Kaasiek

System malych gospodarstw

4 posty w tym temacie

Witam,

Jestem tu Nowa i od razu uderzam z moją sprawą. Może jest ktoś jeszcze co ma tego typu problem i jakimś cudem go rozwiązał, bądź wie jak to zrobić. A więc,

W roku 2015 posiadałam areał ok 6 ha. Dopłaty w 2016 nie przekroczyły wartości 1250 euro, dlatego zostałam zakwalifikowana do systemu małych gospodarstw. W roku 2016 powiększyła swój areał do 16 ha i został złożony wniosek o dopłaty. Nie został odchaczony fifraczek przy oświadczeniu o wystąpieniu z systemu małych gospodarstw ponieważ areał się znacznie powiększył i nie przypuszczałam że jest to istotne. W styczniu br dostałam decyzję o dopłatach za rok 2016 z wyszczególnieniem, że jestem w systemie malych gospodarstw. Powinnam dostać dopłat przeszło 14.000 zł, ale w związku, że jestem w systemie malych gospodarstw i z niego nie wystąpiła to dostanę tylko max  rownowartosc 1250 euro. 

Pisałam odwołanie do Agencji od decyzji. Ale Agencja utrzymała na mocy swoją pierwszą decyzję ponieważ nie dopelnilam formalności w postaci zaznaczenia fifraczka na wniosku o płatności bądź w terminie do 30 września nie złożyłam wniosku o wystąpienie z tego systemu.

Jedyne co mi pozostaje to odwołanie do Sądu Administracyjnego wg decyzji.

Czy jest nas więcej? Czy ktoś już coś w tej sprawie coś zrobił? Czy to nie jest nie dorzecze, że skoro powiększa areał i przekraczamy znacząco to nie jestem zainteresowana tym systemem? Czy Agencja nie powinna skonfrontować wniosku że mną zanim to ostatecznie rozpatrzyla? Nie jestem alfą i omegą nie znam sie na ich przepisach i wydawało mi się że agencja powinna pomagać a nie działać na szkodę, poniewaz wg mnie utrata przeszło 9 tyś zł jest moją szkodą.

Proszę o kontakt osoby pokrzywdzone i te które mają jakąś złotą radę dla mnie.

Z góry dziękuję

Kaasiek

W normalnym kraju agencja pomaga, modernizuje i restrukturyzuje. Tutaj jest niestety rozdzielaczem piniądzy. Więc nie licz na nic. teoretyzując możesz twierdzić że składając wniosek na 16 ha informowałaś arimr o tym iż masz więcej i na chłopski rozum nie jesteś już mała. Ale to mogło by się udać gdybyś miała wujka w psl.

Nie odchaczenie tego wichajstra powoduje że arimr ma rację.

co do sądu. decyzja przyszła w styczniu, za chwilę mamy marzec. czas na odwołanie pewnie 14 dni. Więc raczej...

U mnie sytuacja wygląda tak samo, znalazłam prawnika, który twierdzi, że w sądzie idzie udowodnić, że Agencja nie wywiązała się z obowiązku informacji o możliwości wystąpienia i piszę odwołanie. 

Pytanie jak poszło u Was? Bo u mnie decyzja była dopiero teraz przez kontrole. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się