673 postów w tym temacie

i jeszcze weterynarze http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/pracownicy-inspekcji-weterynaryjnej-walcza-o-poprawe-warunkow-i-bezpieczenstwa-pracy,82853.html szkoda, że nie wszyscy razem tylko każdy sobie. Ktoś coś wie jak przebiegają rozmowy drobiarzy? Google milczy jak zaklęte a na tamtym forum też cisza bo wszyscy na proteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

95% weterynarzy to szkodniki gryzipiórki i roznosiciele wszelakich chorób 

Straciłem szacunek nawet do Pejsaka nie wyobrażam sobie protestu z tymi ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Dwa dni temu miałem spotkanie z członkiem zarządu firmy która wiedzie prym w produkcji pasz i jest dokładnie tak jak mówisz. Produkcja rośnie i przydałoby się im jeszcze powiększenie lini (wytworni) dla paszy dla drobiu, ale powiedzieli stop bo wiedzą że rynek jest nasycony a nawet przesycony i zamiast tego zainwestują w zakład do produkcji pasz dla bydła zamiast jak inne wytwórnie dla drobiu.

Na tuszkach się nie zarabia. To jest tylko przerzucanie pieniędzy, liczą się przetworcy którzy mogą sprzedać (mają zbyt) na pozostałe elementy.

W kaczce jest zajebiscie. Rynek idealny i nie dadzą wstawić kaczki kolejnym hodowcom bo po co psuć cene zwiększając ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drobiu mali i średni od dawna są bez szans 

Choć znam takich co przerabiają około 15-20 ton zbóż 

Ale oni sprzedają kurczaka ponad dwa kilo pod specyficznego klienta

Fermy mają wszystko własne od zboża po ubojnię i często sklepy 

Wiadomo że lepiej jak kupują paszowe od nas i tyle mi ich szkoda 

To NIE jest rolnictwo to przemysł 

 

@lokizom osobiście bardzo trzymam kciuki za hodowców świń i bydła

Znam tą pracę doskonale bo to robiłem przez całe życie 

Chciało by się zarobić godziwe pieniądze i tego WAM życzę 

Edytowano przez jarki
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za późno zaczęły się protesty taka prawda. Sytuacja była być może jeszcze do uratowania przed przejęciem Pini przez WH Group i do tego mogliśmy próbować nie dopuscic ale wątpliwe czy by sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jedzą byleco myślą i mówią słowem globalizm 

Jak taki gigant Smithfield Foods sobie nie radził to kto ma sobie radzić 

Tylko w PL mają przecież wszystko Animex, Agri plus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewielu, bo nie ma rzetelnego przekazu informacji, tylko jest propaganda, sterowanie myśleniem szarego człowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu brałem czynny udział w protestach. Dużo było agentów służb specjalnych wsi i to oni później przejeli władzę w organizacjach i łącznie ze skorumpowanymi trafili do sejmu. Nieugięci zgineli w  niejednoznacznych okolicznościach, a płotki wróciły do swoich zajęć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin stąpasz po kruchym lodzie. Pamiętam słowa mojej babci jak się wypowiadała o tym czasie, jaka bieda była a to wszystko przez jednego człowieka, uzurpatora rządnego władzy absolutnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Józiu na kasztance wcale nie był takim dobrym dyktatorem 

Czy był jakiś dobry dyrektor na świecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się zaostrza Chłopaki z Agrouni się wqrwiają na ministra

Ten naobiecywał i tyle z tego zostało POLITYKA :( 

Oj może być jeszcze ciepło tej zimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego w tej agrouni chcą być zrzeszeniem czy jak to nazwać rolników a nie będą zakładać parti przynajmniej na razie tak deklarują. Kto w takim razie będzie ich reprezentował w sejmie? Odczytanie postulatów i po narzekanie nic nie da. Musi powstać silna partia reprezentująca rolników żeby z nami się liczył w ogóle ktoś. Jak uzdrowić rolnictwo gdzie przetwórstwo jest sprzedane obcym koncernom. Patrząc z boku to nasze gospodarstwa wyglądają jak stragan pod supermarketem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ten minister pasuje ,ale wszystkim sie nie dogodzi,tak chojnego to jeszcze nie było

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2019 o 09:30, damian9871 napisał:

Nie rozumiem jednego w tej agrouni chcą być zrzeszeniem czy jak to nazwać rolników a nie będą zakładać parti przynajmniej na razie tak deklarują. Kto w takim razie będzie ich reprezentował w sejmie? Odczytanie postulatów i po narzekanie nic nie da. Musi powstać silna partia reprezentująca rolników żeby z nami się liczył w ogóle ktoś. Jak uzdrowić rolnictwo gdzie przetwórstwo jest sprzedane obcym koncernom. Patrząc z boku to nasze gospodarstwa wyglądają jak stragan pod supermarketem.

Sorry, Damian jak myślisz ile procent będzie miała partia rolnicza? Masz 1 300 000 gosp, z tego lekko licząc połowa to krusowniki.  500 000 gospodarstw. Część na PO cześć na PIS PSL i innych . Z całym szacunkiem to się nie uda. A rolników ubywa z każdym rokiem... 

Błędem Andrzeja L było zamiana związku zawodowego w partie. Gdyby został związkowcem miałby silna organizacje, do dziś miałby wpływy i... 

Michał Kołodziejczak nie zbuduje niczego. Z jednej prostej przyczyny. Nie potrafi. Ma siłę ma charyzme ale.... Obraża wszystkich i wszędzie. Do tego jest pyszny.  Krzykiem i arogancja powoduje że ludzie chcą działania na już... I mimo bardzo mocnego rozrostu nastąpi za chwilę odrost. 

Ruchy które wykonuje w wielu miejscach blokują zawieranie sojuszy. Ja patrzę na różnych ludzi pod kątem czy mógłbym mu zaufać. 

 

Za kilka lat Kołodziejczyk może być naprawdę bardzo dobrym liderem. Nie dziś. 

Dziś wrzucił info, że wczoraj miał więcej ludzi niż spotkanie SRI z ministrem rolnictwa. Coś na zasadzie a ja mam większy interes niż ty. Czemu to służyło? 

Wczoraj na Twitterze zaatakował dziennikarke pisząc żeby lepiej pisała o papeteri i maszynach do pisania zamiast o działaczu, znaczy o nim. 

NIE możesz wchodzi w dyskusję z butami, gdy brakuje ci argumentów dalej napierniczac butem i butą.

Naprawdę ładnie zaczął, tylko że w pewnym momencie musisz zacząć gadać merytorycznie. 

 

Dnia 25.01.2019 o 09:30, damian9871 napisał:

 

 

Jeszcze jedno muszę dodać. W temacie rolniczym Agrounia niech działa. Pod względem rozwiązywania problemów kibicuje im i ich liderów. Chłopak nie jest głupi. Nauczy się. 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@damian9871 ja jestem podobnego (rzadko się zdarza) zdania co AR 

Związek zawodowy się kończy kiedy wchodzi do parlamentu 

Powtarzam to od lat związek ma nas bronić nie nami rządzić 

Jeśli komuś kiedyś uda się stworzyć mocny związek rolników

Będą się z nim liczyły wszystkie partie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro protestujemy. Bynajmniej z mojego regionu mamy busa rolników i jedziemy do Chojnic. Ciekawe ile takich miejsc jutro będzie w całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bronić co nasze innego wyjścia nie widać 

Inna sprawa to zachowanie tego młokosa ale może się czegoś nauczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się