suzin

Akumulatory

235 postów w tym temacie

Te smołą zalewane to pikuś. Te zaklejone rozbiera i naprawia; dwa z jednego, a może i odwrotnie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak znaleźć która jest walnięta jak to wszystko zalane plastykiem 

Kiedyś było na wierzchu można było później połączyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem o tym pisać. Ale skoro zaczęliście o naprawie aku.Padl mi 5-cio letni 145A Boch.Pod naklejką były korki więc nie było trudno znaleźć która cela.otwozylem od góry, nie dała się wyciągnąć.Musialem ją wyskrobać.Przyklejona do dnaPierwszy raz się z tym spotkałem.Poprosilem sprzedawcę że jak ktoś kupi nowy a stary będzie podobny do mojego żeby dał mi znać Nie długo czekałem.Cela dała się wyciągnąć.Przeglad płyt nie był możliwy nie dały się rozdzielić Po zamontowaniu Aku działało . Nie spawalem góry będzie stał w garażu do odpalania Zetora Po kilku miesiącach wymieniona cela padła. Gdyby można było kupić nowe cele , można by pokusić się o naprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hindusi lub Pakistańczycy regenerują akumulatory tak, że rozbierają stare akumulatory, przetapiają płyty i wkładają do obudów z odzysku, czasem nowych. Widziałem film, jak to robią. Elektrolit wylewają do rzeki, zabezpieczeń żadnych nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... mnie się udało te centry w c 330 ponad 9 lat utrzymać w sumie dużo nie jeżdżę ok 100 mth na sezon tyle że przy duperelach typu pielacz, glebogryzarka, opryskiwacz itd... teraz jeden 12v jak na razie daje rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest też stan prądnicy i rozrusznika bo to też potrafi skrócić życie akumulatora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... to i tak sporo, to kurde co ty nim robisz na wielkopolskich areałach...? chyba wozi heder za kombajnem we żniwa ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to z samochodu ze skrzynią automatyczną jak prąd rozruchowy spadnie to idzie do C330. Automat na puch nie chce zapalić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żona miała kiedyś merca 190 w automacie, aku padło, do domu daleko było, kabli brak, gościu się zgodził na próbę zaciągnąć. Bo słyszałem, że się da, ale trzeba trochę się bujnąć. I faktycznie, dopiero przy 60 km/h ale jednak się udało. Potrzeba matką wynalazków, a desperacja daje szósty zmysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że te nasze ciapki zwykle są traktowane podobnie jak mój 

Choć teraz dostał małe ako ale w dobrym stanie i to też problem bo wolniej kręci 

Zetor po mrozach odpalił na dotyk ale też miał podładować ako nocnym prądem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w tych czasach miałby Ciapek robić?Do kompletu dochodzi jeszcze postój od 2006 w pokrzywach,jak u mego Wuja z BydgoszczU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciapek najwięcej godzin pracuje

…. tylko więcej mam traktorów jak hektarów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rower musi być na napęd kiełbasianym na aku się nie liczy ;) 

 

Pokusi się ktoś o małe podsumowanie?

Tak na chłopski rozum jak użytkować żeby być z siebie zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawny silnik by nie kręcić niewiadomo ile, dobry rozrusznik i alternator, nie rozładowywać i dbać o poziom oraz gęstość elektrolitu … 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się