Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Mógłbym napisać, dlaczego to chce, ale łajdak może tu zaglądać. Z jego terenu korzystają rekreacyjnie inni ludzie, więc ma na tym niezłą kasę. Ma też sponsorów, plecy w różnych instytucjach, bo organizuje festyny i zaprasza "władzę" na darmowe piwo i kiełbachę. Kiedyś nie graniczył ze mną, ale już jednego wykupił kilka lat temu. 0,7ha łąki za 2 tysiące zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...może w tym roku rekordów w plonach nie było za to jest rekord we młynie we młynie mościwy panie... :) z 600 kg pszenicy wyszło mi 380 kg mąki także tu już można być ucieszonym... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE proszę o odrobinę szacunku dla mojej pracy 

Trzymajmy się w miarę możliwości tematów 

Chyba że uważacie że ma być bałagan 

To bardzo dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy, jak ludzie olewają ograniczenia, imprezują i jeżdżą na wakacje. Zero szacunku do życia swojego i innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawczyni ma i raczej bez maseczek

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wiosce od trzech dni też jest. Facet 81 lat, który ma styczność może z 5 osobami w tygodniu, dziwne. Ogólnie miał problemy ze zdrowiem to syn go zawiózł na SOR. Tam zrobili testy Covid. 

A najlepsze jest to że syn po dwóch dniach zadzwonił do Sanepidu żeby go i rodzinę objęli kwarantanna. To pokazuje jak działają nasze służby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pokazuje też jak należy się zachować 

Wystarczy żebyśmy postępowali jak Japończycy 

Szanowali drugiego człowieka ale gzie tam maseczki po co komu

Pod przykrywką ograniczenia wolności swobód obywatelskich i czego tam jeszcze 

 

Tu też starsza Pani w żniwa się zaraziła chyba u lekarza 

Była na kwarantannie w osobnym domu reszta rodziny zdrowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szmaty na gębie i szyba dzieliła,ale towar z "łapki do łapki"...i czasem pieniądze.

Poza tym wiedziała,że mąż i córki "zdychają" na piętrze z gorączką!Ale biznes jest biznes.

Na razie jeszcze ja żyję i was trochę podenerwuje :).

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczu sanepid dostał nową wydajną maszynę i jesteśmy na pierwszym miejscu 

Co pokazuje że wirusa jest dużo więcej niż się wydaje ale i jest procentowo mniej szkodliwy 

Nie zmienia to faktu że nasza służba zdrowia jest nie wydajną i jak będzie ŹLE to klęknie 

Po prawdzie już jest na kolanach o czym wiedzą od lat wszyscy szybko zmian nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A raczej kto nie przeszedł? .. znany od ponad 70 lat, odpowiedzialny w większości za jesienne i wiosenne tzw przeziębienia. Tak przynajmniej w książkach dla medyków piszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tej klątwy to było tak: zostało mi do skoszenia ostatni 1 ha kukurydzy, noc , nagle wzrosła temperatura, pierwsze co przyszło mi do głowy to walnięty termostat, ale niestety rano okazało się że jest uszkodzona pompa wody, tego samego dnia popołudniu - urwane paski klinowe w rocznym mulczerze, trzeciego dnia urwało mi się mocowanie siłownika przy pługu na wieżytce, a czwartego spalone halogeny z tyłu ciągnika i niechłodząca klimatyzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się