Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
mario_krez

Sekatory

20 postów w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Tematu o sekatorach szukałem, ale nie znalazłem - jesli już jest to przepraszam za spamowanie.

Szukam godnego polecenia sekatora, któy będzie idealny do brzoskwiń - jak wiadomo dosyć mocnego drzewa. Chciałbym zakupić coś w dobrej cenie z mocnym akumulatorem. Czy ktoś coś poleci?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od usunięcia "pomocy", bo taki temat źle wygląda i jeszcze gorzej świadczy o autorze.

A potem może dodaj jakieś szczegóły, np czy z wysięgnikiem albo do jakiej kwoty chcesz szaleć, ile drzew lub hektarów chcesz ciąć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam około 3ha do wycinki. A co do kwoty - chyba tym razem chciałbym kupić coś droższego, bo od kilku lat bywa tak, że co orku kupuję nowy sekator, który na następny sezon nie nadaje się do niczego. chciałbym przeznaczyć na to kilka tysięcy, polecacie coś w tej cenie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja nic Ci nie polecę, bo najdroższe jakie widziałem na oczy akumulatorowe były i tak poniżej tysiąca. Oczywiście jeśli jesteś pewien, że ma być na aku. Elektryczne to tak, od trzech tysi są już naprawdę dobre, a te za sześć, siedem to dosłownie same tną.

No ale mówisz, że aku. Wujek ma sad śliwkowy, też twarde drzewo. I też nie oszczędza na narzędziach, ale sekator na aku kupił tej jesieni za tylko 749 zł, bo droższych nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt z brakiem wygody. Wujek też ich nie znosi i dlatego używa tylko te z aku bezpośrednio przy sekatorze, jak wkrętarka. Ma mniej, bo 2,2 ha śliwek, ale on i kuzyn z reguły w tydzień dwa razy w roku obcinają całość. Warunek, nie może być zapuszczone, bo wtedy jedynie jak Jarki mówi, piła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co myślicie o Arvipo PS 100? Czy ktoś używał, korzystał? Fakt, że cena dosyć spora ale przeglądając opinie nie natknąłem się na żadną negatywną.

 

http://www.arvipo.com/

 

 

Będę wdzięczny za komentarze

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobry bo w twoim sklepie kosztuje też 6 tysiaków

Ale ja bym z zamkniętymi oczami brał stihl'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W linku do Arvipo nie widzę nigdzie ceny, ale jeśli to faktycznie 6 tysi to trochę sporo. Poczytaj sobie opinie na necie - pełno tego, Z tego co widzę to jest ok, no i jak Marecki mówi - sekatory za sześć czy siedem tysi tną same :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to ciekawi mnie ten sad. 3 ha to mało nie jest, a ogólnie źródła podają, że w Polsce uprawa brzoskwini ma raczej amatorskie zapędy, bo ze względu na klimat konkretne działania w tym kierunku i tak są raczej nieopłacalne. Poza tym polskich brzoskwiń w biedronce nie widać, tylko espana i portugues, albo dalej. A tu gościu ma taki areał i do tej pory co roku wydawał dużo kasy na badziewiasty sprzęt, a nagle wygrał kumululu i kupuje terminatora.

Jednym słowem wrzuć zdjęcie, bo nie wierzę. Normalnie nie wierzę.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sekator bez wspomagania nadałby się do przycinania gałęzi w sadzie? Konstrukcje za 150 zł długo pożyją? Sad mikroskopijny, złożony z kilkunastu drzew jabłoni, gruszy, śliwy, orzecha włoskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja felco

 

Mam taki mały sekator ma około 40 lat

Niemiałem pojęcia co mam ;) pisze Felco made in switzerland

Przez te lata tylko farba ochronna się złuszczyła i brudzi ręce

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie raczej niezbyt grube (1,5 -2 cm), ale na początku mogłyby być grubsze (drzewa są trochę zaniedbane). Pewnie powyżej 2 cm i tak musiałbym piłą obcinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci coś takiego:

 

http://www.extech.pl/pl/p/Sekator-do-galezi-Stihl-Bypass/443

 

Oczywiście nie musisz takiego drogiego kupować, tylko o typ mi chodzi. Do 4 cm tnie super, potem już za dużo siły trzeba użyć. Przynajmniej mój taki jest. I mam jeszcze coś takiego co działa bardziej jak gilotyna, ale nie znalazłem takiego żeby zdjęcie przedstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie raczej niezbyt grube (1,5 -2 cm), ale na początku mogłyby być grubsze (drzewa są trochę zaniedbane). Pewnie powyżej 2 cm i tak musiałbym piłą obcinać?

 

Polecam felco 4 Sprawdzony będzie pan zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0