rotacyjnej."

 

Ja bym to zaliczył do PLUSów

 

O rzędowej w dzisiejszych czasach to pomarzyć

 

Jeśli mowa o tych z czerwonymi kołami to może i fajne-bajeranckie

Ja jestem starej daty i chciałbym żeby traktor chodził jak traktor nie buczał jak samolot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum, ale bardzo proszę o doradę tych z was co mają pojęcie o ciągnikach.

Oglądałem dziś ciągnik New Holland, model 8670 z 2001r w stanie technicznym bardzo dobrym i bardzo mi się spodobał, ale mało wiem na temat tego modelu.

mam 70 ha i pracuję na 2 starych mtz.

 

 

dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0