przem

Słabe plony rzepaku

210 postów w tym temacie

@WojteqWynik obarczony dużym błędem. Całe pole zweryfikuje plon

 

Czyli u @miwigos nie musi padać a odda min. 3t

Edytowano przez jarki
Wojteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem dziś z łuszczyn i rzeczywiście ziarno całkiem całkiem jak na ten rok 

Tylko tych łuszczyn coś bardzo brakuje mi w łanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc kosi 1,5-2,5 tony ,ale mój miał wszystko co musi dostać ,jescze zostało12 ha ,może przed deszczem wykosze jak dojrzeje,tak jak mówiłem liczełem na 2 tony ,a jest dużo lepiej,po co mam pisać ile skoro twierdzicie że nie musi u mnie padać,gdyby nie zapas opadów zeszłorocznych i staranna pielegnacja było by może 1,5 tony,większośc na skupie mówi że nakosili 4 tony,ale ,po chwili dodaja że z 2 ha

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszta co chceta u mnie wczoraj po żniwach rzepaczanych,średnia wyszła 3,4t/ha(jak na ten rok bez tragedii) ziarno grube cena 1570. W nocy ulewa woda do tej pory stoi,na pole nie da rady nawet wejść.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też już wczoraj zaczęli kosić rzepaki , ja dzisiaj w swoim  mierzyłem wilgotność to ma 9.8 % wilgotności , tak że jeszcze czekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już po rzepaku i powiem Wam że zdurniałem. W tak skrajnie suchym roku z przyspieszona wegetacja o dwa tygodnie i masowym nalotem robactwa plon wyszedł 4309 kg odmiana Kuga, (tylko poprzeczki były obsiane populacja z braku nasion) i jestem w szoku w dodatku wilgotność zawsze łapała się do 9% oraz niskie zanieczyszczenia więc zawsze szły transporty po max ceny
Plony na wiosce od znajomych od 2,2 po 2,8 poprzez 3,4 i 3,6. Jako jedyny na wiosce pryskałem dwa razy na płatka i to co zauważyłem jak kosiłem u innych że rzepak nie usechł tylko tak zgnilizna twardzikowa zjadła go że kosiło się go jakby był po miesięcznym reglonowaniu a zaznaczam że w tym roku nikt go nie palił. 
Do wtorku prawdopodobnie rzepak zniknie z pól zostały resztki przy rzeczkach gdzie więcej wilgoci.

 

wie ktoś jak plonuje LG Architect na tle innych odmian ?

Edytowano przez przem
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należą się zasłużone gratulacje za taki wynik,  taka zwyżka do sąsiednich plantacji to jest coś w tym roku

Ciekawe że w tym suchym roku choroby atakowały podstępnie, ukryte 

Tutaj pierwsze plony były po 600-800 kg z hektara, teraz wychodzi około 1,5t/ha, 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem na jakiej klasie ziemi miałeś kuge? . Mnie też zaciekawił LG architekt , sąsiad ma , ale jeszcze nie kosił,  powiem Ci że lepiej przezimował niż mój Rohan i lepiej wyglądał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co próbowałem (pomijając wymoki) wynika że raczej 3 NIE będzie 

Fakt że to wokół pola ale jest zbyt nierówny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno wam mogę powiedzieć. W tym roku zaskoczenie jest w drugą stronę, nikt się nie spodziewał że plony będą na takim poziomie. Większość łapie plon w okolicach 2 z hakiem, ale są też pola gdzie jest w okolicach 4.  Ci którzy jeszcze nie wjechali - trochę optymizmu możecie być zdumieni!:) Mój przed kombajnem za 2,5 tony z pola bym sprzedał, bardzo dobrze że tak nie zrobiłem. Plonu nie podam, bo wiem jak sceptycznie się podchodzi do takich informacji jeżeli samemu jest się w stresie przed.

Rzepak to dziadostwo, które rządzi się swoimi prawami. Wyrokowanie plonu na podstawie wyglądu to tylko mrzonki.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem kolega ma po sąsiedzku Architekta ale może niech sam napisze... Jak skosi bo na razie jeszcze na polu

Ponoć u nas od 2,7 do 4,3 ale na ile wierzyć podmiotowi skupującemu?

@R-w masz rację, jak liczyłem łuszczyny z likwidatorem to plon mi wyszedł od 1,5 do 7,5 tony z ha

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syndrom napięcia rzepakowego

Jak jest mak w łuszczynach to wiadomo ze cudów nie będzie, jak  nasiona dorodne to może zaskoczyć, rzepak ciężki w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest rzepak tu logiki nie ma poza jedną stałą czasem zmienną potężny korzeń

Po oględzinach swojego jakiegoś dramatu się nie spodziewam, mam nadzieję że zaskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam nadzieje ze zaskoczy. Kombajn czeka na jutro ale w większości prognoz pokazują deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ziarno grube i ma kolor musi ważyć ale co z tego jak sztuk mało 

Po wiosennej mocnej redukcji łuszczyn nawożeniu na PIĘĆ ton 

Trochę popadało i mamy ładnie ziarno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem że musi dostać N na 6 ton ,to da 3 tony ,to pisaliście po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz że ten co dziś młóci 1-2 sypał na dwie 

Ten co młóci 2-3 sypał na sześć :D ja dałem tam gdzie moim zdaniem było warto na 4+

Gdzie słabo to widziałem dostał tylko pierwszą dawkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się