673 postów w tym temacie

Kołodziejczak i Unia mają jeden problem. Są młodzi. Będą błędy. Muszą być.

Idą grubo. Zobaczymy jakie będą reperkusje za blokadę na A2, bo będą. 
Ta ostatnia akcja w mojej ocenie była błędem- sam protest ok, za asf wpier... się należy każdemu od lutego 2014, ale w 100 parę osób blokować taką drogę? Przeca jakby się kierowcy wkurzyli to sami porządek mogli zaprowadzić. Blokada autostrady to ostasteczność, tutaj poszło bez przygotowania, na spontanie, tak jakby trwała walka o to kto szybciej coś zrobi. Tym bardziej że obok w sobotę był protest...

Oglądając to co było w tv mam wrażenie że do pewnego momentu #JKA przykrył ich czapką. #MK w odpowiedzi zaczął wstawiać , w mojej ocenie nie potrzebnie, wstawki z; " a izrealskie też?" Same negocjacje, to o co było w tv też były chaotyczne, #JKA odpowiada na pytanie, ktoś wrzuca coś innego. Ale to wynikało z miejsca. Błędem było że prowadzono to na drodze. Tylko z drugiej strony #MK nie mógł zejść z drogi. A gdyby na rozmowy pojechała delegacja to była obawa że z A2 zmiotą ich. Brakuje liderów. Było to widać jak policja zaczęła prosić o zejście mówiąc o mandatach. Padło wtedy gromkie MICHAŁ, CO ROBIĆ!! Był popłoch. Dołączył się lider i problem zniknął. 

Niechciał bym oceniać go. Mało wiem. To co widać : Ma jaja. Jest energiczny, wie jak działać z mediami. Przyciąga ludzi. Kwestia czy chce zmienić coś czy dla siebie zmienić. Ale to jest pytanie do każdego z naszych liderów. Mało mamy ludzi z miotłami, każdy ma grabie- a wiecie jak grabią grabie. Jeśli Kołodziejczyk rozwiąże problem będzie wielki. Ale na to potrzeba czasu i doświadczenia.  A tego nie mamy. Aby mieć pewność jak działać potrzebuje porażek. Aby nabyć doświadczenia. NA to też nie ma czasu. Rozwój organizacji powinien być liniowy. Tu jest mega skok. 

Mnie wczoraj zaskoczyła łódzka Solidarność RI. Szefem Rady Wojewódzkiej jest poseł Telus (pis) a tu powiatowa organizacja robi taką akcję! 

-----------------------------

Powiem wam coś innego. Mam masę uwag do rządzących, nerwy , wkur, złość. Ale wczoraj znalazłem stronę z udzieloną pomocą; każdą:  suszowe, akcyza, ulgi w gminie, dopłaty do kredytów, wszystko ( @jarki wiem ile dostałeś :P  ) i okazuje się że otrzymałem masę siana. Naprawdę masę w ostatnich 2 latach. Była olbrzymia pomoc, nie spotykana nigdy wcześniej. A nie byłem ubezpieczony. Więc tak stoję i biję się z myślami. Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?
Ale protokoły w ostatnich latach w moim gosp pokazują w ogólnym:
2018 -70%
2017 -50%
2016 -30%
2015 -30% Tu dostałem ok 400 zł , coś koło 0.30 zł/ha pomocówki
2014 - 0%
2013 -30%

 

A, jeszcze jedno. Na pis głosowałem tylko raz. W 15 na PAD!

 

 

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, arszczecin napisał:

@Marecki masz TT?

Od kolegi dostałem cynk. Zbyt wielu polityków pokroju premiera czy trampka to ma, żebym ja to miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arszczecin napisał:

Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

Bo dochodowość drastycznie spadła mówię tu o roślinnej

Co mają powiedzieć trzodziarze tych od warzyw i owoców nie znam

Przecież to jest powód protestu fajnie że coś dali ale my chcemy OPŁACALNOŚCI

Wiesz i JKA też co się dzieje z cenami gdy w tv trąbią że rolnik dostał dopłatę

 

Jak można skutecznie walczyć o swoje ?

Czas pokazał że tylko blokując drogi 

Chyba że po francusku ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili

Zastępca głównego weterynarza zwolniony 

Czy to sukces moim zdaniem nie, powinien wylecieć główny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że jest aż tak żle,ja tego nie widze,

Co da zmiana weterynarza-według mnie nic tylko inne nazwisko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie z ostatniej chwili bo to było pewne już wcześniej, po drugie główny nie poleci bo z jedynej słusznej opcji jest a po trzecie to nie jest rozwiązanie problemu. Głównym problemem jest ASF dzików. Minister środowiska jest za to odpowiedzialny i plany łowieckie. Poza tym kwestia odszkodowań. Wiecie skąd się wzięła ta niechęć do wetów? Bo Ci chodzili po gospodarstwach i nakazywali prewencyjne wybicie zdrowych świń jak leci w strefach zapowietrzonych. Oczywiście choroba zwalczana z urzędu i tak nakazuje prawo, a więc i przysługuje prawo do odszkodowania za wybite stado. Ale rzeczywistość jest brutalna, bo teraz zamiast wypłacać kasę to prowadzą postępowania. Słyszałem o odmowie wypłaty odszkodowań bo zarzucają nie spełnienianie zasad bioasekuracji. Ale zaraz zaraz, weci wybijali świnie z urzędu a teraz szukają kruczków na obejście prawa?

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro główny wet okłamuje (podobno) ministra to do dymisji

To że ktoś będzie kozłem było wiadomo po spontanie JKA 

Ten wice niby odpowiada za te sprawy 

@miwigos zapytaj tych z ASF 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam rodziny to nie wiem, z trzodą jest teraz beznadzieje, ale tak jest co kilka lat, więc chyba się już przyzwyczaili

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Tak jeszcze nie było źle z trzoda uwierz mi. Była niska cena też latami ale wiesz co jest teraz: nie można jej sprzedać, świnie przerastają a jak świnia przerośnie o 0,1 kg powyżej 115 WBC to potrącają o około 2 zl/kg czyli dostajesz tyle co za warchlaka. A jak nie brali przez 3 tygodnie prawie w ogóle świń i teraz biorą też ich bardzo mało i trzeba się zapisywać w kolejki miesięczne, gdzie niektórzy już mają do końca stycznia zapisane to to się musi źle skończyć a zboże drogie. Już nie ma -6 eurocentow od niemieckiej, teraz to już jak w Niemczech jest gdzie 5,85 zl/kg wbc to u nas 5,10 zl/kg wbc. To niech mi ktoś powie co za mięso do nas przyjeżdża skoro nie opłaca się naszym bić naszego tucznika po 5,20

Edytowano przez ikcomas
3 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się Twojej reakcji bo kto może znać lepiej problem

Nam się często wydaje że to mnie nie dotyczy a DOTYCZ wszystkich

ASFu jak PiS nie zatrzyma to PO-PSL na pewno bo już to udowodnili 

Dziś te protesty są ważne nie tylko dla producentów żywca wieprzowego

To jest racja stanu polskiej wsi nas wszystkich uprawiających ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ja własnie kończę produkcję żywca, a sprzedawałem około 400 do 500 szt rocznie. Jak wprowadzili czerwoną zakład przestał odbierać. Trzeba było znaleźć innego. Oczywiście szybko trafił się pośrednik za 3.74. Jak długo można tak ciągnąć?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś mówi o tym co napisałem wczesniej. Problemem jest przyjeżdżająca do nas wieprzowina po jak on to mówi po cenach dumpingowych. Myślę że jest gorzej nawet i nie można nawet tego nazwać wieprzowina tylko syfem bo wieprzowine po takiej cenie to by i Niemcy też na pewno chętnie kupili. To musi być nawet nie chce mieć świadomości co za mięso. Tutaj potrzebny protest samych konsumentów a nie tylko producentów wieprzowiny

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oni to wymieszają to już żaden konsument nie odróżni 

To co kapało z tego TIRa !?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOKIZOM  opisujesz sytacje na wschodzie chyba ,bo TY bez problemu przecież sprzedasz na bieżąco

Niby tak żle a kolejne tuczarnie powstają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak jest w całym kraju teraz, dlatego mówię że nie cena jest największym problemem lecz brak zbytu przez te mrożonki. Powinien być protest wszystkich konsumentów, bo przecież miasta jedzą głównie to z supermarketów. 

Oj większość chlewni powstaje pod agri plusa czyli właściwie nie są rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

LOKIZOM  opisujesz sytacje na wschodzie chyba

Niekoniecznie. Sąsiad sprzedał dwa dni temu po 3,50 obwoźnemu kupcowi. Kolega wczoraj był zapisać swoje świnie w gsach, ma dostać 4,30 ale po 20 stycznia. Mają jeszcze do niego dzwonić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie ilości być może szybciej zejdą @Mareckina małych ubojniach ale mam na myśli ilosci calosamochodowe. Myślę że mała wina jest ubojni bo znam też Pana który ma dużą ubojnie i powiedział że tu nie chodzi o cenę bo może zapłacić normalną ale o jego zbyt elementów, który jest mocno ograniczony w tej chwili z Naszego kraju i przez to nie może bic aż tylu świń na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedaje ilości całosamochodowe i nie sygnalizuje problemu ze sprzedaż

MARECKI to GS jescze u was istnieją 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gsowski skład pasz i nawozów rozsprzedali łajzy i teraz to jest prywatne, ale np piekarnia czy skup żywca i masarnia ciągle są pod szyldem GS. Nawet w gminnej wsi w miejscu dawnego sklepu gsowskiego jest teraz lewiatan, ale właśnie pieczywo i mięso są z gsów. Do tego w mojej i dwóch sąsiednich gminach działa jeszcze 11 wiejskich sklepów spożywczych mających właśnie nasze gminne gs w nazwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Ciężko mi w to uwierzyć bo wiem jaka jest w tej chwili sytuacja i sam mam zapisane trzode od początku do końca stycznia narazie. I to bez zadnych gwarancji w 3 miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Politycy najpierw zrobili z PL światową potęgę drobiową 

Następnie obiecali nieograniczony zbyt mięsa na daleki wschód

Drobiarze w to uwierzyli zrobił się szum bo wszędzie kurniki chcą budować

Przypadek wątpię czyli mamy pękające w szwach fermy drobiu bez zbytu

Widocznie obiecanki rządzących plus dobra koniunktura wyszły bokiem 

Wiem że jedziemy na jedynym wózku ale ten ich jest DUŻO większy

W Polsce mamy ogromne fermy drobiu te molochy się z nikim nie liczą

W bliskim sąsiedztwie Bydgoszczy jest taka rodzina F co innych ma w dupie 

Cena brojlerów wykarmionych u mnie wyszła około 4.40/ kg ich to 3.20zł 

Importu z krajów gdzie normy nie obowiązują jeszcze sporo niższa 

 

Sprawdzałem "tuszka z kurczaka bez podrobów klasa A 4.85zł/kg

To w mojej ULUBIONEJ portugalskiej stonce bywa :( 

A z wolnego wybiegu 12zł ciekawe gdzie one biegły :d 

Edytowano przez ikcomas
Połączenie stonka #ikc: i literóweczka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki nie przewiduj tak strasznych scenariuszy jak kryzys drobiarski bo jak to pier..lnie razem z wieprzowiną to pszenice na przyszłe żniwa i kukurydze można na polu zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się