Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Po roku wrócił na forum i nie potrafi napisać ile u niego napadało, tylko filozofuje że oszczędzać wodę , nie wiem mam się nie myć ,nie pić, zakazać roślinom nadmiernego pobierania wody, czy zatrzymać parowanie ,niech wyjaśni jak ma taką wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam nawet gospodarstwa tylko pracuje, a po godzinach próbuje  denerwować rolasów :P

A spadło ostatnio 8mm i 30mm chyba koło 10 czerwca

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Chłopy! Niech moderator coś z tym zrobi OPIEKTYWNIE.W co wątpię,bo hektary i kumplostwo zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc nie filozofuj ,jakby u mnie tyle spadło ,to by był tak samo dobry rok jak temu ,ostatnia nadzieja na w miarę przyzwoity plon jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, miwigos napisał:

ostatnia nadzieja na w miarę przyzwoity plon jutro

I tego się trzymajmy przynajmniej dziś i jutro 

Wygląda na to że to ostatnia szansa bo pszenica jeszcze się trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jutro juz nie ma padac pokazuja prognozy. Ja mam tylko 8 mm w czerwcu, a w maju 57mm. Jutrzejszy deszcz uratowalby jeszcze tylko honor, tak to nie wiadomo czy nie pojdzie plug na niektorych polach

@miwigos cos Ty sie taki nerwowy zrobil. Ja juz teraz podchodze na luzie bo to najbardziej chu.... rok w mojej karierze, trzeba bedzie go jakos przetrwac co tez nie bedzie latwe, obydwie galezie ostro po dup...

@Pałuczanin81 Ty nie przesadzaj z tym wielopokoleniowa. Moj Ojciec sporo rozwinal gospodarstwo a wczesniej wiesz ze wszyscy rolnicy mieli tyle samo prawie, tutaj zazwyczaj ok.15 ha i 10 ha lasu. Ale na siedlisku to prawda mieszkamy juz conajmniej kilka pokolen, ale sporo rodzin na Kaszubach tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gdy Piotr z Pawłem w deszcz uderzy,słońce za mgłą tydzień leży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom ja nie denerwuje się nie lubię jak ktoś mi kit wciska , będzie pisał o oszczędzaniu wody, niech opisze jak to zrobić ,jeśli potrafi i że wszędzie równo pada

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to opisał, musiał by być naprawdę po covid.Od lat to zwykły trolling i nic poza tym.

Ja się wkur..m i zamierzam odejść z forum.Lepsze są grupy na FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, bo w razie czego mam już kontrę - posadziłem wiosną jakieś 800 drzew, może trochę więcej. Tak leje u mnie, że na dzień dzisiejszy żyje 12. Jesienią żywopłot se posadzę, trzy rzędy świerka, które dam radę podlewać w razie czego. Ale nie las. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

"Wyjechali na wakacje...,"

że taka cisza na forum?

A co stęskniłeś się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szymon87 na rzepaku to może się nie znasz,ale na ludziach już TAK! Dawno nie było tu nikogo świeżego.

Zostali tylko Ci co sieją Killimanjaro :)

W zeszłym sezonie miałem okazję obserwować ekstensywny rzepak.Sąsiedzi korygowali granicę we wrześniu.

W efekcie 6 metrowy pas uprawy był "bezpański".Plon z 500kg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szymon87

Nie piszemy tutaj o wysokosci ph bo to podstawy i jestem w 100% pewny ze oprocz @przem ma takie m.in. @jarki, @miwigos, @suzin, @barts i wielu innych. Z tych Twoich postow wszystkich dowiedzialem sie najwiecej z przedostatniego bo widze ze jednak o ph to sie naczytales. Gdybysmy wiecej takich madrosci mogli poczytac to uwierz mi kazdy chetnie to poczyta. A tak to tylko ogolniki, o 10 wjazdach w pole ale nie wiem nawet czy to za duzo czy to za malo wedlug Ciebie??? Rozwin temat jak mozesz, czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naucz się Szymon pisać z kulturą wobec innych ludzi, bo wyraźnie Ci tego brakuje, za to źle o Tobie świadczy. Można mieć inne zdanie, ale nie trzeba w nikogo rzucać błotem, bo takie zachowanie obniża jedynie Twoje wartości, a nie tych, których obrażasz. I przyłóż się do składania zdań, używaj poprawnie języka polskiego, bo (cytując Ciebie) nie idzie tego czytać. 

Pałuk, chyba się starzejesz przedwcześnie i okulary grube powinieneś nosić. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro @lokizom wezwał wszystkich do dyskusji to może się na CHAT przenieść?

Ja nic w 2018 nie uzyskałem.Wracając się dostosowałem do reguł i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki może zrobił to bezkultury, ale trafnie!

Dałem mu like,bo ma rację.

Nie napiszesz o plonach,bo się @miwigos przyczepi.Ja pisząc o zbiorach wiem,że zrobi to @barts również bez konkretów.Ale zweryfikowany przez Moderatora na żywo, więc mu wolno bo ma areał po rodzicach i dziadkach z pewnością.Wszyscy siejemy te same odmiany,pryszczemy drogimi środkami itp...

 

 

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się