Magic fly

Siewnik do warzyw

5 postów w tym temacie

Dzień Dobry,

miał lub ma ktoś z kolegów do czynienia z siewnikiem Kruk? Jaka jest jego przydatność do siewu pietruszki, marchwi, cebuli? Robi dużo przepustów lub podwójnie wysiewa?

Jak do tego siewnika ma się siewnik taczkowy ze szczotkowym mechanizmem siewu? Czy da się nim posiać punktowo drobne nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taczkowego do drobnych bym nie polecał. Dawno temu siałem nim rozsadę brukwi, nasiona jak rzepak, to punktowym bym tego nie nazwał. ;) Na mniejszych oczkach wcale nie chciało lecieć, a na trochę większych leciało sznurem. Jedynie do siewu buraków pastewnych mi się sprawdzał. Wymienione przez Ciebie warzywa mają drobne nasiona, szczególnie cebula, więc cienko to widzę tym sprzętem.

A z Krukiem może ktoś inny miał doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siewnik taczkowy mam na stanie - brakuje w nim tarczy z drobnymi otworami, bo jakiś orzeł prawdopodobnie je rozwiercił. A nie jest z taczkowym tak, że sieje gniazdowo, tzn. po kilka nasion w jednym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tak mniej więcej to działa, przynajmniej powinno. Ale u mnie pędzelki są wygięte do tyłu i zbyt dużo drobnych ziaren leciało właśnie między nimi.

Od kiedy przestałem uprawiać brukiew przestałem używać tarczy z drobnymi oczkami, bo potem buraki siałem na drugiej z większymi. Leciało trochę geściej, ale mi to odpowiadało, bo przerywka była wskazana, żeby usunąć słabe rośliny. Za to przerywanie pietruszki lub cebuli byłoby chyba zbyt żmudne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenia z siewnikami do warzyw wizard, widziałem je na targach spodobały mi się ale nie wim jak pracują, na targach chwalili się nimi, że posieją wszytkie warzywa, nie wiem ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się