Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2018 o 23:04, przem napisał:

@thug można wiedzieć skąd dokładnie ?

bliskie okolice wroclove

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 km ta miejscowość to bardziej między wroc a lubinem  a ja jestem prawie przyklejony do wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mieszka na Pomorzu niedaleko jest stadnina. Trzymają tam konie.Miałem lata temu okazję być tam i muszę przyznać, że szczęściarzami są Ci, których stać na konie i drogą pasję jeździectwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma fioła na punkcie hobby,to niech buli ,ten co nie ma kasy ,lub mu na to szkoda tej kasy porostu może żyć bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 powoli hodowla świń właśnie staje się takim hobby. Jeszcze z dreszczykiem emocji, będzie ASF nie będzie ASF, na kogo trafi na tego bęc.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co tak wymietło wszystkich? banuję tylko w uzasadnionych przypadkach spokojnie, a może wszyscy się pobudzili i ruszyli z azotami? no tak, jak ciągnik nie idzie po most to nie ma nawożenia

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zgłaszałeś już? Jaką szkodę? ujemne skutki przezimowania? u mnie nie przejdzie, chyba że wiosenne przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, ikcomas napisał:

Mozaiki można ogarnąć piekielnymi dawkami podłoża z pieczarek, tylko na to trzeba chęci. No z saletrą możesz poczekać jak już pierwszą dałeś, po okolicy właśnie się babrzą w błocie z I dawką.

 

8 minut temu, miwigos napisał:

Skąd u Ciebie tyle wody,ja do 150 N w tym tygodniu na przymrozku dam,oczywiście na te co licze że coś z nich będzie

Skąd to podłoże pieczarek ,u nas niema takiego cuda

Zagłębie pieczarkarni u mnie, setki w okolicy, w każdej wiosce praktycznie po kilka nawet, a wody to może dużo nie ma tylko góra rozmarza dopiero i woda nie ma gdzie uciekać

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zabawy w błocie?

ja teraz sobie siedzę z założonymi rękami i śmieję z tych co się ze mnie śmieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ty tam masz do śmiania 

To chłopcy dorwali traktory i się wygłupiają 

Niema chyba dorosłego rolnika który by pozwolił na takie idiotyzmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moje pole pod buraki-pełne zaskoczenie,więc się nim dzielę z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest przykładowy. U mnie dużo starsi ode mnie tak się bawią rozlewając RSM na pierwszą dawkę w pszenicy, po most się topią. Poryte między ścieżkami no ale ze mnie się śmiali jak robiłem koleiny tylko na 20-30 cm. Teraz ja mam ubaw po pachy, karma wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bywało i nadal bywa że sypałem saletrę w bardzo mokrych warunkach 

Ale we wodzie to jedynie ryż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co chodzi. U mnie to jest taka mentalność, że jak nie ruszy wegetacja to nie nawozimy i każdy kto tak robi jest debilem. Na wiosce ponad 100 domów i tylko czterech włącznie ze mną ogarnęło pierwszą dawkę na zboża RSM-em tuż przed tym jak puściło. Reszta czeka aż puści całkiem i wtedy są jaja bo panika ogarnia. Topią się po ramy i nie wiedzą czemu u nich żółto na polu a u nas ciemnozielono. Już nie mówiąc o części osób, które jak widzą opryskiwacz to myślą, że my pryskamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się