erazmuz

Uprawa pokrzywy zwyczajnej

13 postów w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczów chciałbym się dowiedzieć wszyskiego o uprawie pokrzywy zwyczajnej. Chodzi mi o to jak to siać, czym zbierać, jak oddzielić listki od reszty czy jest do tego jakaś maszyna, czy można to pryskać a jak tak to czym, czy jest to opłacalne na 4 hektarach i czy wiąże się z dużym nakładem pracy i jakie są koszty początkowe przy zakładaniu takiej plantacji?? Chce się dowiedzieć wszystkiego o tej uprawie żeby się nie władować w coś z czego nie ma żadnego zarobku. Mam nadzieję da się zrozumieć o co mi chodzi. ;) Ale widzę że jest tu dużo kumatych ludzi z bardzo dużą wiedzą także dacie radę mam nadzieję. ;) jak jakieś pytania jeszcze przyjdą mi do głowy to napisze. :) Pozdrawiam wszystkich. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo my jako rolnicy to z pokrzywami walczymy jako chwastem :)

Z obserwacji wynika że lubi dobre stanowiska znaczy mokre i próchniczne oraz zasobne w składniki odżywcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo dochodowa produkcja ale pracochłonna zbiór trzech pokosów , podobno można uzyskać 12 tys z ha tylko trudno rolników przekonać do uprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że czegoś konkretnego się tu dowiem ale niestety chyba się przeliczyłem. :) A sąsiedzi no cóż co ich to obchodzi co ja mam na polu jak mam mieć z tego kasę to niech gadają w sumie. Ja nikomu na pola nie zaglądam i nie komentuje nie mój cyrk nie moje małpy mam to gdzieś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby mój miał pozostałych "gdzieś"to Policja miałaby mniej niepotrzebnych "interwencji"

@Traceur-rolnicy fakt powinni WSZYSTKO wiedzieć,bo za WSZYSTKO ponoszą kary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale uprzejme pytanie, Gościu ;)

Uprawa pokrzywy nie jest raczej tak popularna, jak tego oczekujesz. Nikt z nas raczej celowo jej nie uprawia, ani się nie zachwyca, jak mu ona gdzieś wyrośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się