Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

Zestaw chemizatora

15 postów w tym temacie

Chodzi mi bardziej o maski jakie używacie i polecacie?

Nie o cały zestaw bo w tym skafandrze to bym się wykończył

Ostatnie wiatry dały się we znaki podczas oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem wiem wszyscy pryskają nówkami traktorami i poco komu maska

Ja niestety muszę się męczyć C-330 a w takim przypadku zdałoby się zadbać o zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem pół maskę, MP21/1 plus filtropochłaniacz.

Uważam ten zestaw godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy te filtry zatrzymają chemię , czy tylko kurz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurz, chemię zatrzyma jedynie pochłaniacz ale ciężko się oddycha - przynajmniej w takiej pełnej masce; w półmasce zapewne część powietrza będzie przedostawało się "bokiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do firmy Secura i otrzymałem wyczerpującą odpowiedź:

"Silikon jest najbardziej delikatnym tworzywem w kontakcie ze skórą, jednak trochę droższym.

 

Do ochrony przed środkami ochrony roślin zalecamy filtropochłaniacze na związki organiczne, czyli np. A1P2, A2P2,

 

Filtropochłaniacz A1P2 jest wystarczający do stosowania w atmosferze, gdzie nie ma zbyt dużych stężeń substancji szkodliwych w powietrzu (do 0,1% objętościowego ).

 

Filtropochłaniacz typu A2P2 jest przeznaczony do większych stężeń (do 0,5 %). Jest to puszka z większą ilością tego samego węgla aktywnego. Filtr P2 chroni przed aerozolem w postaci pyłów dymów i mgieł.

 

Można oczywiście zastosować filtropochłaniacz wielogazowy typu ABEK1 P3, jest on jednak droższy, bardziej uniwersalny, stosujemy jeżeli mamy do czynienia z mieszaninami gazów organicznych, nieorganicznych, kwaśnych, amoniakiem. Filtr P3 ma lepszą skuteczność ochrony przed aerozolami (bardziej istotne przy bardzo drobnym, toksycznym pyle (np. dymy spawalnicze) lub przy dużych stężeniach aerozolu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki, szykujesz się do gazowania pomieszczeń magazynowych?

 

 

Ikcomas, jak się nie robi gwałtownych ruchów , to nic nie idzie bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A maseczki przeciwgazowe stosujecie Panowie ? Powiem szczerze, że ja nie, i jak tak wpadnę czasem w "amok" opryskiwania, to po całym dniu pracy czuje się jak po kilku głębszych... :D.

Trzeba chyba zacząć dbać o zdrowie i kupić jakąś niekrępującą ruchów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Z góry przepraszam, że odkopuję temat jednak dla wielu jest on bardzo aktualny i wydaję mi się, że najbardziej odpowiedni dla mojego posta. Nie chcę psuć Wam forum i wstawiać żadnej reklamy, dlatego napiszę tylko że zapraszam do kontaktu na pw jeśli poszukuje ktoś sprzętu ochronnego (np. masek) dla rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i gitara . Właśnie szukam maski i pochłaniaczy . Intrasuje mnie np. taka Półmaska 3M 7502 i pochłaniacze ABEK1 P3 lub lepsze z wkładem przeciw pyłowym . 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0