ikcomas

CETA Mercosur-wolny handel

62 postów w tym temacie

Temat na czasie a w sejmie właśnie trwa kłótnia o temacie zastępczym, jak zwykle zresztą. Po cichu partia rządząca wraz z opozycją za naszymi plecami chce nas zniszczyć. Zapraszam do dyskusji

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro 11 głosowania.

Daje o zakład że nie przejdzie. Albo inaczej, rolnicza część pisu będize przeciw. tak niosą wiewióry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rząd po raz kolejny kombinuje, jak zniszczyć rolnictwo. Może jak zwykle ktoś dobrze w łapę dostał, żeby to przeszło. Tylko o korzyściach śpiewają i celowo mieszają to z innymi "problemami", żeby jak najmniej osób wyczaiło, o co w ogóle w tym chodzi.

Tylko po kiego grzyba było tworzenie unii europejskiej, jeśli teraz w unii mają być kolosy gmo. Polska jak zwykle pod czyimś zaborem, ale tym razem na własne życzenie, a w razie czego wystarczy powiedzieć, że to unia tak każe.

Ktoś może podać przykład, jaki towar Polska mogłaby wywozić do Kanady lub usa, żeby w ogóle miało to jakiś zysk? Bo zresztą dla nas nic w tym temacie nie będzie mieć zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że rolnicy stracą to jest pewne

 

Co innego głosowanie tu teoretycznie przychylna rolnikom część pisu + kukiz + psl i po problemie

 

Jednak czy prezes postawi na rolników bo jeśli nie to leżymy

 

W tle jest WIELKA polityka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banda osłów i tyle. Każdy swojego stołka i kieszeni pilnuje. A cierpieć będą inni, nie oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko TTIP i panowie możemy zwijać interesy >:(

 

Jeszcze ktoś wierzy w "dobrą z......."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts przecież to jest powiązane, nawet w tym głosowaniu. Nigdy nie wierzyłem w tą "dobrą zmianę". Przecież PiS i PO to jedna partia, wywodzą się bodajże z AWS. Temat aborcji był celowo wprowadzony żeby zamydlić oczy motłochu. Kto z Was słyszał w telewizji temat CETA ręka do góry? A kto słyszał o temacie aborcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O aborcji ciągle głośno. A o ceta dopiero dziś coś słychać, bo jest już po wszystkim. Celowo tak ustawione, żeby nikt nic nie wiedział. Państwo dyktatury i antydemokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiła na temat ceta też ma swoje mądrości:

 

To żle bo: Przywiozą z Kanady tańszą żywność .......

To ja się na to piszę, bo niby dlaczego mam kupować naszą Polską droższą a do tego jeszcze dotować rolników.

Urynkowić nasze gospodarstwa rolne, obciążyć ZUS-em,, zero dopłat, to może też będą taniej produkować i staną się konkurencyjni na rynkach światowych.

Choć z drugiej strony, to pewno wina myśliwych i to oni powinni biednemu okradanemu rolnikowi straty wyrównać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O głosowaniu tylko na naszym forum-aborcja odrzucona,a ABORCJA ROLNICTWA przegłosowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bierze przykład z kapitana COSTA CONCORDIA

@ar-jesteś ZA czy PRZECIW(podobno przywiozą trochę wołowiny i to tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że chociaż Krzysiu był przeciw, bo może bym trochę zdanie o nim zmienił. Jego szczęście. :P

@ar nie ma czasu czytać, bo negocjuje tanią ropę z Vladimirem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts TTIP już nie muszą wprowadzać. CETA wystarczy.

 

Co to jest CETA? To projekt NIEMIECKI realizowany wspólnie z Amerykanami (korporacje), a Kanada jest tylko "opakowaniem". Bayer przejął Monsanto. ...

Liczy się to co ziemia wyprodukuje, a nie rolnik i jego rodzina. Jakość też ma wartość drugorzędną. Rosjanie są potentatem np. na światowym rynku pszenicy. Ukraińcy zapragnęli wolności i... na pole wpływów rosyjskich gigantów (patrz ukraińskie ziemie) chcą wejść Amerykanie we współpracy z Niemcami. Zresztą już tam są. Rosjanie się wściekają, do tego dochodzi przepoczwarzenie Unii Europejskiej we wspólnotę Transatlantycką. TIPP, czy CETA... Kogo obchodzi, co będziemy jedli? Amerykanie, czy Kanadyjczycy jedzą i żyją... Definicja życia? Sprawa wtórna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to przedsmak, TTIP obejmuje i reguluje prawie wszystko wszystko od produktów podstawowych po własność intelektualną, jeśli to wejdzie to świat będzie na łańcuszku korporacji, prawo kraju nie będzie miało znaczenia

 

Najlepszy przykład to Meksyk i jego rolnictwo przed i po porozumieniu NAFTA z Usa, kiedyś dobrze prosperujące a teraz brak małych gospodarstw i ludzie którzy stali się tanią siła roboczą szczególnie w Usa odwalając najgorsze fuchy,

 

Do tego dodajmy jeszcze nowego wiceministra MSZ który prawdopodobnie jest agentem CIA i mamy jak na dłoni komu dobra zmiana służy... gęba pełna frazesów patriotycznych a czyny mówią całkowicie co innego, a jak wiadomo czyny nie słowa...

 

Co do Niemiec czy oni kiedyś działali na swoja szkodę ?

 

Jedno jest pewne różowe lata mamy za sobą i nadciągają naprawdę czarne chmury... nie tylko w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej po nowym Zetorze(itp)macie na ciężkie czasy-jako pamiątka po hojności UE...i po co się denerwować-jak Don Kichot z wiatrakami walczyć?Mój Pradziadek martwił się wzrostem cen benzyny w PRLu:"Co ja biedny zrobię,mam...zapalniczkę do fajki!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no super GOŚCI polecam obejrzeć

"300 zdrajców szubrawców dranie łotry i ...."

Ręce same składają się do oklasków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marecki, najciekawsze ze ten pan w czapecce to aktor. Ma scenariusz i odgrywa rolę. Ja go widzialem w jakiś występów wcześniejszych, nie pamiętam dokładnie gdzie, ale był charakterystyczny bardzo.

 

 

http://www.wykop.pl/wpis/17782419/pamietacie-moj-wpis-o-emisjatv-to-teraz-spojrzcie-/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Bo już na początku padły jego dwa różne nazwiska. Bardziej chodziło mi o treść jego gadki. Nawet jeśli podstawiony, to nie boi się powiedzieć trochę prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, możesz sobie narzekać na źródło, ale chyba jedyny program w którym rozmowa na temat ceta zajęłą więcej niż 15 sekund

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się