Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Obraził się na siebie (na nas nie miał o co), zabrał swoje zabawki, jak to witch idealnie ujął i se poszedł. Podobno w Bieszczady wyjechał, czy na roboty na zachód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nas obserwuje incognito :) Może z Nowym Rokiem mu przejdzie i jeszcze pogadamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chopy, nie róbta jajców. Cztery dni ciszy to już z deka przesada. Rozumiem nowe roki, postanowienia i przegrane itd. Ale ruszta się trochu.

 

Zimno je na polu. Czym sie grzejeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry sołtys był. Był, bo teraz jest baba sołtyska, która ma wszystko gdzieś. Ale ustalenia z tamtym zostały i jak tylko spadnie kilka cm śniegu, to ciągniki z pługami jadą najpierw drogi gminne, a potem do każdego gospodarstwa. To był dobry sołtys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, a u mnie właśnie teraz jest babka sołtysem i wreszcie dba o kolonie zabite dechami, no i co? można? można! (pozdro Martyna), w tym roku pierwszy raz zadziałała w sprawie odśnieżania i się dziwię jak? no jak? a warto wspomnieć o utwardzeniu drogi, którą de facto sam wcześniej zepsułem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobry taki sołtys. Ta u mnie to bardziej pani naczelnik z filmu "wyjście awaryjne". :D

Odśnieżanie załatwił poprzednik i to w takiej formie, że jak śnieg pada cały dzień (chyba w grudniu raz już tak było?), to odśnieżają do każdego rano i pod wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No my teraz mamy super sołtyskę! Wreszcie po tylu latach. Zepsułem i tak już słabą drogę wożąc zboże, to ona załatwiła 200 ton żużlu dla całej wioski, zrobiliśmy w parę osób kilka kursów do miasta, usypane na grubo i na wierzch deko żwiru się znalazło, lepsze to dla mnie jak asfalt bo nie śliskie i opony ciągników oszczędza. A z tym odśnieżaniem to na razie walczy bo poprzednik wynajął radnego do tego celu, który tylko "przeleciał" pługiem po wierzchu i kasę brał a osobówką i tak nie dało się przejechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w zamian tak jest z dziurami. :P

1,5 km do szosy trzeba jechać miejscami nawet jedynką. Ale to akurat gminy sprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba się mylisz teraz te drogi przeszły na sołectwa

Była zmiana w przepisach o funduszu sołeckim

Choć bogatsze gminy zawsze mogą pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak chyba od paru lat już jest. Sołectwo dostaje kasę (u nas to bodajże 10.000), robią zebranie na co to wydać a gmina umywa ręce bo przecież dostaliście pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie gmina. Bo niedawno rozmawiałem na ten temat z babką od dzików z ug, akurat drogi są też pod jej "władaniem" i po zebraniu radnych i sołtysów, na którym są ustalane drogi do naprawy, właśnie ona wydaje decyzję. Jesienią poszła równiarka, ale parę dni po niej deszcze, do tego czas orki zimowej i standardowe nakręcanie ciągnikami na drodze, no i dziury są. Teraz trochę śnieg je zakrył, ale aż się nie chce z domu ruszać.

Tylko że jeśli wójt w durnej gminnej wiosce musiał wybudować podświetlaną fontannę, to skąd mają być piniondze na drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może podobny przypadek ?; - Jesienią ubiegłego roku podczas oborywania poprzeczy przy drodze polnej trąciłem pługiem słup elektryczny z lampą , który się złożył jak scyzoryk . Nie ! Nie po pijaku bo była policja . Z pola zabrali ; dmuchanko , dokumenty , polisa itp. na pole grzecznie odwieźli . Elektryka dwa dni walczyła na polu ,jedna ulica we wsi bez prądu (dwa dni chyba mnie przeklęli ) słup wymienili pojechali . Czas leci nic nie przyszło , pewnie z polisy sobie policzą tylko nie wiem czy z OC ciągnika czy OC gospodarstwa ?

(nie napisałem że sam zgłosiłem awarię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle go "trąciłeś" ;)

Moim zdaniem od razu by się czepiali i ciągnęli po kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już 19 i 31 stycznia będziesz miał blisko Ciebie lepsze szkolenia ;)

http://www.farmer.pl...ycja,67872.html

Czy lepsze ,nie do końca ,wole doradców niezwiązanych z jakąkolwiek firmą chemiczną,,a wykłady jego są niezłe,w tym roku dużo dobrego o płodozmienie było i twierdzi że jesli w płodozmianie jest rzepak i buraki to groch na polony nie wskazany ,a miałem już go siać ,czyli jak na poplony nie ,to w siewie czystym też odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się