Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Na tym forum  dwa dni temu widziałem ogłoszenie , wapno dolomit, nie mogę znalezc ktoś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, suzin napisał:

Na tym forum  dwa dni temu widziałem ogłoszenie , wapno dolomit, nie mogę znalezc ktoś pomoże

Taki coś widziałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie musicie prowadzić ewidencji i trzymać się limitów zastosowania środka ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre układy z spadkobiercami IG Farben 

Mogę załatwić coś konkretnego na pewno mają w magazynach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny raz prośbę trzymajmy się tematów 

Mówię tu o cenach zbóż i rzepaku chyba że uważacie że to jeden temat?

Ja mogę połączyć i piszmy o wszystkich cenach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to złośliwe z mojej strony ale bałaganu nie lubię

Więc proszę jeśli jest taka wola to OK te tematy ciągle się zlewają 

WIĘC !?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym żeby zostało tak jak jest. Dla mnie łatwiej szukać jak jest oddzielnie. Za duże zamieszanie będzie. Poza tym nie każdy tu sieje rzepak... Głosowanie 1:1 jak na razie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa tematy

1. Ceny płodó rolnych: rzepak, zboża, groszki ......

2. Ceny środków do produkcji: nawozy, paliwo,.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skupmy się na tematach które ciągle nam się zjeżdżają

Czyli ceny zbóż i rzepaku

 

Dwa ostatnie tematy co podałem już były połączone bo inaczej nie szło 

Ciągle był bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie musi sprawdzać, żeby stwierdzić. Jest z założenia przeciwnikiem wszystkiego, czego sam nie stosuje, bo tylko jego metody są idealne. Liczy się tylko jego rodzaj gleby, jego metody uprawy i maszynami, których on używa, jego plony oczywiście też są najlepsze. O każdej innej rzeczy, szczególnie o czymś nowym woli stwierdzić "nie wierzę", "to niemożliwe" itp. Nie musi sprawdzać i się przekonywać, żeby to wiedzieć. A już w ogóle jakiś nowy styl uprawy, czy maszyna wyprodukowana we własnym garażu, to dla niego wieśniactwo i brak profesjonalizmu. Teraz się wkurzy na mnie, ale wisi mi to. Zwyczajnie drażni mnie, że nic logicznego nie wnosi do tematu, tylko pieprzy swoje "nie da się". Ja się nie udzielam w tematach, gdzie nie umiem pomóc, gdzie się nie znam. Powyższy temat mnie interesuje, ale mało jeszcze wiem i siedzę cicho. Narcyzm Kolegi nie pozwala mu się zastanowić, czy koniecznie musi się wypowiadać na każdy temat. 

Jeśli napisałem za dużo, to proszę moda o usunięcie mojego komentarza i banana. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki cos sie tak zdenerwowal, jak nie Ty normalnie. Zaskoczyles mnie.

Kolega @miwigos jest konserwatywny. Cos w zyciu osiagnal, nie przekreslajmy tego, z niczego to sie nie wzielo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom, nie znoszę po prostu ujednolicania wszystkich według tego, co ja sam posiadam. Każdy ma inne warunki w polu, kieszeni i w głowie (bez urazy). Nikt nie ma identycznych. I tak samo nikt nie może z góry oceniać czyjejś pracy i pomysłów. Jak ktoś chce coś ulepszyć, to to robi i sam stwierdza, czy się udało lepiej, czy gorzej. Sam też w tym roku spróbowałem sprzętem, który Kolega by wyśmiał. Ale przecież na mojej ziemi chciałby jedynie las posadzić, to o czym my gadamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja kogoś wyśmiałem,poprostu napisałem że na mocnej ziemi to nie zda egzaminu,tak jak striptil,jak nie bedzie dopłat to powiesz że miałem racje że na takiej ziemi powinien rosnąć las ,może się doczekasz że bedą dopłaty za las ,bo to płuca do naszego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Mam do ciebie prośbę weź ty się ode mnie odpierdol porostu na tym i na innych forach.Nawet ci się nie podoba, że dłuta napawam, czy w jaki sposób buraki uprawiam. Jak ci się nie podoba to co pisze to nie czytaj i nie komentuj, bardzo uprzejmie proszę, dziękuje i pozdrawiam.

3 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2019 o 11:35, miwigos napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia/posiadania

@lokizom myślę że TO kqrwiło wyjątkowo spokojnego @Mareckiego 

Szczerze to mnie też takie teksty denerwują bo życie różne scenariusze pisze 

Mowa o uprawie róbmy to co uważamy za słuszne byle własnych błędów nie powielać 

 

 

Przepraszam ale w trakcie pisania musiałem wyjść a tu Marecki już wyjaśnił

Edytowano przez jarki
Połączenie
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warażam swoją opinie tak jakTY i mi to nie przeszkadza,życze Ci abyś doszedł do tego co ja w życiu,ale będzie ciężko bo czasy trudniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się