Marecki

Uprawa warzyw

252 postów w tym temacie

... u nas to sadzimy z dymki, wczoraj już posadzony czosnek i część cebuli... trochę dla siebie a trochę na handel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dwa razy siać cebulę i nie wyszło. Moja babcia miała do tego rękę i tylko taką cebulę uprawiała. A jeśli o szczypior chodzi, to czasem jest wygodniejszy i lepiej się komponuje w sałatce właśnie taki gruby, niż ten cienki. Ja akurat wolę cienki na kanapki, a do sałatki i jajecznicy ten cebulowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szefowa już zdecydowała będzie dymka sadzona bo to chyba się sadzi ;)

 

Kolejne pytanko arbuzy uprawiał ktoś pod folią ?

I czy jest jeszcze sens siać ogórki tak żeby były też pod folię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa lata temu i nie urosły, nie zdążyły. Rok temu się udało, ale wniosek mam jeden - trzeba je siać najwcześniej, jak tylko się da. No i mocno rwać odrosty, bo puszczają bardzo dużo pędów i idą w pędy, zamiast w owoce. Dwa, trzy pędy w zupełności wystarczą. 

Ogórki długie gładkie? Zawsze kupowałem cztery sztuki, żeby mieć do jedzenia, a gruntowe z własnego siewu. Tak samo pomidory. Ale teraz targ zamknięty, to trzeba będzie liczyć tylko na swoje rośliny. Wreszcie ciepło ma się zrobić, to w przyszłym tygodniu chcę siać ogórki, pomidory i inne kapustne na późniejszą rozsadę. Z reguły sieję po 10 kwietnia, latem już spokojnie są owoce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli arbuzy raczej się nie udadzą tak też myślałem ale niech próbują

Ogórki, tak chodzi o te długie szklarniowe też zawsze były kupowane jak pomidory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebronowałem i chyba po Świętach będzie akcja warzywa. Zastanawiam się czy nie podlać przed siewem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy?Dlaczego pod folią dochodzą równo z gruntowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pod folią ogórki są szybciej niż z gruntu 

Pany a jaką agrowłókninę dla osłony przed przymrozkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek-zapomniałem!marchew,pietruszka na 6,buraki na 9,marchew na przerywkę na 10,groch na 26 i gęsty na 35.

Pozdrawiam forumowych badylarzy :D

(Teraz zajrzymy do forumowego archiwum i notatek nie trza robić.)

Edytowano przez Pałuczanin81
pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja marchew i pietruszke sialem na najmniejszym oczku.. jakies 2mm?

ale kaliber 1.6-1.7 mm, pietrysza 1.2-1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile stopni poniżej zera wytrzymają pomidory pod folią znaczy ile w środku

Jest problem pojechali po pomidory i przywieźli takie że zaraz zakwitną :d

Trzeba było wsadzić a tu dzień w dzień przymrozki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre już przy 2 trochę chorują. Też w niedzielę kupiłem pomidory, paprykę, ogórki, w poniedziałek poszły do tunelu. Noc dość ciepła, o 5 rano były nawet 4 stopnie na dworze, przed 7 przyszedł ostry mroźny wiatr z północy, nagle mróz, że aż ziemia się twarda zrobiła, w tunelu 0 i jestem w punkcie wyjścia 0zlosc.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że miałem ten sam pomysł przyniosłem ostatnie dwa co mi zostały

Włączyłem i trach jedna żarówka się skończyła druga świeci 

Dobrze że przymrozku nie było trza kupić promiennik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie za nisko przywieś,bo się zjarają.Ewentualnie kilka świeczek pomiędzy rośliny-

przetestowane przez śp.Ciocię-zawsze z nudów sadziła wcześnie..Pomidory na dzień pobiedy się sadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zniczami się sprawdza, dwa lata temu to stosowałem. W zeszłym roku mała butla turystyczna na gaz ;) a w tym mnie zaskoczyło dziadostwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Panowie a propos tych pomidorów bo ja to nie jestem aż tak obeznany w temacie,large.5e97266ee1977_Zdjcie-0131.jpg.0ff92230af52218a838c3a3c0c13b989.jpglarge.5e972668e8a26_Zdjcie-0129.jpg.c0eabb585283e22f529e089bb6ee1525.jpglarge.5e972665dc0ff_Zdjcie-0128.jpg.9ddd702fcb19879d63a8a30f7131c0b9.jpg sadzonki sobie ładnie rosły ale ostatnio się im zaczęło dziać coś takiego:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no raczej miały za ciepło bo na parapecie jeszcze siedzą a ostatnie kilka dni to ładnie grzało... przypomina mi to trochę zarazę ale nie wiem skąd by się mogła wziąć skoro w domu były cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zbyt wcześnie raczej na grzyba. Mi to wygląda, jakby nie pasowała im wilgotność, lub temperatura. Duży procent roślin tak ma? I np z brzegu kolekcji, czy niezależnie od położenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w zasadzie to wszystkie bez względu na odmianę... taka ciocia nam poradziła że to miedzianem opryskać bo to grzyb, ale ja od razu sceptycznie byłem nastawiony do takiego rozwiązania bo wiadomo że z miedzią to trzeba ostrożnie, a inna sprawa że i tak miedź działa profilaktycznie a nie interwencyjnie i moje stanowisko było takie że za bardzo je przygrzało ale to tak tylko na bazie doświadczenia z innymi uprawami to wywnioskowałem bo na pomidorach to się jakoś szczególnie nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu tylko jednego, który ma wierzchołek przekręcony. Inne mają liście boczne. Na razie bym poczekał i zobaczył, co dalej. A z opryskiem masz rację. Za małe to, żeby już im czadu dawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek to widzę że moja Połowica nie jest wyjątkiem zaraz mi lepiej ;) 

Jeszcze nigdy nie udało się z pomidorami i też zawsze mam podejrzenia 

Albo za mokro albo za ciepło lub powietrze zbyt suche 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się