Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

21 godzin temu, jarki napisał:

Chwila wiatru że aż strach i wody tyle co proboszcz kilka godzin wcześniej kropidłem

Może to znowu jest zależne od wysokości Twojej składki dla niego ;) 

Edytowano przez ikcomas
sprzątam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szanuję uczucia religijne 

Ale na mnie to on nie zarobi 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marecki napisał:

Może to znowu jest zależne od wysokości Twojej składki dla niego ;) 

Marecki, religia jest sprawą prywatną każdego człowieka. Okazywanie szacunku jest obrazem zewnętrznym człowieka. 

Szanuj. To samo dostaniesz w powrocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze szanuję innego człowieka i jego wyznanie, bo sam od dziecka nazbyt często się spotykam z brakiem tego uczucia. Za dobrze znam pokazywanie palcem, wyzwiska itd. Nawet tu na forum nieraz już padło coś naśmiewczego na temat mojego wyznania, bo nikt przecież nie wie, kim jestem, ale może to i lepiej... Nie mam o to żalu, bo to prawie norma. Mój wczorajszy post był z przymrużeniem oka i w kontekście takim, który moim zdaniem jarki zrozumiał. Jednak jeśli Ciebie lub kogoś innego tym uraziłem, to szczerze przepraszam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok my Polacy raczej jesteśmy tolerancyjni dla innych wyznań

Gorzej z wdzięcznością z ich strony ostatnio mamy to od Żydów $$$$

Cały świat przeganiał i przegania ten naród a Polska od Piastów zapraszała

Widzimy co się dzieje na zachodzie Europy co wyrabia zaproszony islam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyznanie a naród to trochę co innego. Islam jako religia nie jest do końca zły ale terroryści jakoś inaczej to interpretują. A judaizm też jest dobrą religią, czekają na swojego Mesjasza, tymczasem chrześcijanie już dawno uznali Chrystusa za Zbawiciela. Tak naprawdę wszystkie religie są dobre, tylko ludzie k... Poza tym, nie zawsze jak ktoś jest innego wyznania to jest szkalowany. Często to się dzieje we własnej religii. Ja na przykład jestem chrześcijaninem katolikiem i moja wiara nakazuje mi upominać. Nieraz widzę jak ludzie, którzy deklarują tą samą wiarę jedzą mięso w piątek a moja wiara nakazuje post bezmięsny. Przypominam, że dzisiaj piątek i mięsa nie jemy, to się pukają w głowę i wymyślają przeróżne wymówki. Oczywiście jestem ten zły, staromodny, głupi i pewnie jeszcze pisowiec, moher czy co tam jeszcze se wymyslą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to taki katolik wygodny-reformowany :D

Nieco wyprzedzam epokę ale kościół zawsze trudny do reform ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, dla Ciebie to idealny kościół reformatorski, czyli protestancki, pastorzy i te sprawy, ale nadal chrześcijański. Mnóstwo odłamów, znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam u góry jest to będzie nas sądził po uczynkach  w innym przypadku były idiotą 

Musi znaleźć miejsce dla ludzi z całej Ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak się składa, że On nic nie musi. W kotle piekielnym jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich dusz.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy podstawowe pytania ludzkości.

1. Czy "Bóg" istnieje ?
2. Czy istnieje życie po śmierci ? oraz 
3. Czy jesteśmy sami we Wszechświecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Moze jestem glupi ale stawiam że Bóg istnieje bo skąd człowiek i wszystkie stworzenia na świecie? Z Wielkiego Wybuchu??? Z malpy? A małpa z czego???

2 i 3 to juz mam problem wiekszy. Jesli pierwsze na tak to raczej i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dusza ma ciało, które ma ograniczony czas przydatności do używania. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum Gościa Niedzielnego :P

Marecki, pomiędzy odp 1 a 2 są nieścisłości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii religii powinniśmy dużo myśleć i zdobywać wiedzę, a nie rzucić jakieś hasło może jeszcze usłyszane od kogoś. Mówisz, że są nieścisłości. Czyli Twoim zdaniem, szanowny Kolego, po śmierci żyjesz dalej? Zakładam, że wierzymy, że jesteśmy stworzeni przez Boga, a nie ufamy bredniom, o których @lokizom już wspomniał. Więc proszę odpowiedz mi na proste pytanie. Jeśli stworzył Cię Bóg, to stworzył Cię, żebyś żył, czy żebyś umarł? Odpowiedź ma właśnie ścisły związek z podanym na początku punktem 2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej myślimy tym więcej nie wiemy,jeśli pochodzimy od Adama i Ewy ,to musiało być kazirodztwo,które kościól nie popiera,dla jasności należe  jeszcze do tych co reguralnie do kościoła chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2019 o 23:26, ikcomas napisał:

Otóż tak się składa, że On nic nie musi. W kotle piekielnym jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich dusz.

Jeśli jest sędziom sprawiedliwym to miejsce dla np dzikusów z dżungli znajdzie 

Ogromna większość tych z pod figury do kotła a dlaczego ?

Z prostego powodu obiecują poprawę a jest tak samo 

Czyli spowiedź NIE ważna 

 

Patrzę na to co widzę świętych udają komuchy kapusie oszuści i...

Słowem męty i guwna zawsze na wierzchu pływają 

 

Większość zasad stworzyło towarzystwo leśnych dziadków 

Którzy od czasu do czasu zbierają się w Watykanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jarki napisał:

miejsce dla np dzikusów z dżungli znajdzie

Znajdzie, tam też są dobrzy i źli ludzie. Też mają swoje zasady, prawa, obowiązki. Jedni je przestrzegają inni nie, chociaż tych pierwszych jest więcej, patrz Indianie.

21 godzin temu, jarki napisał:

Ogromna większość tych z pod figury do kotła a dlaczego ?

Tak do kotła, bo wiara nie jest na pokaz

21 godzin temu, jarki napisał:

obiecują poprawę a jest tak samo

Człowiek nie jest istotą doskonałą i błądzi, inaczej spowiedź nie byłaby potrzebna

21 godzin temu, jarki napisał:

Czyli spowiedź NIE ważna 

Jest ważna pod warunkiem, że nie są umyślnie zatajone grzechy, a że znowu popełniane są te same to świadczy tylko o słabości danego osobnika a nie braku chęci poprawy. Spowiedź jest nieważna jeśli jest brak chęci poprawy tzn. idąc na święta do spowiedzi z myślą, że za 2-3 tygodnie i tak się będzie robiło tak samo. Wtedy tak, ale jeśli naprawdę obiecuje się poprawę a mimo wszystko się nie uda to jest ok.

No i nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci. @Marecki udzielił prawidłowych odpowiedzi. Człowiek umiera i koniec, to dusza ludzka jest nieśmiertelna i nie można nazwać tego życiem, przechodzi jakby do innego świata. W życie po śmierci wierzą buddyści, swoją drogą też ciekawa religia. W zależności od tego jaki był człowiek za życia taki będzie po śmierci, np kamieniem i dopóki nie zostanie zniszczony nie może ponownie przejść reinkarnacji.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas zgadzam się w 100%. W odpowiedzi mojej na 2 pytanie miałem na myśli życie po śmierci duszy a nie reinkarnacje także spokojnie Panowie wszystko ze mną wporządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy dziećmi Boga więc nieśmiertelni, a mięso jak to mięso ulega chorobom, zepsuciu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się