Pałuczanin81

Farmer-chat

2742 postów w tym temacie

Skoro niby internet huczy jak to niby krzywda się dzieje dla vatowców 

Zwracam tu uwagę na fakt ile więcej płatnicy vat zyskują dzięki prow itp 

Czy ten 10 - 30 hektarowiec mało traci drożej kupując i taniej sprzedając 

Wiele razy pisałem że jeśli dopłaty to tylko jedne bezpośrednie 

Nie ekonomiczne to jest jak na 100 ha jest tyle maszyn że niby usługi 

Cała rodzina pracuje poza rolnictwem żeby na raty zarobić 

A powodem jest sąsiad który se kupił JD 150 KM to ja muszę 200 

 

Jeśli chodzi o polityków bo kolodziej jest politykiem 

Im zależy na wywołaniu chaosu zamieszek w celu dojścia do koryta 

Miwigos zielony nieład Timmermansa nie ma nic wspólnego z vatem 

Jest wręcz przeciwnie lewactwo się sprzeciwia obniżkom podatków

Powód jest prosty nie będzie pieniędzy na ich ideologiczne pomysły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem że zielony ład ma coś wspólnego z vatem

NIkt nikomu nie broni wejść na vat przy dzisiejszych cenach 3-4 hektarowiec może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

jestem za tym aby przez zielony ład brakowało żywnośći wtedy inaczej będą myśleć

Aaaa PRZEPRASZAM muszę okulary zmienić !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że źle przeczytałem 

Cała rozmowa jest o niby nie słusznym zagrożeniu z powodu vatu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jarki napisał:

Może dodaj jeszcze że ta wąska grupa rolników nigdy nic nie zyskała 

Żadnych traktorów kombajnów przyczep siewników i co tam jeszcze kupiłeś z PROWu  

 

Kazdy moze przejsc na Vat. Przejscie na Vat jest dobre w pierwszym okresie rozwiajania gospodarstwa bo dostajemy dodatkowy zastrzyk gotowki na start. Kiedys przychodzi stagnacja i juz nie ma oplacalnosci bycia na VAT. 

Rozwoj rolnictwa mamy glownie dzieki Vatowcom, to wymusza ciagle inwestowanie. Ma to plusy i minusy bo mamy wyscig szczurow bardzo czesto. 

A to ze ktos nie wzial traktoru, siewnika czy kombajnu z PROW to kogo to wina, przeciez kazdy mogl skorzystac ale nie kazdy chce sie bawic w biurokracje i zaryzykowac bo czesto takie inwestycje stawialy gospodarstwa w trudnych polozeniach.

Kiedys we wiosce moglo byc 10x wiecej rolnikow i kazdy sie utrzymal ale dzisiaj nie ma niestety miejsca dla wszystkich. Z UE naplywaja pozory jakoby mialo sie to zmienic ale prawda jest taka ze Nas rolnikow zastepuja korporacje a my giniemy. I ten proces bedzie ciagle trwal, taki niestety jest rynek. Wiecej, taniej, szybciej albo wypadasz z biznesu. Chcialbym aby tak  nie bylo jak pewnie wszyscy tutaj ale nie mozemy nic zrobic aby to powstrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko chodziło o to jakim zagrożeniem jest te 7% vatu dla ryczałtowca 

Przecież ten ryczałtowca zwykle o tyle mniej dostaje za płody rolne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest zagrożeniem ,tylko chodzi o dzielenie ludzi na dwie kategoria vatowcy i ryczałtowcy , 1939 juz ktoś dzielił ludzi i czym to się skończyło, żadnych dopłat w całej uni  taka moja dewiza, bo sprawiedliwie nie idzie podzielić na wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie VAT 0%, rolnik sprzeda płody rolne z 7%. To kto i kiedy ten VAT zapłaci? Rolnik VATowy sprzeda bez VAT ale kupi maszyny, paliwo środki też bez. Rolnik ryczałtowy dostanie 7% a sklep sprzeda na 0% VAT. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że nie będzie dopłat w UE to ten proces już się rozpoczął. Teraz będzie 118 Euro, w następnej perspektywie dopłaty tylko do ekologii a w kolejnej dopłaty tylko do roślin które "magazynują CO2 z atmosfery". Do tego do zmierza. Europa będzie zielona łąką a żywność z Ameryki i Ukrainy gdzie grunty są własnością korporacji i to dla nich są wymyślane nowe maszyny. JD już wycofał ze swojej oferty najmniejsze kombajny z serii W. 

https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zlote-medale-targow-agritechnica-przyznane-zloto-za-nexat-systemtraktor,113781.html

Jeśli chodzi o VAT to nic innego jak czysta propaganda dla ludu. A my się kłócimy.
Mam teraz inflacja na poziomie prawie 15%. <Śmiejąc się będzie jeszcze trochę jak w Zimbabwe gdzie za 100 bln dol. nie można było kupić biletu autobusowego>
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/14-zer-na-banknocie-jak-hiperinflacja-wyglada-w-praktyce-zdziwisz-sie/t946bv1
a tak na poważnie mamy powtórkę z lat 90-tych. CO SIE WTEDY DZIAŁO?? nikt nie chciał robić na pola przynajmniej w mojej okolicy. Koszty były duże a zysk marny w 1996 hektar pola kosztował 3 000 zł. Historia zatoczyła koło tylko że teraz dobiją nas jeszcze innymi wymogami.  Kilka dni temu zastanawiałem się nad tym jakby to było jakby nie pisać o dopłaty i nie przejmować się np. obowiązkowym ugorowaniem.

PS. Wczoraj się dowiedziałem że okoliczny OHZ spółka w 100% Skarbu państwa całe nawozy zmagazynowali w czerwcu/lipcu 2021 po wszystkich możliwych halach 
wszystkie NPK, azoty itd itd. Nigdy wcześniej nie robili takich zapasów. 
Doskonale wiedzieli co się będzie działo............zostawię to bez komentarza


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pałuczanin81 napisał:

@ikcomas!!! Wróciłeś?

Na razie tak, zobaczymy jak długo ze mną wytrzymacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale plus za wytrwałość od czerwca! Forum jest jak gorzała każdy wraca.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ikcomas napisał:

Ktoś musi czepiać się poprawnej polszczyzny i stylistyki

A gdzie kropka na końcu zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 @ikcomasnie drażnij lwa...

Przecież @ansu nie(ora)orze.

Edytowano przez Pałuczanin81
@ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpis powyższy jak najbardziej właściwy, skoro ziemię drapiesz pazurami... wszelakiej długości.:D

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... już to pewnie wrzucałem tutaj ale nie pamiętam bo jak to już wiadomo za dużo browara piję (człowiek który nigdy papierosa nie zapalił)... ale moje pytanie jest takie... czy ktoś z was może znał albo chociaż kojarzy ludzi którzy w tym filmie są...? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek-szczecińskie to pewnie @arszczecin będzie kojarzył.

Do Brześcia(tak mówimy na wieś Brzyskorzystewko:))to mam kilometr,ale nie jest to ten Kujawski.

Tobie chodzi o chełmskie i zamojskie.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe życie słyszę jak się dba o rolników tu nawet samolot części woził 

A prawda była i jest taka że tylko w tv i przed wyborami 

Film świetny zwłaszcza dla młodych ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja powiem tak... film jak film... ale czasem się zastanawiam co z tymi ludźmi... kim byli tak na co dzień... przecież dzięki ich pracy zawdzięczamy to co mamy teraz... pracy dużo bardziej niewdzięcznej niż obecnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ci faktycznie budowali PRL pracowali w tragicznych warunkach 

Zarabiali tyle żeby wystarczyło dla utrzymania rodziny na ówczesnym poziomie 

Sprzedawali co się tylko dało z budowy łatwiej z innych branż trudniej mechanicy też 

Lewe pieniądze zostawiali w barach w tym  czasie żony stały w kolejkach po wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się