Daymon

Dynia

251 postów w tym temacie

Dnia 9.03.2021 o 08:04, miwigos napisał:

Takich u nas nie ma ,jedynie braki nawozowe

Ze u Was nie ma, to nie znaczy, ze w calym kraju takich pol nie ma.

A jakbys takie miale, to bys bez gifo sobie poradzil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i po 10 ostatno kupowalem, ale kilka km dalej placa po 60-80 i tak samo sa kawalki zaperzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambino. Całkiem ładnie rośnie, pierwszy raz ją posiałem. Mam jeszcze trochę Goliasa i jakąś bliżej nieokreśloną odmianę którą znajomy ze Szwajcarii przywiózł, ale ona jakoś nie powschodziła za dobrze.... large.60c1e9385ff24_Zdjcie-0237.jpg.9f7aa216313c6c0825898938d9ddf7b6.jpglarge.60c1e9359a435_Zdjcie-0236.jpg.effd31a64795d42c8413dd5b16e90422.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... hehe możliwe ... jakby to przyjmowały chłodnie to bym i hektar posiał ale nie wiem nawet czy większe ilości gdzieś odbierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można robić na słodko, można robić na ostro - marynaty są pyszne. Dynia z dodatkiem ostrej papryki jest bardzo smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Do tej pory miałem trochę bambino, trochę zwykłej niewiadomej odmiany. Bambino była dobra w przetworach. Ta pewnie też będzie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Golias ma miękką skórkę dobry jest do żywienia kur w sezonie... za to big max i melonowa się dobrze przechowują... zapewne dlatego że są bardziej zwarte ale mogę się mylić...

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cieniu, w chłodnym miejscu. U mnie miałem pod wiatą, obok balotów słomy, potem w grudniu rozkładałem na nich warstwę słomy, żeby bezpośrednio mróz im nie dokuczał i leżały bez problemu, ostatnie karmiłem na koniec stycznia, bo potem szły te z kiszonki. Jak się jej specjalnie nie uszkodzi, to jesień przeleży spokojnie. 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te ozdobne po 3 zł za sztukę sprzedawałem.  A co bym chciał polecić to tą makaronową, to ta żółta, owalna. Po upieczeniu miąższ się rozpada na takie nitki jak makaron. Można to z sosem jeść. Całkiem fajne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka olbrzymich bo ładnie na polu wyglądają wśród pojedynczych słoneczników 

Może w przyszłym roku zasieje coś do jedzenia i na ozdobę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sapek2 napisał:

Te ozdobne po 3 zł za sztukę sprzedawałem.  A co bym chciał polecić to tą makaronową, to ta żółta, owalna. Po upieczeniu miąższ się rozpada na takie nitki jak makaron. Można to z sosem jeść. Całkiem fajne. 

 

Ilee szt. sprzedałęś 10 czy 100, nie mów że na tym biznes idzie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taki biznes. Parę stów wpadło. Tych ozdobnych może ze 200 sztuk sprzedałem a te większe to na kilogramy. Hokaido, makaronowa i piżmowa - 3-4 zł za kg, a takie zwykłe duże to 1-1,5 zł/kg. Ale jest duże zapotrzebowanie na te małe ozdobne Baby Boo. To ta mała biała, która leży na tej różowej pomiędzy tymi żółtymi makaronowymi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olx, targ. Gdzie się da. Jeszcze za rok spróbuję na kiermasz jesienny, bo mamy w gminie taki plac handlowy i oprócz cotygodniowych  jarmarków to są w niedziele czasem organizowane takie okolicznościowe np. teraz przed świętami to z jakimiś stroikami tam stoją itp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się