Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
robical

DRONY

38 postów w tym temacie

Witam serdecznie

Co myślicie o czymś takim?

 

www.dronagrosystem.pl

 

 

 

i czy widzicie inne zastosowanie dronów w produkcji rolnej i sadowniczej?

Pozdrawiam i czakam na fajna dyskusję :)

post-51494-0-93270400-1442491503_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając reklamę to uważam to za świetną metodą monitorowania swojego terenu itd. A co do innych zastosowań to może wkrótce drony będą mogły nawozić czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję iż nie jestem rolnikiem ani sadownikiem i dlatego potrzebuję Waszej pomocy w rozwinieciu tematu i działalnosci która moze zrewolucjonizować Polskie rolnictwo i sadownictwo.

Byc może po skonstruowaniu innych dysz opryskowych da radę również nawozić?...

Pomóżcie mi dla naszego obopólnego zysku i frajdy jaką sprawia latanie (a uwierzcie mi, nie jest to trudne). :)

Ja widzę mnóstwo kożyści z zastosowanie dronów (chociażby brak zniszczeń w uprawach spowodowanych przejazdem ciągnika), napiszcie mi czy chociażby w przypadku uprawy na przykład czarnej porzeczki jest nożliwość gęstszego zasadzenia?

Czekam z pokorą na każdą naukę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej reklamy nie zrobiłeś przesadnie i w drodze wyjątku zostawiliśmy

Dobrze ze się przyznajesz bo temat ciekawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szefie, jestem pełen uznania!!! :)

Wracajac do tematu, to po przemysleniu sprawy wydaje mi się iż nawożenie trzeba wykluczyć, choćby z powodu małego zbiornika i niskiego udźwigu drona :(

Mozemy wziąć na pokład ok 6-7 kg płynu, tak że z nawozeniem lipa :( , chyba że mały ogródek..., poza tym w nawozie występują chyba związki stałe tak że o oprysku nie ma mowy.

Jak się mylę to mnie poprawcie, po to założylem ten wątek.

Natomiast kontrola uprawy z drona to rzecz oczywista, na zdjęciach z dronów widać wyraźnie róznicę wzrostu roślin a co za tym idzie potrzebę dokładniejszego nawożenia lub oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do kontroli upraw szacowania strat i temu podobne

Wiem że kolega często zamawia zdjęcia pokazujące zniszczenia w qq spowodowane przez dziki

Napisz jak to wygląda cenowo jeśli chodzi o fotografowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie 10 min filmu i zrobienie ok 20 zdjęć to koszt 400 zł netto + koszt karty pamięci 32mb - 75 zł + kostz dojazdu 1,20/km

 

Wykonanie ortofotomapy czyli Gogle Maps w o wiele lepszej rozdzielczości to koszt od 1000 zł netto za 5-6 hektarów (w zależności od warunków lotu).

Wszystkie materiały kręcimy w pełnym full HD lub 4K.

A co najważniejsze zawsze jesteśmy w stanie indywidualnie podejść do sprawy bo ważne jest wszystko włącznie z atmosferą pracy :)

Niestety gro kosztów robią dojazdy :(

Ja akurat jestem ze Zgierza (środek Polski) tak że wszędzie mi blisko a zarazem daleko :)

Nie latam w deszczu, przy wietrze pow 6m/sek, nad ludźmi i w ogóle nie robię głupot (nawet na zamówienie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godzina lotu wiatrakowca z pilotem to ok 700-800 zł + transport który kosztuje 4 zł/km

Dwa drony zrobią to samo a dokładniej za ok 400 zł

Natomiast jakby rozpatrywać zakup i koszt szkolenia, to wiatrakowiec to kosmos w porównaniu do dronów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu drogi.

3 i 4 lata temu miałem zdjęcia szkód w qq obczajone z samolotu- koszt 20 l/h benzyny

w zeszłym roku wiatrakowcem - 35 l/h lotu , też benzyna

w tym roku miałem oblot dronem 200zł/8 minut filmu. Operator się uczył, zrobił jak chciał , a nie jak ja chciałem.

 

Szybka opinia? Wygrywa wiatrakowiec. Lecisz tam gdzie jest szkoda.

Dron? fajna zabawka. Minus. Obserwacja na ekranie 5``, miejscami nic nie widać. W wersji z np googlami być może?

Nie mozna porównywać kosztów wykonania usługi dronem do kosztów zakupu wiatrakowca :P

 

Temat rozwojowy. Moda na drony rośnie, moda na prawko lotnicze też. Kumpel kupił samolota za 40 k zł. A że kupowali we 3-4 to prawie wyszła go cena zakupu drona :P, kupowali do nauki fruwania.

Wiatrakowiec inna liga cenowa. I inny poziom latania.

 

Dron w opryskach chyba się nie sprawdzi, jeśli cięzko pryskać wiatrakiem. Ale może , nie wiem.

 

A to że dron może być pomocny w szacowaniu szkód łowieckich, obserwacji, ortofoto i łapaniu przyrody to FAKT.

Tu próbka

iągnij temat.

 

A, jeszcze, grubość filmiku 8 minut to coś koło 7gb :P

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak tu się zgadzam, pojemnośc filmu jest bardzo duża.

Filmowałem ostatnio powalenie 140m komina elektrociepłowni w Åodzi i chciał to wziąć odemnie TVN, za nic nie chciało mailem przejść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dozownik by tzeba było wymyślić :)

Ale sprawa np szkód łowieckich aby je sfilmować pod odszkodowanie od koła łowieckiego. Znam przypadki że wypłacano bez kłopotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaciekawił mnie ten temat z dronami na polu, dlatego się zarejestrowałem. Myślałem o jakimś małym dronie do kontroli uprawy. Myślicie. że cś takiego najzwyklejszego https://www.komputer...-i-kamery/drony by wystarczyło?

 

Polecałbym Ci DJI PHANTOM 3. Koszt to 4880 i pamietaj o uprawnieniach ktore potrzebujesz do latania komercyjnego

Jak mieszkasz gdzieś w pobliżu to daj znaka pokażę Ci czym to się je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czym się różni ten za 200 zł od tego za 45.000 zł? No wiem, wiem, ten droższy ma większy zasięg, wyżej i dłużej polata, GPS, lepszą kamerę, automatyczny powrót jak się kończy bateria, można na nim coś zamontować etc. Ale czy ten za 200 nie lata? Nie robi zdjęć/filmów? Do czego jeszcze potrzebny dla zwykłego rolnika na WÅASNE potrzeby? Żeby laskę zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten za 200 ma silniki odrzutowe ze szczoteczek do zębów, zbudowany jest ze wzmocnionego styropianu i w niewielkim wietrze poleci z wiatrem i na fali...

gość co mnie latał mówi ze dziś jest zbyt duzy wiatr i cięzko idzie, a mial maszyne za ok 4 koła

ikcomas jeszcze chwila i kupim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawkę za 200 zł trudno nazwać dronem....

Przede wszystkim długość i precyzja lotu. Rodzaj kamery (rozdzielczość) i tak moznaby wymieniać.

Jesli myslicie o zakupie drona to zaczynajcie myslenie od ok 3500 zł w górę.

Poza tym takiej zabawki Ci nikt nie zreperuje bo nie warto sie do tego dotykać.

Pozdrawiam

robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przykładowo o tym za 200zł napisałem, oczywiście nigdy takiego nie kupię bo szkoda mi w polu zostawić 2 stówki, a jak wpadnie potem w heder to to jeszcze szkody narobi. Mi chodzi tylko o to żeby zerknąć co się dzieje powiedzmy te 500 metrów od brzegu pola i powrót, nie zależy na jakieś super rozdzielczości (przydatnej do np. szkód łowieckich), czy wyznaczaniu trasy lotu albo 300 metrów nad ziemię. Z rzeczy ważnych przydałby się autopowrót ale to już malutki scalak musi posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się rozejrzeć za DJI Phantom 1 lub 2. takie maszynki uzywane z małym nalotem, z dobrą kamerą i o dobrych parametrach (wraz z powrotem) powinieneś wyczaić już za ok 1000-1200 PLN. To dron który może już latać po ok 20-25 min na jednym pakiecie baterii. Dostępne też są do tych modeli wszystkie części zapasowe. Powinieneś wziąć też pod uwagę aby latajło miało GPS, jest naprawdę potrzebny zwłaszcza podczas nauki latania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widok z drona może pomóc w pracy każdego rolnika i nie tylko. Filmowanie z drona może być przecież nawet w podczerwieni. Sam dron wykonuje wiele niezwykle szczegółowych zdjęć i te zdjęcia mogą oszczędzić czas. Zebrane informacje na temat dojrzewania zboża lub owoców w sadzie to jedno, ale filmowanie z drona dostarcza również informacji na temat stanu i żyzności gleby. Mało tego, ze zdjęć mozna też wykonać mapę pola i skorelować ją z mapami glebowymi. Zdjęcia z drona pozwalają ocenić zmienność plonów, stopień odżywienia łanu oraz ewentualne szkody wyrządzone przez zwierzynę. Na świecie dron jest już szeroko wykorzystywany, myślę że w naszym kraju też coraz więcej osób dostrzeże zalety drona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, właśnie się po raz pierwszy spotkałem że koło łowieckie do którego poszedł film i zdjęcia ze szkód łowieckich......., upiera sie że chce mieć zdjęcia lub film winnych takich szkód (heheeheheeheh - aczkolwiek to wcale nie jest śmieszne), Pozostaje latać i dybać na dziki w nocy i kręcić je w podczerwieni.

Mam nadzieję ze odbiło do głowy tylko jednemu z leśniczych i że nie jest to zaraźliwe.

Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz jeszcze raz na to oblatane pole. Znajdujesz miejsce przedstawione na oblocie i robisz zdjęcia śladów racic. :P Jak będą się jeszcze "wykazywać" możesz zrobić stop klatkę i dorzucić podgląd z dołu z odnośnikami :P

 

Typowa zagrywka kiłowa.

Im nie trzeba pokazywać zdjęć i filmów. Wystarczy że przekażemy info że takimi danymi dysponujemy.Zmienią podejście. Co innego w sądzie....

Nie zdradzajcie wszystkich sztuczek od razu. Oni nie wiedzą jak to na filmie wygląda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich oblotów można kupić dronka na spółę. Przecież nie potrzeba nim latać ciągle. Można mu zaprogramować trasę i automatyczne lądowanie. Zastosowań jest bardzo dużo. Można filmować szkody rolnicze po opadach ,dzikach,wichurach. Straszyć paskudne ptaszory przez megafon zainstalowany na dronie. Jak jest więcej kasy to można monitować poprzez specjalne kamery stan nawożenia(daje ogromne oszczędności)ataki szkodników i rozwój chorób. W stanach i ameryce południowej jest to normalne wykorzystanie dronów_my niestety jesteśmy mocno w tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0