Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Kiedyś babcia jak się na dziadka wkurzyła o coś, to zawsze krzyczała "ty rusku jeden". Potem na ojca jego teściowa identycznie wołała. Za to mnie to już każdy Kaszubem nazywa, szczególnie niejaki @arszczecin :p.  Nie mam w sobie wrogości do kogoś z innego kraju, czy kultury, jedynie nie lubię, albo może nienawidzę ludzi, którzy sortują innych według właśnie pozycji społecznej, portfela, zawodu, czy pochodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działam. Jednak miałem hasło : JarkiGłosowałNaWiosnę :P :P :P 

 

Nie wiem czy wiecie ale nasz naczelny Wojciech Konieczny właśnie dostał odznaczenie Zasłużony dla rolnictwa. Gratulacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arszczecin napisał:

Już działam. Jednak miałem hasło : JarkiGłosowałNaWiosnę :P :P :P 

 A  myślałem że  hasło  brzmiało:JarkizostałczłonkiemWiosny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, arszczecin napisał:

Nie wiem czy wiecie ale nasz naczelny Wojciech Konieczny właśnie dostał odznaczenie Zasłużony dla rolnictwa. Gratulacje. 

Miałem przyjemność rozmawiać z Panem Wojciechem 

Mogę stwierdzić że jest z tej starej porządnej gliny 

 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jacus09352 napisał:

U mnie pol litra ledwo mnie zlapalo

8 godzina rano a Ty już pół litra? i to jeszcze ledwo złapało, nieźle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ikcomas powiem ci ze trzeba by bylo walnac codziennie po pol z rana w te upaly i isc spac i sie nie denerwowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie o tym pisać, to niech będzie tu. 

Jutro katolickie święto, których w kalendarzu jakoś nie brakuje, niestety. Jak wielebnie do tego podchodzicie? 

Przyjechałem na Cycki, bo mam trochę pracy do wykonania. Gdzieś tam w podświadomości miałem myśl, że jutro "święto", czyli że trzeba np zakupy na dłużej zrobić. Bo dla mnie święto chyba najbardziej z tym się kojarzy. Nie jestem katolikiem i nie interesuje mnie sens tego święta, bo to temat rzeka. Chodzi mi o inną rzecz. Robicie coś jutro w polu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, święto to swieto. Kaszubi mocno wierzący 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katolicy nie robią nic na polu jutro. Możesz się narazić na ostrzeżenie wzrokowe sąsiada. Dla mnie to jest chore, jeśli ktoś jest innego wyznania, ateistą to dlaczego ma się podporządkować większości? Mi nie przeszkadza, jakby ktoś orał w święto czy coś bo po porostu nie obchodzą go święta katolickie. Najgorsze są te stare zawistne mohery.

Kiedyś jak nie było co robić w święto katolickie 15 sierpnia wybrałem się w celach turystycznych do Grabarki, jest tam taka zabytkowa cerkiew. Z racji, że teren w większości jest wyznania prawosławnego (odłam chrześcijaństwa) to tego dnia u nich nie ma święta bo przypada w innym czasie. Normalnie robili na polu i nikogo to nie dziwiło.

W Twoim przypadku na pewno będzie przeszkadzać sąsiadom, że im warczysz na polu i przeszkadzasz w ważnym święcie. Niestety tak jest, że większość ludzi widzi tylko czubek własnego nosa. Dla mnie możesz normalnie pracować, jeszcze Ci piwo podrzucę, ale znając życie to na pewno nie masz takich sąsiadów.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a Marecki ja to jutro wieczorem będę truskawki na targ zbierał ... przez resztą dnia będę odpoczywał bo już k...a nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czarny jak murzyn już jesteś ;-) i to nie od roboty ale tego żaru z nieba ;-)

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...w swoim własnym kraju czuję się coraz bardziej jak murzyn... :)... nie no ja się tak na ciemno nie opalam, raczej tak brązowo, miło dla oka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polu jest co robić, szczególnie jak ma się różne uprawy. Dziś nawet widziałem gościa, który kuku siał. Akurat też siać będę, ale coś innego. A jeśli o siano chodzi, to u mnie też praktycznie dopiero teraz można się za nie brać, bo trawy zaczęły dopiero pod koniec maja rosnąć po deszczach. 

@ikcomas, gdybyś był sąsiadem i @sapek też, to byśmy do niego wieczorem na pachtę w truskawy poszli :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a fajnie by było, by się wyniosło stolik jakieś piwko machnęło za stodołą, może nawet grila zrobiło... pomyślelibyśmy jak jeszcze można jarkiego wkurzyć... tylko że ja to bardziej piwkowy niż wódkowy od razu mówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat też. A Kolega z Podlasia przegłosowany ;) Chociaż prawdziwego bimbru by se człowiek smak przypomniał, nie powiem. Dziadek świetny robił, no ale pochodzenie swoje tłumaczy. Mówisz jak Prezesa wkurzyć... coś by się znalazło, np przegrana w wyborach na szefa pis i że Twój głos zdecydował o wyniku :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyć :) :)

Pozdrawiam wkurzających 

Grill może być tylko te komary, na % zdrowia nie ma 

Roboty od cholery mam z drzewem a już żniwa idą tu też dopiero sianokosy kończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za gorąco na drzewo,na zime zostaw sobie,ja to co musze troche sprzęt naglądnąć początek lipca nad morze ,potem żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na Cyckach burzowo od paru godzin. Pada mało, jedynie z pola wygania, bo ciągnik standardowo u mnie bez kabiny. Dlatego u mnie piwo tylko pod dachem, bo od Torunia idzie kolejna burza. Po ostatnim czwartku kolejne drzewa połamane, kamery też szlag trafił, musiało chyba w piorunochron na domu rąbnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się