Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
maslak88

Kontraktacja i ceny

23 postów w tym temacie

Kukurydzę ktoś kontraktuje? Jaka cena u was? U mnie cena na dzisiaj 430 netto za mokrą

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena to chyba 400 przynajmniej tak było jeszcze w ubiegłym tygodniu ale można negocjować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod koniec stycznia podpisałem na polowe zbiorów po 440 netto, teraz oferują 430 u konkurencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu podpisuję na 1/3 zbiorów po 490 netto, dla nowych klientów cena 470 netto, 40 km dalej duży skup oferował po 470 netto a teraz podpisują nowe kontrakty po 450 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przezorny zawsze ubezpieczony, nie o to chodzi że nie lubię ryzykować ale o to że może być różnie z pogodą oraz nigdy nie kontraktowałem więcej jak na 2/3 przewidywalnych  średnich zbiorów z 4 lat. 
PS. ciężko z tą firmą się współpracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

część kukurydzy już wykoszona wilgotność od 38 do 41 % - do końca tygodnia była oferta na mokrą za 550 netto przy 30 wilgotności, do 2 października cena wyjściowa 500 netto,  dali taką ofertę aby młyn nie miał przestoju koszą i nawet taką co ma 45 %, za stara suchą płacili nawet 10 dni temu 900 zł/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka z dzisiaj. Jeden ze skupów dał promocje do poniedziałku na mokrą kukurydze 600 zł netto za 40% wilgotności. Wjechali w FAO 190-200 wilgotność 41-42 %, plonów jeszcze nie znam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasami i też takie FAO potrzebne jak chce się szybciej wykosić i normalnie w terminie posiać pszenicę . Kilka lat temu była dopłata do wrześniowych dostaw +/- 20-30 zł do tony. I zawsze to była jakaś rekompensata za mniejszy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie północy ,dziwi mnie że na południu takie niskie FAO i taka mokra jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po żadnym życie, u mnie hodowla jakichkolwiek zwierząt praktycznie zanikła. Nie było warunków aby posiać wcześniej. Zimny kwiecień dużo osób nie siało, później niewielkie okno pogodowe po 25 kwietnia do majówki - to posiali mniejsi rolnicy, dalej deszcz i później można było wjechać dopiero w połowie maja. Dwa tygodnie dobrej pogody do siewów a później 2 tygodnie upałów w czerwcu. "Lokalny PGR" siał dopiero właśnie w maju i tą kukurydze kosi, bo młyn nie ma czego przerabiać a z umów na mączkę/kaszkę  trzeba się wywiązywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0