Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jaro.slaw

Folia do owijania palet

10 postów w tym temacie

Dzień dobry. To mój pierwszy post tutaj. Nie wiem w jaki dział się wstrzelić, więc piszę na ogólnym, najwyżej mnie ktoś przeniesie. 

Zajmuję się uprawą ekologicznych warzyw i owoców. 

Od jakiegoś czasu szukam pomocy, ponieważ potrzebuję dobrej folii na moje produkty...  albo porady jak tego używać, bo może coś robię źle. Za każdym razem rozrywa mi się przy owijaniu całej palety folia i to taka syzyfowa praca... ewentualnie szukam folii z otworami i takiej, co mi zabezpieczy plony w transporcie. 
Zamawiałem w 2 "dobrych" firmach i jedyne co mieli dobre to cenę, straciłem więcej czasu na naprawę i bawienie się z rwącą folią niż na caly proces "produkcji"... Może to wina folii, może to moje gapiostwo. 
Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jak najszybciej i najłatwiej zabezpieczyć wszystko tak, żeby od razu mi się to nie rwało? 
Albo czy ktoś ma sprawdzoną, mocną folię? 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi 

Edytowano przez ikcomas

Chodzi Ci o stretch? Ciężko to urwać przy owijaniu. Chyba że trzymak masz za ciasno, ale to i tak powinno ją wyciągać, niż zrywać. 

7 minut temu, Marecki napisał:

Chodzi Ci o stretch? Ciężko to urwać przy owijaniu. Chyba że trzymak masz za ciasno, ale to i tak powinno ją wyciągać, niż zrywać. 

hmm a moze mam jakąś beznadziejną za cienką ? trzymak podobno trzymam dobrze, jak kupowałem to mi pokazywali co i jak 

Czyli właśnie wina folii musi być. Jak chcę ją urwać po całości, to się ciągnie i wtedy jeszcze trudniej urwać. Twoja musi jakaś krucha być, albo ma grubość "nietego". 

Jeszcze lepiej będzie, jak kupisz siatkę. Wpisz w "góglach" 0laughing.gif "siatka do palet" i masz najlepszy wybór. Lepiej się owija, lepiej zabezpieczy warzywa, które przecież jednak muszą oddechu złapać, a stretch je zakisi. 

To rada od mojej Koleżanki, która zna się na tym, jak mało kto, więc radzę skorzystać. To dla Ciebie ;) 

A dla Koleżanki 16icon_kiss.gif

Dziękuję za porady.
Siatki również używam, ale mam niektóre punkty, które zaopatrują i życzą sobie owinięcie palety dodatkowo folią... A jeśli chodzi o te oddychające z dziurkami, to używam ich tylko do pakowania truskawek i innych małych owoców w plastikowe opakowania. :) 
 Skoro folia "nietego" i "krucha" to może polecicie mi jakiś sklep w internecie, gdzie coś dobrego kupię? Ale żeby mnie kosztami nie zjedli... I żebym już nie tracił czasu... 
ewentualnie sklep stacjonarny, hurtownia, cokolwiek... Mnie już szlag trafia, bo nerwów i straconych pieniędzy oraz czasu nikt mi nie zwróci... 

15 godzin temu, Marecki napisał:

Czyli właśnie wina folii musi być. Jak chcę ją urwać po całości, to się ciągnie i wtedy jeszcze trudniej urwać. Twoja musi jakaś krucha być, albo ma grubość "nietego". 

Jeszcze lepiej będzie, jak kupisz siatkę. Wpisz w "góglach" 0laughing.gif "siatka do palet" i masz najlepszy wybór. Lepiej się owija, lepiej zabezpieczy warzywa, które przecież jednak muszą oddechu złapać, a stretch je zakisi. 

To rada od mojej Koleżanki, która zna się na tym, jak mało kto, więc radzę skorzystać. To dla Ciebie ;) 

A dla Koleżanki 16icon_kiss.gif

A jaką grubość polecasz folii? Wiem, że są różne, może ja używam jakiejś nieodpowiedniej?? 

mg-9632.jpg

Czy coś takiego używasz? Pytam tak dla ścisłości, żeby jasne było wszystko. To ta folia się zrywa? 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0