Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Zaje kurde fajnie. A nie było tam grabi? żeby na nie nadepnąć i się walnać w dyńkę? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był oczywiście ale bez promocji :p

Siej qq i nie kombinuj albo jak Ci mówię ściema w strączki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściemy nie uznaję, lubię patrzeć jak ziemia rodzi, wolę ugór z musu niż wyboru za srebrniki z łunii. Jeśli chodzi o QQ to nawet jeśli dałoby sie zaorać jest już za późno bo w grę wchodzi tylko na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-nie wiem jakie u Ciebie warunki(terminy agrotechniczne),ale TU spalili rzepak

na płatek i 31 maja claas jaguar,talerzówka i QQ na ziarno zbiór 10 grudnia.

Dziś rocznica gradobicia-znajomy siał po 20 maja 2017,zbierał koniec listopada..

Tobie daje przykłady,a sam zostawiłem "żółty ugór" rzepaczany -łuszczyny gubi na potęgę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze seler albo pasternak może być, ale to też już się chyba późno robi... u nas znajomy jak zbiera pasternak to z daleka się wydaje że na przyczepie buraki cukrowe wiezie - takie mu zawsze te pasternaki urosną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaw co jest może 2-3 tony nalecą ,szkoda robić kolejne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos ale żal patrzeć na to, z daleka jako tako ale wejść w "łan" albo spojrzeć w ścieżkę to masakra, trzech ton pszenicy to chyba jeszcze nigdy nie zbierałem, @Marecki co to k. jest? @Pałuczanin81 surowy klimat, widziałem w okolicy qq sianą w czerwcu, szału nie było... poza tym nie zaorzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jak trzcina, roślina wieloletnia, zbierasz w dużą kostkę i na opał. Pod Grudziądzem setki ha tego ma i nie narzeka na brak zbytu, na pellet to biorą. Zbiór na początku wiosny. 

Albo proso posiej, termin siewu akurat optymalny jest teraz, zbiór koniec sierpnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że podczas zbioru rośliny są zielone i wilgotność duża a więc dosuszanie albo dwuetapowo a tu już się robi problem, no i straty duże. Ale i tak nie da się zaorać tak więc luzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ki czorta temat jak i tak nie da sie zaorac. Spadło Ci 5mm to siej albo Bieszczady, mi też nie jest do smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po to żeby się nie wk.wiać i zająć mózg czymś innym? Panowie macie ubezpieczone ponad 50%? jak IUNG ogłosi suszę (chociaż wątpię) to może jakieś komisje będą chodzić? ubezpieczają jeszcze? może by pójść w ten deseń?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za dużo zwierząt i tak nic nie dostanę ale dobrze kombinujesz. Niedługo raport iung i powinna być susza bo mało padało i ciepło bylo. 

Jare tylko od gradu sens ubezpieczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pszenicę ale najtańsze na sztukę, nie wiem może ogień tylko czy solo występuje?, we wniosku jest tylko "wihajster" do zaznaczenia czy było ubezpieczone 50%, nikt nie pyta od czego, ale na razie spokojnie trzeba czekać na raport. Ta qrwa spokojnie, jak można spokojnie w takiej sytuacji? od zimy dopiero dzisiaj 10mm przekroczyło przez 2 miesiące, 2 setki dzienne średnio wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym prosem to nie zawsze tak źle. Wszystko zależy od pogody we wrześniu, a od tej to przecież zbiór każdej rośliny jest uzależniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można od ognia ubezpieczyć 

Właśnie to nikogo nie interesuje bo ogień jest bez dotacji 

Pytanie czy w takim przypadku polisa się łapie bo jest tylko w ubezpieczalni 

Ja mam zawsze pszenicę od ognia dodatkowo dla snu spokojnego 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki a miało być na sierpień, myślałem że jeszcze rzepak wyjdzie po tym ale jak wrzesień to ja już wiem po łubinie, nie idzie tego dosuszyć na polu.

@jarki najlepiej to chyba od suszy ubezpieczać (tak na przyszłość no bo nie teraz przecież) tylko czy firmy chcą? nigdy nie pytałem, jakie składki? podejrzewam że wysokie, no i jak szacują potem? no bo jak pszenica przykładowo wygląda na 4 tony w trakcie suszy i powiedzą "łoooo panie! kurła, toż to najlepsza plantacja jakom widziałem! czego pan chce?" no i jak udowodnić szacowany plon na 8 gdyby nie susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic Ci nie doradzę, jeśli nie będziesz pod to orać, ma być do sierpnia, a z drugiej strony zbierać też Ci się nie chce... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suszę masz i na polu łubinu nie DOSUSZYSZ :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki zbierać jak zbierać tylko skąd ja tyle ukrainek wezmę, no i co na to Żona ;-)

@Pałuczanin81 tak to w rolnictwie bywa że jak chcesz żeby było mokro to jest sucho a potem jest za mokro, jak w tym kawale o rolniku i prostytutce. Najpierw za sucho, potem za mokro a na końcu za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dobrze pogadał, to Sapek mógłby Ci pomóc w znalezieniu pomocy do zbioru ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się