Pałuczanin81

Farmer-chat

2,782 posts in this topic

Masz w nim jęczmień pryskany glifosatem

66733a43d6d4d_large.IMG_20240619_184855_52.jpg.9ba7aa2852aa1c90c176092cfa0165a6.jpgDziś korzystając, z chwili czasu bo upały, burze itd. kilka lektur zacząłem zgłębiać np. nowy numer Farmera. Jak oni będą kosić pszenicę w tej soi? Bo z artykułu nie wynikało za bardzo. Nie wiem. Jakiś heder specjalny jest do tego, czy to sierpami jakoś?

@jarki to chat, piszemy o wszystkim i o niczym. Tu porządku nie trzeba.

@sapek2 założenie jest takie, że pszenica jest wyższa podczas zbioru. Szeroki heder, zbierane same kłosy i sypanie na postoju ale tutaj to soja dogania pszenicę. W UE niewykonalne z prozaicznego powodu - system dopłat bezpośrednich. Dopłaty zwykłe i za strączkowe plus dwa ekoschematy wymieszanie słomy z glebą i uprawa bezorkowa. Błąd krytyczny już na starcie.

Edited by ikcomas

Też nad tym myślałem w ten sposób, ale to musiałaby być wysoka pszenica i niska soja. W momencie żniw to raczej soja jest do pasa już. Chyba że gdzieś w cieplejszych krajach gdzie można opóźnić siew soi. Tylko po cholerę dwa razy robić przejazdy z siewnikiem? Dwa razy więcej czasu na siew tracić i więcej paliwa?