Daymon

Dynia

251 postów w tym temacie

... ja wiem że ostatnio ciągle tylko dynie i dynie wrzucam ale musiałem... nie wiem skąd się to wzięło widocznie jakieś obce nasionko się zaplątało.... ale wygląda ciekawie :)large.5b65ed51408de_Zdjcie-0359.jpg.4f4f868ccdb86960e4db1d20727aae1b.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa to jest Wasz temat DYNIA 

Jak się komuś nie podoba to niech omija szerokim łukiem :)

Uprawiam groch i też tylko w dwóch trzech piszemy ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, wsiej dynię na wiosnę. Tylko nie zadawaj pytania "a co ja z nią zrobię?", bo tego to ja nie wiem ;) 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł podobno straszny ;) 

Dynię na ketchup będziesz miał, na cześć Kolegi spod Ino, bo on dał mi ten pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz naszego KOLEGĘ @witch5 ?

Wiem że nas czyta i kibicuje NIGDY się rolnikiem nie przestaje być :):)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To on mnie namówił na ten ketchup z dyni, który świetny wychodzi. Nie zapominając też np o maślakach w oleju, czy nalewce... U niego to by taaaka sikanie.gif dynia urosła oczko.gif

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że będziemy próbować ;) Kolejny powód, dla którego warto uprawiać dynię :p 

Tu nie pestki, a całe:

Dynię pokrójcie w drobną kostkę i przełóżcie do dużych słoików. Dodajcie cukier - około 1/2 kg na litr wódki, goździki, kardamon. Zawsze robię w 2 słoikach i do jednego dodaję sproszkowane mango, dzięki któremu smak jest bardziej wyrazisty, ale bez mango nalewka również będzie smakować rewelacyjnie.  Zalejcie wódką. Odstawcie na 6-8 miesięcy. Po tym czasie zlejcie i przefiltrujcie. Zlaną nalewkę przelejcie do butelek i dodajcie po lasce wanilii. 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten znowu o jakimś wieku coś gada... ;) 

Sapek wyśle Ci pestkę z tej wielkiej dyni, to spiryt trzeba będzie gdzieś hurtem kupić :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek, jak Twoja dynia się trzyma? Chodzi mi o liście. Bo u mnie te najstarsze przy korzeniu zaczęły zasychać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już dawno zaschły ale to jest zupełnie inna sytuacja jak u Was. Poszła mocno w pędy i odrzuca co się da. Nadal ma tylko jedną dynię, ciągle odrzuca zawiązki a nawet całe dynie. Wniosek jest taki, że ta roślina lubi sucho bo wtedy ma mało masy do wykarmienia i zamiast iść w pędy to chce jak najwięcej wydać nasion by przetrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie zasychają ale to zależy od odmiany, jutro się przyjrzę dokładniej albo zdjęcia zrobię.... wydaje mi się że Melonowa Żółta się trzyma najlepiej...Golias zasycha bardziej ale ta odmiana to już zrobiła swoje w tym sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo myślałem już, że to mojej coś odwala, że to za wcześnie. Pod wieczór byłem je zobaczyć, na taczkę tylko jedna się zmieściła. Jutro chcę spróbować kilka na kichę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki cyklop szykuj żeby jakoś te dynie na przyczepę załadować... :)

 

Edytowano przez sapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moje turem brałem, to tyle wysiadać nie trzeba było ;) zebrałem część, bo dziś idą z trawą na pryzmę. Reszta jeszcze rośnie. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...przyczepy trzeba było wyciągać jak na żniwa... więcej by było tylko kury już od 2 miesięcy wcinają a i znajomi trochę wzięli... ogólnie jestem zadowolony jak na pierwszy rok z 10 arów nie wyszło chyba najgorzej...5ba47efe14643_large.Zdjcie-0372.jpg.9c6ea8209c29c0e0ce2a26ec5e8574c1.jpg

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Marecki no już uschła na tyle że było widać wszystkie więc zebraliśmy tym bardziej że już chciałem pszenicę siać, teraz wedle tego co się doczytałem powinna poleżeć jeszcze do 2 tygodni na powierzchni żeby się dobrze zasklepiły ewentualne obicia i potem do piwnicy...

... jarki no ode mnie nie dostała ani kropli wody...kluczem jest to że ponoć system korzeniowy dyni przyrasta w ekspresowym tempie... poza tym na tym polu nigdy wcześniej rośliny z tej rodziny nie rosły a to ma też duże znaczenie z tego co zauważyłem.... dynia też lubi nawozy bezchlorkowe ale u mnie w tym roku w zasadzie standardowo nawożona jak zboża - przed sianiem poli6+mocznik a pogłównie zaraz przed kwitnieniem saletra amonowa... myślę że duże znaczenie miała też w ubiegłym roku rzodkiew na poplon i słoma z owsa które ładnie rozłożył humus activ (tzn takie mam wrażenie że ten humus coś dał ale ręki se nie dam uciąć, ani nic innego)... ot i cała historia uprawy dyni w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na system korzeniowy dyni i przedplony

Owies to roślina która zostawia dobre stanowisko a słoma owsiana to dużo K

Do tego poplon z rzodkwi ona ma mocne korzenie które głęboko penetrują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się