Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

@sapek, pewnie masz rację. A w razie dobrego smaku akurat będą świeże do nastawienia kolejnej ;) 

Spróbuj może uprawę chryzantemy. Jesienią ma wzięcie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojjj to jestem prawdziwym WETERANEM 

Pierwsza styczność z gazetą to jakiś 30 lat temu pewnie :) :) 

Na forum niedługo będzie 7 lat jak kilku INNYCH Kolegów 

Muszę tu zaznaczyć że są Osoby z dłuższym stażem 

 

Nowi Tacy jak Ty @sapek to skarb :D ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jarki jak ciepło o mnie mówisz, to chyba ta przedświąteczna atmosfera tak działa :) a co do chryzantem to myślałem o tym bo nawet mam sąsiadkę która trochę pod cmentarzami handluje i ewentualnie można by jej podrzucić ten towar żeby sprzedawała tylko, do tego też dużo doświadczenia potrzeba żeby to zakwitło w odpowiednim momencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o farmerze to 30 lat temu listonosz  też przynosił ,pierwsza była agrochemia ,pózniej doszedł farmer,teraz od 25 lat  wydawnictwo z Poznania które JARKI nie lubi,

Oby do wiosny ,bo strasznie nudno ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dochodzenie z głowy ;) Za to w tym śniegu robota w lesie trudniejsza, mógłby już zniknąć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ja jestem już od kilku lat,coś ciekawego zawsze powie,no i przepowiednia pogody,tylko ostatnie dwa lata nie zgadnął ,wczesniej sie prawie nie mylił,PRZEM napewno w Opolu był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, najciekawszy temat to RSM 28 do oprysków zamiast mocznika i tzw. punkt wysychania kropli przy wilgotności powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest trochę w tym prawdy bo w 2016 na wiosnę po suszy rok wcześniej zredukowałem nawożenie o około 30-40 kg/N i plon był podobny do reszty w okolicy ale 
To że u nich było 140 kg/N mineralnego w glebie nie oznacza że my również tyle mamy, dlatego w przyszłym tygodniu jak ziemia trochę puści to pobiorę próbki z rzepaku i z pszenicy po rzepaku i zawiozę do laboratorium. "Trzeba ufać ale później mimo wszystko kontrolować". Na pewno będzie trzeba ograniczyć startową dawkę bo pszenice pomału zaczynają się robić jak trawnik oraz dać maksymalna dawkę CCC + Modus lub innego wynalazku na pierwsze kolanko w pszenicy skoro jest tyle składników.

Kolejną sprawą  która podpisuję się obiema rękami tzw zabieg T0 ( rozważam Topsin który fajnie działa w niskich temp. a jest w miarę tani, chyba że coś innego polecacie ?) ja praktycznie nie mam mrozów najniższa temperatura była dopiero -5 i to ledwie przez jeden dzień a tak non stop -2 C do +2C.

@miwigos przydałoby się mieć przenośny tester azotu z Yary :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moglibyśmy to pisać w odpowiednim dziale ;)

Bo sami sobie robicie bałagan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przenoś jest OK

BARTS w burakach w tym roku wystarczy 40 N,

W pszenicy po rzepaku gleby piaszczyste

T-1 -45 N

T-2- 45 N

T-3-  40 N

Na gliniastych dużo mniej,jesli nie wymarznie miedzy 5-10 lutego ,to nakosimy rekordy życiowe ,według niego duża presja chorób w zbożach,rzepaki zdrowe,ale plaga słodyszka ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie może tak być że w jednym temacie piszemy wszystko o wszystkim

Będzie taki bałagan że szkoda słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest temat śmietnik więc nie widze problemu ,niech sie wypowiedzą koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale niemiec mowil ze jak ktos ma druga klase to dla burakow starczy 4 kg azotu.albo cos pomylilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli 100 kg saletry na 100 ton buraka, czy były jakieś fantastyczne zwierzęta tez w tej opowieści ?

Jedynie co do zbóż mogę się zgodzić bo rzepaki prawie wszędzie poniżej zakładanych plonów więc coś zostało ale reszta ...

Jak rekordy mają być to po ile nakosimy ? Rzepaku tyle co pszenicy, a pszenicy co kukurydzy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ale ile azotu moglo zostać od zeszłego marca do tego marca, raczej nie wiele. Może tyle ,,co zawsze" nie zostalo pobrane przez rzepak i teraz rośnie tam zboze. Jak pobrał nawet 100 N mniej to ile z tego moglo zostać dostepne dla zboz do marca tego roku? 20 N ? Ale nikt mi nie powie że to będzie 80 N albo więcej. Chyba że źle rozumiem formy, wymywanie i wszystko inne tyczące się azotu

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bdzie dużo N z mineralizacji i w zeszłym roku było 20 N w glebie ,w tym blisko 100 N ,nie licząc mineralizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby sytuacja dotyczyła zachodu europy to bym jeszcze uwierzył ale plony aż tak tragiczne nie były w wielu rejonach u nas

Czyli wierzysz w to i dasz zalecane dawki N ? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się