Pałuczanin81

Farmer-chat

2739 postów w tym temacie

... włąśnie czytałem ten artykuł o  dyni przed chwilą, już w tym roku miałem tej dyni kilka roślin, bardzo ciekawe urozmaicenie w żywieniu niosek ... jak mnie coś najdzie to z 10-20 arów będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem w tym roku miałem dosłownie kilkadziesiąt tych dyń  już kury prawie wszamały, zostało chyba ze 2 jeszcze...ale dla bydła ponoć też dobre to jest także myśl nad tymi dyniami Marecki myśl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej wspomnianej w artykule odmiany jakoś nasion nie można znaleźć. Bo kto wie, czy nie spróbuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja to generalnie daję kurom oprócz śruty i pszenicy w całości dużo takich warzyw na surowo - dynie, kapustę, buraczki czerwone... tylko się zastanawiam jak długo taka dynia może być przechowywana tak np. w piwnicy bo kiszonka z dyni to chyba raczej nie dla kur tylko dla bydła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....no piwnica pod stodołą - sucha, chłodna i... głęboka jak cholera.... także trzeba będzie się trochę namęczyć żeby te dynie tam umiejscowić :)... inny eksperyment jeszcze to mam zamiar w ziemniorach wydzielić mały kawałek którego nie będę pryskał odżywkami i zobaczymy czy różnica będzie w porównaniu do części opryskanej, ale to tylko w kartoflach taki eksperyment reszta czyli maliny, truskawki i zboża ogień po całości z dokarmianiem dolistnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko my dwoje tu będziemy pisać? ;) 

Wynik Twojego eksperymentu znam, ale nie zdradzę, bo to jak podanie wyniku meczu komuś, kto ogląda powtórkę ;) 

A jeśli chodzi o piwnicę... Idealna. Wyłóż tylko dobrą folią i pryzma idealna. A kury szybko się nauczą kichę jeść. Zresztą kura zje prawie wszystko i nic jej nie szkodzi (sraczki nie dostanie, bo i tak ją ma). Tylko kołuj mi tą nazwę odmiany, albo najlepiej nasiona ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mam pisać że se posieję dynię i wszystko będę musiał sam zjeść :D

Nie wystarczy że grochu mam do zupy na całe życie :P

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no kurde jak nie dynię to co innego jest dużo roślin uprawnych...hehe ja kiedyś miałem taki zamiar zacząć opas bydła nawet sobie kupiłem dwa cielaki - tylko że jałówki-  no i niby odchowałem, nie powiem bo nawet przyzwoite pieniądze za to wziąłem ale na tym sie moja przygoda z bydłem skończyła... jednak bardziej mnie pociąga produkcja jajec... i ten zapach kurzego pomiotu bezcenny... u nas to przeważnie każdy jakieś zwierzęta ma jak nie świnie czy opasy to chociaż tych kur trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-groch do zupy,jakby mało wiatrów było...

no tak mój przedstawiciel CHP też narzeka na zbyt

@sapek-po ile tam jaja bez fipronilu? TU 0.70zł(a szczecin powyżej 1zł)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u nas to dzielimy na 4 wielkości od 0.6 do 0.9 zł... najwięcej to znoszą tych wielkości L za 0.8 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie? Bo ja to dla jaj rzuciłem. :) 

Mam ho x 2 szt XY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AR Ty znów się narażasz na banana :p

Chyba otworzę bazę przerzutu ale tu tylko byczki mają wzięcie :)

 

Kurcze śniegiem wali jak to logistycznie załatwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jeszcze Jarki będzie bydlaki trzymać, to zaraz nie będę miał komu tej dyni siać ;) Po grochówce by rosły :) 

Właśnie, grudzień za pasem. Kiedy Twoja ulubiona i wyczekiwana misja pod Arkady? :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grochem ich nie bananem-

Zbliża się 26.12 i nikt już nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2017 o 20:01, sapek napisał:

... ja to generalnie daję kurom oprócz śruty i pszenicy w całości dużo takich warzyw na surowo - dynie, kapustę, buraczki czerwone... tylko się zastanawiam jak długo taka dynia może być przechowywana tak np. w piwnicy bo kiszonka z dyni to chyba raczej nie dla kur tylko dla bydła...

Wymieszana z pszennymi otrębami i zakiszona kury i świnie szamały jak głupie,dodatek otrąb powoduje brak wycieku soku,zwiększa ilość i strawność białka w kiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Marecki napisał:

Wziąłbym mm. 

Jak miałem ślicznego 100% SMa to nie chciałeś. Teraz to wiesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza czekaliście na zmianę ministra :D

Nic z tego nominacje są w Toruniu a tam śpiący i szyszka mają chody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się