Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

W te gorące dni tylu się turystów przewinęło, do tego pełno imprez, koncertów, Batmani odpustu też se darować nie mogli, to teraz wyłazi to wszystko. A ludzie mają gdzieś maski i dystans. Zbyt wielu osobom ta sytuacja się zwyczajnie znudziła, żeby przez cały czas uważali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo co u nas w szkole.

Po trzech dniach nikt nie jest ostrożny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zdrowiu to zawsze jestem ostrożny 

Jest cała grupa osób która ma inne zdanie ale to jest szacunek dla innych 

Takie moje zdanie czy się mylę czas pokaże właściwie już pokazał interpretacja różna

Gdybyśmy mieli podejście do otoczenia jak Japończycy problemu by nie było ale Polacy :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim spisie odmówiłem wzięcia udziału i nie poniosłem konsekwencji. Teraz się zastanowię, ale nie porywa mnie to jakoś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wytypowany i co kwartał do mnie wydzwadzania co się zmieniło. Spis rolny w 5 minut trochę na ..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że tak szybko się rozłączają nim telefon w traktorze usłyszę.

Też jestem na liście kwartalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Przecież mają wszystkie informacje. Wiedza ile masz zwierząt i ile hektarów to po co te spisy, robienie szopki. Jestem sceptycznie nastawiony, taki rachmistrz czy jak mu tam ma zapłacone a Ty jako rolnik(glupek) masz poświęcić czas za darmo, znasz inne zawody gdzie tak jest?

Nie mam nic do ukrycia ale dlaczego np. jakby przyszli do takiego Kulczyka czy Solorza to ich by totalnie wysmial ale my musimy odpowiadać na pytania. To jest tą wolność o którą ciągle walczyli Nasi przodkowie? My jako rolnicy jestesmy traktowani najgorzej, musimy wszystko co Nam karza, a najbardziej wq... mnie inny rolnicy którzy spisali się jak na rolników przystało i się tym chwalom, naprawdę jest czym?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się spisałem :D tak jak wcześniej napisałem w kilka minut 

Masz rację za darmo to tylko my jesteśmy zmuszani i tak wszystko wiedzą 

Ale z drugiej strony jak nas się uważa za tych którzy produkują to co najważniejsze !?

Spisy rolne były już w średniowieczu dziś jest tego więcej niektórzy robią nawet dla MR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto uważa Nas za najważniejszych? Chyba tylko Nasze rodziny. Jest taka nagonka na rolników, wszystko co oni to najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagonka jest na wszystkich szczególnie: biały, hetero, katolik i jeszcze rolnik posiadający więcej jak dwoje dzieci ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeszkadza mi taki spis. Zatrzymałem się na numerze telefonu, podałem domowy (niech będzie) potem e-mail ale moje gospodarstwo nie posiada adresu e-mail. Dalej mnie nie puszcza, popatrzyłem w ustawie jakie będą pytania to nie podoba mi się wypytywanie o majątek, może jeszcze login i PIN podać do banku?

Spis rolny gdyby był anonimowy to OK ale nie w takiej formie, że trzeba podać pełne dane z adresami i numerami telefonów włącznie. A RODO to gdzie?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym. Jakoś dziwnie dużo prywatnych danych potrzebują do tych "statystyk". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zgodnie z art. Art.57. Ustawy z dnia 29 czerwca 1995r.o statystyce publicznej Dz. U. 1995 Nr 88 poz. 439 "Kto  wbrew  obowiązkowi  odmawia  wykonania  obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie"

Z tym, że wiąże się to ukaraniem przez Sąd

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale pytania sa niektore kosmiczne typu czy domownicy z ktorymi mieszkasz podejmowali gdzies prace,itd. No niech sie jeszcze zapytaja co ksiadz robił? Za 5 lat bedzie pytanie czy sasiad dobrze siał nawoz, ten z lewej i ten z prawej, masakra

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie posiadający naprawdę majątki, np politycy i czasem po latach się okazuje, że w zeznaniu majątkowym "zapomnieli" wpisać połowę posiadanych rzeczy. I jakoś nie ponoszą za to konsekwencji. A chłop i tak musi batem po plecach dostać, polskim albo unijnym. 

Teraz trochę z innej beczki pytanie. Wiosną sąsiad chciał ode mnie kupić kawałek łąki. Nie ma cele rolnicze, tylko na pseudoagroturystykę, w formie dla mnie uciążliwej, więc oczywiście się nie zgodziłem. Zresztą nie muszę. Całkiem zapomniałem o tym, a tu dziś telefon z urzędu gminy, że wydział przestrzenny zaprasza mnie na rozmowę, bo mam taką jedną działkę, z której ktoś chciałby kawałek kupić, że to byłoby dobrą reklamą dla gminy, że na tą V klasę innego kupca nie znajdę i takie sranie w banie. Miał kiedyś ktoś coś podobnego? Bo to kurde śmierdzi jak zepsute jaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i to nie prawda ale kara grzywny może być od 500 do 5000 zł, Może REDAKCJA  zagłębi się w temat. 
A z tą działka to trochę dziwne....urząd gminy Cię inaczej "zmusi" do sprzedania. Podniesie podatek rolny o 1000% na tą działkę i wybór będzie zależał od Ciebie. takie Science Fiction

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może piasek chcą pozyskiwać?

U nas też nie ma rady miejskiej tylko rządy burmistrza...o 28 rękach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się