Pałuczanin81

Farmer-chat

2739 postów w tym temacie

@ar-krowy to są dla wszystkich-tylko jak do tego podejść jak TO takie duże-każda próba wydojenia kończyła się jak spotkanie tego Hermanna z bykiem na pastwisku(z filmu)-skierowałem to na rzeź i teraz macior nie muszę doić...

Pszenicę to dla drobiarzy,a rzepak na Kujawski z ostatniego tłoczenia...gdybym tylko miał więcej niż 8ha ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO z 8 ha idzie wyżyć,ja bym miał najwyżej dwa dni roboty w roku na takim arale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zależy jakie te ha. Byłem kiedyś u wujka na żniwa. Z pola 4ha zebrał zboża tyle samo, co ja z 16. Potem kuzyn był u mnie, dałem mu 60 żeby podorywkę jechał. Po kilku przejazdach wrócił i mówił, że gdyby mieli stamtąd się przeprowadzić i żyć tutaj, to by się powiesił, bo nie widzi sensu przewracania takiego piachu.

Ale z piachu też da się przeżyć. Inna uprawa, inne wymagania i na pewno nie pszenica i rzepak w głównym wydaniu. Zapowiadają deszcz, więc ja jestem zadowolony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos-mam 4x500+,zawsze jakiś socjal,dopłaty,ulgi się znajdą-słomę zdobędę-blondyny na paszy od Jóźwiakowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo majo krowy, świnie i drób

:) :)

 

Odbiegam od tematu. Będzie politycznie.

Po długiej i ciężkiej walce można ogłosić ze sąsiad 30 ha chłop w końcu wygrał przetarg na ziemię. Przez ostatnich 8lat kleczal w anrrze prosząc o dzierżawę. Dziś wygrał z bambrami, stając się jednym z niech :)

30 ha za 90q klasa IV

24 ha za 24q klasa V

Jjeszcze tylko załatwić jednego takiego krowiarza z miasta i rok można zamykać. Dobrą zmianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam nie cała jest w w 4klasie i obszar pomiędzy 25-30 ,ale tak 3q/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na piachy ok 26 ha za 1 q za całość. ???

 

99 % to VI klasa i ok 0.4 ha to lsV, stąd ten 1q. Inaczej byłoby 0 q

 

 

Ale żeby nie było że jest cukierkowo. Na w/w działkę jest 13 chętnych. Z tego 3 rolników. Wygra mały nierolnik.

Zainteresowanie duże.. u mnie w 2 sąsiednich sołectwach było ok 140 ha. Na wiosnę będzie podobnie. Za 2-3 lata jak pisiory się utrzymają będzie 500 ha w moim obrębie, ok 400-500 w sąsiednim.

 

Na wiosnę , na 99 członków izby rolnej z mojej wsi chętnych jest ok 8, z czego będę paluchami drapał aby wzięło 4. Jeden ma 12 ha , od zawsze nie łapał się na powiększenie gosp. dziś myśli o 10 -15 ha.

najlepsze jest to że mnie nie dopuścili do przetargów ;P ;P

 

U nas czynsze , przetargi ofertowe, cena wywoławcza jest ceną na umowie, wynoszą ok ( z pamięci ):

III 8 q

IV 3-5

V 1-3

VI 0q

 

ja sam mam dzierżawę z 14 r. i płacę 12 q/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU to naprawdę można tylko pomyśleć O POWIĘKSZENIU-ale są szczęściarze co za dopłaty+podatek nałapali nawet w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin, skąd wiedziałeś, że wyję zawsze do nowiu księżyca? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam. Wiem, że znacie się na wszystkim i mi pomożecie.

 

Potrzebuję przekaźnik na stały 12V, którym przez "-" mógłbym sterować "+" plusem. Ale jest małe utrudnienie. Sterujący "-" daje tylko impuls i zwykły przekaźnik NO/NC nie zdąża nawet zareagować, a potrzebuję tego "+" na jakieś 2-3 sekundy. Czy jest jakaś opcja, żeby minusowy impuls zadziałał na styk NO dłużej? 43pomocy.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki to pytanie to na elektrodę bo na wsi to z elektryką słabo ledwo instalację połowa w ursusie ogarnęła a tam nawet przekaźnika nie było , połowa rolników to ma nawet problem jak światła w przyczepie nie świecą bo wtyczka wyrwana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu są specjaliści i dlatego spytałem. Nigdy nie wiadomo, który Kolega jest mocny z innej dziedziny, niekoniecznie z rolnictwem związanej. Jeśli nie będzie odzewu, to pozostaną mi inne wyjścia, a tu może być bez odpowiedzi i będzie git. W mordę za pytanie chyba nie dostanę. Prędzej banana. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się