Kaasiek

System malych gospodarstw

4 posts in this topic

Witam,

Jestem tu Nowa i od razu uderzam z moją sprawą. Może jest ktoś jeszcze co ma tego typu problem i jakimś cudem go rozwiązał, bądź wie jak to zrobić. A więc,

W roku 2015 posiadałam areał ok 6 ha. Dopłaty w 2016 nie przekroczyły wartości 1250 euro, dlatego zostałam zakwalifikowana do systemu małych gospodarstw. W roku 2016 powiększyła swój areał do 16 ha i został złożony wniosek o dopłaty. Nie został odchaczony fifraczek przy oświadczeniu o wystąpieniu z systemu małych gospodarstw ponieważ areał się znacznie powiększył i nie przypuszczałam że jest to istotne. W styczniu br dostałam decyzję o dopłatach za rok 2016 z wyszczególnieniem, że jestem w systemie malych gospodarstw. Powinnam dostać dopłat przeszło 14.000 zł, ale w związku, że jestem w systemie malych gospodarstw i z niego nie wystąpiła to dostanę tylko max  rownowartosc 1250 euro. 

Pisałam odwołanie do Agencji od decyzji. Ale Agencja utrzymała na mocy swoją pierwszą decyzję ponieważ nie dopelnilam formalności w postaci zaznaczenia fifraczka na wniosku o płatności bądź w terminie do 30 września nie złożyłam wniosku o wystąpienie z tego systemu.

Jedyne co mi pozostaje to odwołanie do Sądu Administracyjnego wg decyzji.

Czy jest nas więcej? Czy ktoś już coś w tej sprawie coś zrobił? Czy to nie jest nie dorzecze, że skoro powiększa areał i przekraczamy znacząco to nie jestem zainteresowana tym systemem? Czy Agencja nie powinna skonfrontować wniosku że mną zanim to ostatecznie rozpatrzyla? Nie jestem alfą i omegą nie znam sie na ich przepisach i wydawało mi się że agencja powinna pomagać a nie działać na szkodę, poniewaz wg mnie utrata przeszło 9 tyś zł jest moją szkodą.

Proszę o kontakt osoby pokrzywdzone i te które mają jakąś złotą radę dla mnie.

Z góry dziękuję

Kaasiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

W normalnym kraju agencja pomaga, modernizuje i restrukturyzuje. Tutaj jest niestety rozdzielaczem piniądzy. Więc nie licz na nic. teoretyzując możesz twierdzić że składając wniosek na 16 ha informowałaś arimr o tym iż masz więcej i na chłopski rozum nie jesteś już mała. Ale to mogło by się udać gdybyś miała wujka w psl.

Nie odchaczenie tego wichajstra powoduje że arimr ma rację.

co do sądu. decyzja przyszła w styczniu, za chwilę mamy marzec. czas na odwołanie pewnie 14 dni. Więc raczej...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja wygląda tak samo, znalazłam prawnika, który twierdzi, że w sądzie idzie udowodnić, że Agencja nie wywiązała się z obowiązku informacji o możliwości wystąpienia i piszę odwołanie. 

Pytanie jak poszło u Was? Bo u mnie decyzja była dopiero teraz przez kontrole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now