Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Coś na tym polu jednak urośnie i ziarno jest sprzedawane, więc dalej jest to rolnictwo, czyli uprawa roślin. Jestem prawnikiem z wykształcenia i potrafię czytać definicje.

Na szczęście stać mnie na hobby nawet jeśli jest niedochodowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie tytuł temat-u PORADY RADCY PRAWNEGO-

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że tak zwany sentyment do Ojcowizny jest powiązany z Ojcami 

Dopóki żyją sentyment jest kończy się gdy umierają i już nie potrzeba udawać 

Natomiast rozumiem i popieram mostowych co mają do JEDNEGO ha 

Zwyczajnie chcą uciec od zgiełku miasta 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

@arszczecin-w ANR to jakie mają kwoty a pszenicę?RYNKOWE bo te 8 ton za IV kl.jeszcze budowlańcy S5 tę działkę przetną...

no chyba,że chodzi o odszkodowania itp.SZCWANIACZKÓW tu nie brak,a taki wydzierżawił

Na dniach będzie przetarg. 10.7 ha , umowa na 10 lat. Cała kwota roczna to 1q, czyli ok 70 zł za 10.7 ha.
Obok , 3 umowy po 20 ha, tam będzie już zdecydowanie drożej. 1ha za 1 q. Bez licytacji. Przetarg ofertowy.
U nas to

 http://www.anr.gov.pl/service-broker-portlets/DownloadServlet?inline=true&topicId=875804&repositoryId=default-repository&attachmentId=708394&fileSize=212152&fileName=Ogłoszenie+dzierżawy+Mieczkowo+dz.+nr+162-18+i+162-19+-nieograniczony.pdf
 skończyłoby się na poziomie 180q za całość. 
Za takie przetarg pogonilibyśmy dyrekcję, za to że izba się zgodziła byłaby upa i kamieni kupa, a rada społeczna przy dyrektorze zasypana obornikiem.

36 ha w nieograniczonym i licytacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Marecki napisał:

A ja nie trawię chamstwa żerującego na dopłatach!

Gdybyś miał sentyment do ojcowizny, to byś się normalnie do roboty wziął. Dużo nie masz, ale mało też nie. Dwie krowy przynajmniej byś utrzymał, od nich opasy. Byłby sens uprawy i sentyment. Ale przy tym trzeba robić, do tego śmierdzi, nie? A robić ci się nie chce. Aha, chce ci się, ale tylko dla kasy. Jak zasiejesz, to planujesz to w ogóle zebrać, czy będzie taka norma wysiewu, że zbierać nie będzie co, a zająca w życie na drugim końcu pola zobaczysz? Weź się normalnie do roboty, ta widocznie nie jest dla ciebie. Pewnie ci nie pasi, co tu gadam. Trudno. Ale dla mnie sianie dla dopłat to nie jest rolnictwo, tylko złodziejstwo i pasożytnictwo. Tyle powiem. 

A tu przegiąłeś kolego ,z tymi krowami to chyba żart,co ma zrobić z mlekiem wypić,jaka kalkulacja ,lepiej niech pracuje poza rolnictwem ,a takich co mało zbierają z ha a sieją do dodopłat jak najwięcej niech będzie ,ja sprzedam drożej swoje płody 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze takie metody chowu bydła, że mleko piją cielaki przez cały okres laktacji. Dlatego pisałem o opasach. ;) 

Aje przy tym robić trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos , mylisz się.

takich co sieją dla dopłąt nie powinno być wcale.

Jaki jest sens wspierania bobowatych jak z tego wsparcia korzystają ci którzy nie produkują? Jaki jest sens dopłaty do ich zwrotu akcyzy? 
Mając 4 ha ziemi miałem 3 x ursus szóstka, plus jakieś rowery 40ka , 60 tka. Ja uprawiałem , oni brali dopłaty. Akcyzy nie odliczałem, gdy wymarzło, wysuszyło nie mogłem skorzystać. 

Zakładasz że każdy z nich byłby wstanie wypracować plon, a ja twierdzę że mogłoby to zrobić ok 10 %, orka plus siew nie równa się zbiorowi. Zobacz jak @jarki jęczy że deszcz padał i nie ma jak wjechać. 
Co powiesz na rolnika który 330 dni spędza zagranicą? Ma 40 ha,  c360, włukę, zdezelowany pług i przyczepę czwórkę. On powoduje że sprzedaż drożej? A on przez ostatnie 5 lat wziął ok 400 000 zł dopłat, ok 10 000 zwrotu akcyzy.
Ile mamy produkcyjnych gosp? 400 000 szt ? to co robi te pozostałe 800 000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty @ar jarki jęczy że popadało-zmyło kolejny oprysk 

Ja chcę deszczu z prawdziwego zdarzenia po nim ciepła 

 

Trza by to chyba połączyć z tematem o  miastowych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, arszczecin napisał:

@miwigos , mylisz się.

takich co sieją dla dopłąt nie powinno być wcale.

Jaki jest sens wspierania bobowatych jak z tego wsparcia korzystają ci którzy nie produkują? Jaki jest sens dopłaty do ich zwrotu akcyzy? 
Mając 4 ha ziemi miałem 3 x ursus szóstka, plus jakieś rowery 40ka , 60 tka. Ja uprawiałem , oni brali dopłaty. Akcyzy nie odliczałem, gdy wymarzło, wysuszyło nie mogłem skorzystać. 

Zakładasz że każdy z nich byłby wstanie wypracować plon, a ja twierdzę że mogłoby to zrobić ok 10 %, orka plus siew nie równa się zbiorowi. Zobacz jak @jarki jęczy że deszcz padał i nie ma jak wjechać. 
Co powiesz na rolnika który 330 dni spędza zagranicą? Ma 40 ha,  c360, włukę, zdezelowany pług i przyczepę czwórkę. On powoduje że sprzedaż drożej? A on przez ostatnie 5 lat wziął ok 400 000 zł dopłat, ok 10 000 zwrotu akcyzy.
Ile mamy produkcyjnych gosp? 400 000 szt ? to co robi te pozostałe 800 000?

Jak wziąl akcyze, kupił fakture ,a dopłaty bierze za ugór,niech wydzierżawi,niech kontrolują 50% gospodarstw i dopłate za dobrą kulture jest na to sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Akcyzę wyjeżdżał pasatem i golfem. 

Do kwietnia przez 5 lat rosła konieczyna. Gość przez te lata kupił tylko mulczer

Pauk, a co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ar-u Was to inna Polska-TU 10 hektarowcy-siedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w 2015 zamykali tych co mieli od 15 do 300 ha. To u Was lepij :P

Duże kaucje dostali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos, @jarki

Panowie twierdzicie że przez to że są te dopłaty do pseudoupraw jest większe zapotrzebowanie na zboża a przy tym wyższa cena...

Zobaczcie, w tym art jest jeszcze kilka odnośników do dalszych art. 

http://radioszczecin.pl/1,350923,arimr-potwierdza-czesc-upraw-chrzanowskiego-nie-

powiedzcie mi czy wg Was ten Pan chciałby być rolnikiem gdyby nie było cudodopłat? Czy kupiłby ziemię gdyby nie było dopłat?

I głupie pytanie ( ps . zostawcie ten temat , na głupie pytania) czy ten rolnik mógłby zasiać żyto, pszenicę, stając się przy okazji Waszym konkurentem?
W tym powiecie znajdę 1000 , może 2000 ha które uprawiają tacy rolnicy-garniturowcy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ar-za bardzo się denerwujesz-ciągnij UE za dojki- Polaków nie zmienisz,a zdrowie stracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, arszczecin napisał:

@miwigos, @jarki

Panowie twierdzicie że przez to że są te dopłaty do pseudoupraw jest większe zapotrzebowanie na zboża a przy tym wyższa cena...

Zobaczcie, w tym art jest jeszcze kilka odnośników do dalszych art. 

http://radioszczecin.pl/1,350923,arimr-potwierdza-czesc-upraw-chrzanowskiego-nie-

powiedzcie mi czy wg Was ten Pan chciałby być rolnikiem gdyby nie było cudodopłat? Czy kupiłby ziemię gdyby nie było dopłat?

I głupie pytanie ( ps . zostawcie ten temat , na głupie pytania) czy ten rolnik mógłby zasiać żyto, pszenicę, stając się przy okazji Waszym konkurentem?
W tym powiecie znajdę 1000 , może 2000 ha które uprawiają tacy rolnicy-garniturowcy.

 

Bo głupie doplaty wymyślili ,w moim rejonie każdy skrawek nawet bagna zasiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wybacz ja mam 0,07ha BAGNA nie obsiane :)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontrolę NA MIEJSCU miałem,złoili mi tyłek,latali MI-2 nad polem,jak w filmie o Afganistanie-dopłaty wracałem...

I to zostawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś za radą kolegi dał ryż, to zwracać byś nie musiał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy nastroje po nocy? sadownicy od rana ratują plantacje, latają z opryskiwaczami jak najęci. Ja jak zobaczyłem rzepak to mało mnie szlag nie trafił, będę chyba składał do gmin wnioski o szacowanie strat no bo kuźwa przecież ubezpieczyć nie można było na jesieni a na wiosnę ubezpieczenia od 15 kwietnia de facto w sobotę przed świętami i nie ubezpieczałem już od przymrozków, i dobrze zrobiłem bo bym tylko stracił gdyż ubezpieczenie zacznie działać dopiero 13 maja a przymrozków już chyba nie będzie, miejmy nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23-letnia kobieta kierująca oplem najechała na tył jadącego drogą kombajnu. Ten przewrócił się do rowu i przygniótł jego kierowcę. 36-latek zginął na miejscu. Do wypadku doszło około 2.00 w nocy na DK 45 między Osowcem a Jełową, niedaleko Opola. Według wstępnych ustaleń mężczyzna jechał zakupionym kombajnem do domu. Dokładne okoliczności zdarzenia bada policja.
 
Link do materiału i zdjęć tutaj - 
http://piracidrogowi.pl/artykul/1443/mezczyzna-zginal-przygnieciony-kombajnem-po-zderzeniu-z-oplem-na-dk-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas nie!?-na przymrozki 14 dni karencji-skąd masz ten 13 maj

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się