Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Pszenica, niestety nie moja, nawet w doniczce takiej bym nie wyhodował... A chciałoby się mieć takie cuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nawet Marecki mnie robi w ch...ja... Pałuk tylko w tle mają być ładne krajobrazy... :) ta Maslaka też dobrze wygląda :)

Edytowano przez sapek
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robię, na pewno nie Ciebie. Pałuka owszem i to chętnie, ale Ciebie bym nie śmiał. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...sam się tu przeniosę żeby moderatorom oszczędzić... no Marecki czuję się wyróżniony, ale ze mnie przeciętny rolnik... byle wiązać koniec z końcem... a Pałuka to faktycznie każdy.... lubi wkurzać:)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz co wiązać, to i tak wielki sukces ;)

Gorzej byłoby mieć tylko jeden koniec i nie mieć co z nim zrobić. A u Ciebie końców jest kilka, to i wiązanie łatwiej wychodzi :)

Pałuka trzeba czasem wkurzyć, bo przecież on sam też zbyt często jest wkurzający. Dasz mu czadu, to potem się czasem nawet zdarzy, że coś mądrego palnie 0sarcastic.gif

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się głowiłem jak Ty pod sznurek siał :D

Czy może GPSa se zamontował ;)

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...gdyby Pałuk był moderatorem to by się pewnie bany posypały dla mnie i Mareckiego... nie no dobra, koniec żartów z kolegi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec! Ale to początek nowego, nowy portal to może nowi użytkownicy? Albo starzy sobie hasła przypomną? Zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak niby ci NOWI mają znaleźć nasze forum na stronie farmera ?

Przecież trzeba lupę żeby na końcu zobaczyć :D

Oni nadal NIC nie rozumieją :P

 

@Pałuczanin81 a Ty co obdarzony ?

Jak ty się czepiasz to ok ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty rzepaku ktoś już liczył? Na forum aż kipi gdzie jeden przez drugiego przebija chemią jaką poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

U mnie nie zmieści w 3 tyś a praktycznie nawet nie stosuje insektycydow albo max raz. Tylko niezbędne mikro, ubezpieczenie, materiał F1, Caryx, Toprex, Propulse  i sie uzbiera pod 3500-4000. Ale zejdę za rok do granicy 2000-2500 bo nie bede stosował NPK w nawozach stucznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, ceny brutto na ha
Bactim Słoma 61, Polifoska 448, Salmag 65, Chwasty 215, Siarczan 25, Kizeryt 178, RSM 466, Toprex 192, Topisn 80, Propulse 168, Inazuma 90, Mospilan 53, Bor 28, Cynk 13,3 Na robaka 46

2128 zł/ha+paliwo
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wapno-150 -200zł. Na jesieni nie skracales? Nasion nie kupowałes? Ubezpiecznie? Podatek. Polifoska ile dajesz 250kg? Paliwo na talerzowanie, orke, siew, koszenie zwożenie około 300-400zl. Daje więcej boru i mikro. I już masz okolo 3500

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pardon me.
Nasiona 189 zł/ha, Skracałem już jest policzone (Toprex), Ubezpieczenia od gradu jeszcze nie wykupywałem więc nie wiem jaka cena, Polifoska 6 dokładnie wyszło pod korzeń 317 kg, wapna pod rzepak nie daje, zawsze pod przedplon aby nie zakłócać pobierania fosforu przez rośliny. Podatek niby każdy ma taki sam ale zawsze inne ha przeliczeniowe, więc sprawa indywidualna. Owszem paliwo około 300-400 zł. U mnie raczej 3 tys z niewielka tolerancja +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wapno trzeba policzyc w cyklu jakim dajesz, np. 3 tony na 4 lata. Ja daję dużo bo około 5t na 4 lata ale takie gleby i ta gnojowica mocno zakwasza. U mnie dochodzi ubezpieczenie przezimowania okolo 200 zl. No i 317 kg polifoski(niecałe 100K) to z reguły za mało żeby spróbować pociągnąć rzepak na 5 ton. Zobacz z 2000+ zrobiło się już 3000+. Trzeba pamietac ze nie liczymy wogole amortyzacji sprzetu i robocizny.

Plus zawsze wyjda jakies problemy, np. poprawka herbicydowa( raz mi sie zdarzyło na czesci), desykacja( u mnie nie ma szans na rowne dojscie plantacji, probowałem dwa lata bez tego ale juz sie utwierdzilem ze nie da sie )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wapno na ściernisko rzepaczane i kukurydziane na rozkład resztek pożniwnych, (wapno idzie praktycznie co drugi rok) dodatkowy plus nie stosuje wtedy nawozów NPK pod pszenicę zawsze jakieś oszczędności. Średnia pszenicy z 2017 wyszła 8,64(wszystko sprzedane). Jak rok będzie nie sprzyjający to 200K nie pomoże, mój osobisty rekord to 4,8 a wtedy to dawałem max max 250 Polifoski 6. Jeśli jest potas i fosfor w górnych granicach to nie ma sensu się pchać w dodatkowe koszty. Choć w tym roku miałem rzucić dodatkowe 40 kg K na wiosnę ale zrezygnowałem. 

Tak jak wcześniej pisałem na forum. Każdego roku jest pewna granica plonowania roślin  której nie przeskoczymy i na to nie mamy i nie będziemy mieć wpływu nawet z cudownymi wynalazki nic Nam nowego nie urośnie. Osobiście jestem wśród rodziny czy swoich znajomych w czołówce, ktoś będzie miał 4 ton rzepaku ja 3,8 (to jest taka tolerancja błędu że nie można ją rzucać do jednego worka i porównywać 1 do 1. różne pola czasami średnia opadów w innej wiosce jest inna i to sporo co w moim mikroregionie zdarza się co roku, różnica opadów 7 km dalej może wynosić 50 mm albo i więcej a to wszystko jest spowodowane cyrkulacja prądów powietrznych które rozchodzą się nad moją okolicą na prawo i lewo, ukształtowanie terenu niestety robi swoje, a to tylko 210-220 m n.p.m.) 
Ja osobiście jestem zadowolony że w danym roku mogłem osiągnąć na swój region max wszystkiego. Nie można marudzić i płakać nad sobą bo inni czasami maja gorzej

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się