Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Ja prdlę! Ale chemizują dzisiaj. Całe niebo w smugach. No i weź tu wywietrz na noc, znowu rano będę umierał z kaszlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem wszystko w pigułce, ładny materiał. Od siebie dodam jeszcze http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19735&Itemid=119

Tam są też linki do dr Jaśkowskiego, mało komu się chce czytać bo uważa to za bzdury, to zacytuję część z http://www.polishclub.org/2015/07/05/dr-jerzy-jaskowski-znikanie-pszczol-a-trwale-smugi-chemtrails/

"Jak zacofana jest polska nauka świadczy patent nr 6315213 US złożony przez Armię USA w dniu 13 listopada 2002 roku dotyczacy polimeru rozpraszanego w trwałych smugach w celu wchłaniania wody. Polimer taki  zmniejsza zdolność chmur do „produkcji” deszczu.

Innymi slwoy można w dowolnym miejscu na świecie, poprzez modyfikację sypanego proszku powodować albo deszcze albo suszę.

To zanczy, że można kontrolować uprawy żywności a więc i jej ceny."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś tu pisałem poczytajcie o szemranych interesach Gora 

Na czym zrobił kasę jego powiązaniach z przemysłem chemicznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas dokładnie tak zgadzam się w 100%, tylko że jak się o czymś takim mówi to reszta z brakiem wiedzy wysyła  do czubków oraz mówi że to kolejna teoria spiskowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2018 o 08:08, ikcomas napisał:

poza tym jak ten drugi chce wysypywać w takiej pozycji to ciągnik będzie gniótł zboże

Szczecinek  to  specyficzny  region...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...tak ogólnie sobota trzeba odpocząć, piwko machnąć albo i kilka :) dynia dzisiaj zasilona, truskawki młode w fazie motyczenia, malina letnia w fazie zbiorów, zboża jak zboża zlustrowane dzisiaj... malina jesienna pięknie wygląda, zabiegi wstrzymane z racji na cenę którą nowy minister się nie przejmuje, to jak minister się nie przejmuje to ja się będę przejmował... niech biorą spleśniałą :) chu..wo ale stabilnie jak to na Lubelszczyźnie powiadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie malina musi wytrzymać do poniedziałku. Dziś nie było czasu, jutro podobnie, w poniedziałek zbiór i w słoiki na zimę. Letnie odrosty mają ładne pąki. Też będzie po zbiorze i wycince starych pora na odżywkę colą ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ale to dla siebie masz malinę to bez lipy u mnie letnia jak na razie na targ idzie to i cena wychodzi lepsza.... skup na który odwożę  2,2 zł płaci co jest i tak ceną dobrą bo na innych już poniżej 2 zł zeszli, ponoć w Serbii odnowili plantacje i że lepiej nie będzie... a maliny to do ratafii dodać, taka wieloowocowa nalewka też dobra... (zacząłem narzekać jak ikcomas, trza się wziąć w garść... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo i tyle. U Ciebie 2,2 zł, a chcesz gdzieś w sklepie kupić, to 6 lub więcej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale różnica, tak samo jak z pieczarkami u mnie. W sklepie po 8 a sprzedawane po 4,30; znajomy rozpoznał nawet swoje skrzynki. To będzie dobrze? A pośredników za dużo nie ma, praktycznie wcale bo to spółdzielnia, największa w Polsce. @sapek takie samo powiedzenie u mnie funkcjonuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...dlatego ja to się zaczynam zastanawiać po grzyba my w tej Uni jesteśmy, dopłaty coraz mniejsze przy coraz większych kosztach paliwa, nawozów, środków itd., porzeczki, agrest, maliny, pszenica ściągane spoza wspólnoty bez odpowiednich ceł już zepsuły totalnie rynek w Polsce, agrest po 30 gr na skupach albo porzeczka po 50 to jest paranoja bo tego nawet kombajnem się nie opłaci zbierać...malina to 2 zł za kg to pokrywa koszt produkcji przy zbiorze kombajnowym a co mówić kiedy trzeba jeszcze zbierających opłacić... a koszty są spore przy uprawie maliny czy truskawki - na jeden zabieg 1 ha na grzyba ok 500 zł, tona nawozu hydrokompleksu 2700 zł i do tego się martw żeby nie było pozostałości po środkach... a z Ukrainy idzie po kolei...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łunia to podobny ustrój jak komuna ale gorszy i co najciekawsze sami do tego przystąpiliśmy. Pamiętacie film "Kochaj albo rzuć"? Tam była scena gdzie policjanci wieźli służbowego konia. Pawlak myślał, że go aresztowali i walnął tekstem "u nas to choć do koni nie czepiajo sie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o ceny malin chodzi... Byłem wczoraj przy okazji w takim jednym niepolskim markecie czynnym całą dobę, którego nazwa składa się z pięciu liter... ;) Mieli maliny na sprzedaż, w pudełkach po 150g. Ładnie opisane, że bez chemii, że dobre, bo polskie... Cena za kilogram 35.92zł. Złodzieje! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa, żniwa. Dzisiaj rzepak 7,6% wilgotności ale wygonił deszcz. Przeszła obok jedna chmura, druga ale trzecia już dopadła. 2 litry tylko to jutro znowu ruszamy bo właśnie ładnie przesycha. Sypie bardzo pozytywnie a nie wygląda na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ikco przestał narzekać...ale jaja... u nas nie koszą nic, codziennie dopaduje... przynajmniej jest czas truskawki ogarnąć trochę...

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się