673 postów w tym temacie

Bardzo dobrze trzeba protestować z flagami przede wszystkim ale nie róbmy agro show na drogach. Ja juz mowiłem tak jak teraz sie protestuje to mozna tydzien dwa ale jak rolnicy protestuja 3 miesiac to sorry. trzeba odpalic im taka burde zeby sie bali podniesc ręke na rolnika. Ale gdziesz wszyscy sie boja bo nie dadza kredytów nie dadza kupic ziemi, daja ale za jakie kosmiczne pieniadze. Teraz rzad dyktuje co rolnik ma robic a to nie tedy droga. Bo ludzie w sejmie sa wybierani po to zeby reprezentowac interesy społeczenstwa w tym ROLNIKÓW jak by ktoś nie wiedział. I nawołuje ludzi do strajku ktoren wstrząśnie nie tylko społeczenstwo ale i rzadzacych, ktorzy powinni wiedziec jak nie spełnia postulatów będą mieli kolejne burdy. Bo nie rolnik jest dla rzadzacych tylko rolnicy dla rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wami, ale jeśli protest jest apolityczny i nie przynosi skutku. to trzeba, odpalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na portalu posty długie nie wchodzą, pozwólcie że odpowiem tutaj.

Jegomość mazowsze napisał :

Nie piszę tego żeby cię obrażać, ale rolnicy to jedna z najgorzej wyedukowanych grup społecznych. Co oczywiście jest jak najbardziej efektem niskiego poziomu oświaty na wsi, ale także dramatycznie niskiej świadomości i umiejętności oceny otaczającej rzeczywistości. Do tego dochodzi również niechęć do słowa pisanego, a w konsekwencji wtórny analfabetyzm (patrz błędy ortograficzne w wypowiedziach większości rolników tu się wypowiadających) i brak woli bieżącego dokształcania się. Brak świadomości przekłada się na roszczeniową postawę. Bo zadaj sobie pytanie co komuś w mieście za różnica, czy żywność będzie produkowana w Polsce czy sprowadzana z państw o niższych kosztach siły roboczej na roli. "Walczą o swoje" - twoje to jest to co na twoim gumnie i na twoich polach. Ziemia w zasobach Skarbu Państwa należy tak samo do mnie jak i do ciebie. A mając na względzie interes tego państwa oczekuję, że będzie ona sprzedana jak najdrożej i mam gdzieś kto to kupi, dopóki to będzie ktoś, kto da za nią najwięcej pieniążków. Jak jesteś dobry to konkuruj uczciwie o tę ziemię - pokaż, że zależy ci na niej bardziej niż obcokrajowcom niekoniecznie tak silnie związanym z nią emocjonalnie. Pokaż jak zależy na tej ziemi prawdziwemu Polakowi - "Show me the money" cytując Jerry'ego Maguire'a :).

mazowsze
, 2014-02-24 21:37:57

 

 

@mazowsze, zadaję sobie te pytanie, i wiesz co wychodzi?

Miastu nie zależało i nie zależy skąd bierze żywność- miastowe dzieci wiedzą że mleko jest z biedronki. Poziom wyedukowania. Dobre :P

Miastu nie zależy gdzie robi zakupy. Byle było taniej. Markety zarabiają, a bezrobotnych przybywa. :P

Miastu nie zależy czyj przemysł wspiera. Byle było taniej.

Miastu nie zależy czyje portki nosi. Byle było taniej. Chińczyki się cieszą, przemysł odzieżowy leży.

Miastu nie zależy ( wstaw co Ci jeszcze pasuje ). Byle było taniej.

 

A potem dziwy, że umowy śmieciowe. Potem dziwy, że każdy myśli jak w Polsce dzieci wyedukować i zarabiać i żyć za granicą. Gdyż miastu nie zależy.

Miastu nie zależy. A mi kur..a zależy. Poziom wyedukowania, tożsamości, wiary i znania korzeni. Szacunku. Takich rzeczy uczyli w wiejskiej szkole. Powinienem napisać WARTOŚCI, ale to dość trudne słowo dla Ciebie.

 

Popatrz na Majdan. Setki rannych, poległych za wolność! Frazesy? Trzeci świat? EUROPA! W XXI wieku ludzie giną za wolność ojczyzny. A Ty rzeczesz: " (...)i mam gdzieś kto to kupi, dopóki to będzie ktoś, kto da za nią najwięcej pieniążków." Judaszowe srebrniki.

Została jeszcze ziemia i lasy. NASZE. Sprzedać? A potem co? Sprzedasz raz.

Dziesięć lat temu mieliśmy gorzelnie, cukrownie, zakłady zbożowe. Dwadzieścia lat temu mieliśmy przemysł. Co mamy dziś? BYLE TANIEJ.

 

My, protestujący w zachodniopomorskim rolnicy, nie chcemy wyprzedaży ziemi. My chcemy zmian w obrocie. My chcemy moratorium na sprzedaż ziemi. My, niewyedukowani chłopi. Chcemy zmian w obrocie ziemi. Żądamy tego od 2 lat. Żądamy zmiany prawa, żądamy rozmów z ministerstwem rolnictwa, z premierem na temat zmian w obrocie ziemią. To są nasze roszczenia.

Strona rządowa określa nas mianem " pazernych chłopów" - słowa wojewody Mićko. My chcemy obostrzeń przy zakupie/sprzedaży tej ziemi. Chcemy zapisów , że jeśli rolnik kupuje tę ziemię na preferencyjnych warunkach, w przetargach ograniczonych to jeśli tę ziemię chce sprzedać w okresie karencji, Państwo, ANR ma prawo tę ziemię odkupić , za wartość nabycia plus inflacja . Aby zapobiegać spekulacji. Tego chcemy my. Niewyedukowani chłopi. Pazerni chłopi. Czego chce strona rządowa?

 

"€“ Nic się nie zmieniło. Na dobrą sprawę, rozmawiamy w dwóch językach. My chcemy zmian w obrocie ziemią, a pan prezes mówi o sprzedaży – tak komentował przebieg poniedziałkowego spotkania z prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych Leszkiem Świętochowskim Jan Białkowski z komitetu protestacyjnego rolników. " (źródło Kurier Szczeciński )

 

Mazowsze, co będzie jak miastu naprawdę nie będzie zależało na tym co je i skąd ta żywność pochodzi, byle było taniej? Nic nie będzie. Plus 2 mln bezrobotnych. Czyli normalnie po Polsku.

 

 

Ps. Piszesz o chłopskiej, dramatycznie niskiej świadomości i umiejętności oceny otaczającej rzeczywistości.

Pokaż mi inną branżę, inny społecznie ekosystem który walczy. Który ma tak niską świadomość.

 

"Z przeszłości naszej możemy czerpać ostrzeżenie na przyszłość. Ziemi ojczystej trzeba zawsze bronić, a bronić jej można wtedy, gdy tkwimy w niej korzeniami jak drzewa. O wiele trudniej jest bronić Ojczyzny z miast, o ileż łatwiej ją wówczas zniszczyć! Trudniej wrogom dotrzeć do każdej wsi, do każdego zagonu, do każdej chaty, gdzie mieszkają ludzie związani głębokim uczuciem umiłowania ziemi, która daje i wsi i miastu chleb nasz powszechni, o który modlimy się do Ojca darów niebieskich. Całe pokolenia ujarzmione przez obce narody, walczyły o prawo do własnej ziemi. Stąd szczególny charakter obronności ziemi. Nie tylko armia broni terenów ojczystych, ale i ludzie, którzy na niej żyją i – jak trawy wśród jałowców i gęstych lasów – bronią jej nienaruszalności. [...] Ziemia ojczysta, zwłaszcza w naszym układzie geopolitycznym, jest elementem tak doniosłym, że musi być należycie obsłużona.

Miłość do ziemi ojczystej gwarantuje wolność i stabilność Narodu w jego granicach. Przecież nie kto inny, tylko nasi nieprzyjaciele zwrócili na to baczną naszą uwagę w czasie okupacji, gdy mówili butnie: nam nie są potrzebni Polacy, nam jest potrzebna ich ziemia. Rozpoczęli więc tragiczną rozprawę z Narodem – wysiedlanie Polaków i niszczenie warstwy, która broni Polskę przed tym, by nie stała się lotnym piaskiem. [...] Tak było w czasie rozbiorów." Stefan kardynał Wyszyński

 

 

Ja reprezentuje ekipę, którą charakteryzuje:

-niski poziom oświaty na wsi,

-dramatycznie niska świadomości

-niechęć do słowa pisanego,

-wtórny analfabetyzm

-brak woli bieżącego dokształcania się.

Strach mnie ogarnia jak pomyślę kogo ty reprezentujesz

 

 

ale jak rolnicy protestuja 3 miesiac to sorry. trzeba odpalic im taka burde zeby sie bali podniesc ręke na rolnika. Ale gdziesz wszyscy sie boja bo nie dadza kredytów nie dadza kupic ziemi, daja ale za jakie kosmiczne pieniadze.

 

Kamil, a kto za to zapłaci? Pojedziesz z gnojowicą, rozlejesz ją. Dostajesz kolegium 5 000 zł plus koszty sprzątania. Stać cię? Spróbuj.

Ale majdan też grzecznie stał, zachowując oczywiście proporcje. A potem kule latały a majdan trwał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sytuacja rozwija się w złym kierunku

premier nie rozumie rolników a minister uważa za "frajerów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebawem marsz gwiaździsty na Warszawę.

@arszczecin, będzie okazja żeby się spotkać ;) , z dwóch krańców Polski i z dwóch różnych światów.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy forum, nadszedł czas. Nadejszła wiekopomna chwila. Najwyższa pora robić zjazd farmerowiczów.

 

Proponuję 19 luty 2015, Warszawa. Stolica.

Dwie pieczenie na jednym ogniu. :P

 

Jarki. Sposobem i ciebie się wyciągnie na str.... wróć ZLOT- pierwszy ogólnopolski :P

Jacyś chętni??

M@ciej? biedron?

Ekojajo będzie chyba bez zapowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie pojadę dlaczego opisywałem wielokrotnie

Choć tym razem pod kilkoma postulatami się podpisuję

 

Za tydzień to będę poważnie myślał o siewie grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słychać było przez cały piątek, jak tam sytuacja? Może niebawem znowu wpadnę pod KPRM, trasę już znam :)

 

P.S. dołączyłem do wątku temat "ZLOT FARMERA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tv i mediów nie wiesz? No dziki ;)

 

Poważnie, mam wrażenie że uczestniczę w czymś innym. Media manipulują. Nie zrobiłbym prawie 1000km dla walki o dziki i kwoty. Nie ten adres. A w mediach cisza.

Postulaty są niezmienne. Zmiana prawa. Z ziemią, z bezpośrednia sprzedażą, z gmo, z p. A oni tluka ciągle temat odszkodowan. Występy panów z psl-mocno zmobilizowani - dotyczą ciągle dopłat.

2 światy. A i celebryta. Kamery latają za nim jak psy za suka w cieczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amen

 

P.S. Odwołanie Sawickiego nic nie da, na jego miejsce przyjdzie inny darmozjad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich trzodziarzy i nie tylko na strajk do Sępólna Krajeńskiego 2 grudnia od godz 11 do 12, czym nas więcej tym dla nas lepiej.

My przyjeżdżamy ze Świecia, powiat Świecki, gmina Drzycim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, NIE MYŚLCIE, ŻE ZA WAS KTOŚ

COŚ ZA WAS ZAÅATWI!!!​

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie"trzodziarzy i nie tylko"

Dziś u mnie na wsi świnie ma dwóch

Kto jest organizatorem tego protestu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jaja. @ar już leje wachę do ciągnika na blokadę, a @ikcomas pyta wohin fahrst du?

Zrobimy machniom dzikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pa russkij jazyk oczien haraszo gawarit nu pa giermańskij nie znaju

a tak serio to ogólne wkur.nie jest, głównie jeśli chodzi o rynek wieprzowiny, bomba zegarowa tyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie słyszałem

Jak się nazywali ci dwaj młodzi od izdebskiego?

na facebooku wkurw mocne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to by było куда едёшь? Ale tego to @ar nie skuma. Jemu to po zachodniemu musisz. :D :P

Ciekawie tam nie macie. Rząd myśli, że wyda decyzję o odstrzale dzików i będzie ok. A to nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki bardzo wesoło jest, szczególnie jak spojrzeć na ceny, nawet ropa już nie przyjeżdża od Åukaszenki bo nikomu się nie opłaca

@arszczecin nie pamiętam jak się nazywali, na pewno jest straszna lipa z wieprzowiną, mniejsi przechodzą na kontraktowy, duży ma złotówkę więcej, to musi kiedyś jebn.ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się