Pałuczanin81

Farmer-chat

2739 postów w tym temacie

Wiem skąd są scyzoryki-tylko na Kujawach dużo przyjezdnych z lubelskiego też jest-czy się mylę?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kujawy to pełen miszmasz . Dużo górali , całe wioski z okolic Opoczna , świętokrzyskie ogólnie południe polski tutaj ściągało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zachodniopomorskim jeszcze mniej rdzennych mieszkańców , moja babcia miała majątek pod Choszcznem przed wojną same Ukraińcy na zachodzie :)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod Choszccznem to mam Wujka z Litwy-tam ktoś ma teraz kilka wiosek wykupionych,a jest z autochtonów przedwojennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre do oglądania-w Polsce przyjdzie komisja orzeknie żeś nieprzyszłościowy jak Kargul z Pawlakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imen, bo gówno śmierdzi wszędzie tak samo.

Pauczan, a ja Ci powiem że to normalność ten film, a nie nieprzyszłościowe... Wieś się wyludnia, wieś się starzeje, choć tego nie widzimy. I to szybko. Ja na tym filmie widzę pasję, choć u nieogarniętego fryca. A szczególnie akcja z szambem :P. Zobacz, ledwo wchodzi po drabinie, ale krowy pieści, popatrz jak babka obchodziła sie z kontuzjowanym cielakiem. To nie jest zasieję rzepak, pszenicę i pojadę na ibizę. Każdy ciul może siać pszenicę, nie każdy ciul będzie miał krowy. A już mleczne...

Imen, dzięki za film, po nim wyświetliły mi się na jutubie programy niemieckiej "TVP" Bauer sucht Hof" Fantastyczna sprawa. Fakt że po niemiecku ja mogę drei biere bitte, ale obraz dobry. Obejrzyjcie kawałek. polecam. Tam temat jest jeden, pokazać normalność rolników. A nie tylko krus i dopłaty. Tam jest pokazana pasja, praca. Nasi tak nie potrafio. Nie wiem jak olnik szuka żony, ale podejrzewam że wsi tam było mało. A u Niemców cykliczne programy promujące niemiecką wieś.

 

I zaraz ci od pszenicy i rzepaku, ze złości za nazwanie ciulami pocisną że politykuję , ja voll boss :P :P kaszebe :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TY mądrala "Każdy ciul może siać pszenicę"

To ja Ci powiem że każdy może mieć pszenice rzepak i..

Ale Ty nie masz pojęcia co to pszenica i rzepak a nawet ubin :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarkki jak to nie wiem co to ubin. Ubin sieje się lejkiem , tak z 50 kg/5 ha, potem się talerzuje i bierze 1500 zł do ha. Poprawię się. każdy ciul może siać pszenicę , rzepak, ubin :P :P :P

Dobrze że Ty wiesz że to z ironią ale i z prawdą, prafda?

Z rzepaku się wyleczyłem :P Ale nie czekaj. Ja nie siałem, ja zbierałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja pocisnę. :P

Żeś mnie wywołał, to wypada odpowiedzieć. Gadasz jak po tych trzech bierach ;) ale nawet mądrze i przyszłościowo. Nienawidzę przyznawać Ci racji ;D ale tym razem muszę. Nasza telewizja nie wydaje dobrego rolniczo programu. Może jest to blokowane przez sponsorów, dyrektorów, powiązania polityczne itd, ale po części może też żeby się nie wyłamywać. Rolnik często jest pokazywany jako ktoś inteligentnie o epokę do tyłu, łapiący się wszystkich możliwych ulg w płaceniu podatków i ubezpieczeń, a przede wszystkim zbierający kokosy z miliardów dopłat. Nikt logicznie nie wytłumaczy, że te dopłaty mamy chwilę, bo trzeba je oddać innym ludziom i instytucjom. Nie po to, żebyśmy se domy mogli złotem wyłożyć, ale żeby w miarę godny sposób przeżyć kolejny rok. Åatwiej pokazać, że rolnik to krętacz, leń i o byle co blokuje drogi. Dostaje kasę i dalej blokuje drogi. Bo nikt nie przedstawia powodu blokad. I potem powstaje o nas taki chory obraz.

Wspominasz o szukaniu żony... Dla mnie ten program to nabijanie się z nas. Nie oglądałem tego namiętnie, bo w ogóle mało w ekran patrzę, ale czy był tam jakiś konkretny rolnik... Może był, ale pokazany dosłownie jak ciul. Za to wiem, że był przedstawiciel kiły, którego przy żadnej pracy w gospodarstwie jakoś nie pokazano, ale przy myśliwskich sprawach owszem. Kile też raczej chwały nie przyniósł, bo sami tak to odbierają (tu też czytają - Lesławie, pozdrawiam), ale nazwanie go rolnikiem to dużo za dużo.

Ok, do brzegu, bo sens zgubiłem. Mało jest sensownych programów o rolnictwie. Jeszcze mniej jest realistycznych. Bez promocji i reklam nie ma wcale. Może znajdzie się jakiś rolniczy serwis informacyjny, ale programów kształcących nie ma i wątpię, że będą kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pocisłem?

mnie imen już kilka chwil zabrał dziś :P

kończę oglądać i lulu

obejrzyć to nada, pasmatryć na weta. wydoi, zaszczepi, psa wyleczy w między czasie i jeszcze korekcję zrobi :P po co im lewar?

szkoda że tu ukasz nie zagląda. do niemiec by poszedł jakby zobaczył tę panne od kurczaków. :P dziołcha z miasta co na traktora chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ar ale nadepnąłeś Jarkiemu na odcisk:))

 

"ja człowiek spokojny, mnie można na język nadeptać, nic nie powiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ar ale nadepnąłeś Jarkiemu na odcisk:))

@ar-tak dalej-wreszcie dostanie szkolę,bo za mocno mądry jest-POPIERAM

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cepem to rekordowy plon domłacaj...mój pradziadek to cepem młócił-później prababcia szła po polu i kłosy zbierała,gonili gęsi na wypas i dopiero KOMORNICY reszte? zazbierywali

@ar-poza tym nawet w latach 91-92 jarkiemu się opłacało,miał

rekordowe plony i ceny,a do UE wchodzil dumnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AR ty się ciesz że nie mamy krów, bo mleko by było po 50 groszy, mialem krowy i wierz mi lepiej teraz żyje mając tylko produkcje roślinną i nie dziel ludzi na dwa sorty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin, co Ty znowu za zielsko bierzesz, że takie filmy masz? Żeśmy dopiero przestali w pieluchy robić w tym 91 roku, jak jarki w polu siedział i "cepem młócił". Ogarnij się, chłopie. niegrzeczny.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki-dodałem tylko filmik,który DZIŚ chętnie moje dzieciaki oglądają!Zielskiem nie-wędziłem kiełbaski świąteczne-tylko czy dotrwają ???

Ale ja mam wkład w tę transformację,bo za pieniądze z Komunii silnik od Tarpana do MF-255 kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miwigos ja nikogo nie dzielę stwierdzam tylko fakty :) . Nie bierz do siebie, ja się tylko z jarkiego drocze. Inaczej by zabrzmiało gdybym napisał że krowy nie są dla wszystkich, ale chodziło o to aby zabrzmiało.

Z drugiej manki, komu bedzieta produkowac te pszenicę i rzepaki jak porzucaja wszyscy zwierzaki?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się